Skip to content

Jak pořizovat a sdílet snímky obrazovky Nintendo Switch

17 de Srpen de 2021
nintendoswitch 5c45c3fcc9e77c000136b598

Když jste právě dosáhli něčeho působivého ve své oblíbené hře Nintendo Switch, je skvělé mít možnost zachytit snímek svého pokroku a sdílet jej s ostatními. Zde je návod, jak pořizovat snímky obrazovky Nintendo Switch a co potřebujete vědět o sdílení.

Jak pořídit snímek obrazovky na Nintendo Switch

Pořízení snímku obrazovky je s Nintendo Switch velmi snadné, pokud víte, jaké tlačítko stisknout:

 • Na ovladači Joy-Con: Levý Joy-Con má vyhrazené tlačítko screenshotu. Je hranatý a nachází se ve spodní části ovladače, pod směrovými tlačítky.
 • Na ovladači Pro: Tlačítko snímku obrazovky se nachází vlevo od středu ovladače nad směrovou klávesnicí.

Jakmile stisknete tlačítko snímku obrazovky na kterémkoli ovladači, uslyšíte zvuk spouště fotoaparátu a v levém horním rohu obrazovky vašeho přepínače se zobrazí oznámení „Zachytit pořízeno“.

Jak zobrazit snímky obrazovky na přepínači Nintendo

Všechny vaše screenshoty najdete v aplikaci Nintendo Switch’s Album. Chcete -li zobrazit snímky obrazovky, vyberte Album ikona (vypadá jako krabice s bočním zahříváním) ve spodní části domovské obrazovky přepínače.

Pokud máte mnoho snímků obrazovky, můžete je filtrovat v albu, abyste si je mohli snáze prohlédnout. Klepněte na Filtr nebo stiskněte Y tlačítko, poté vyberte, který filtr chcete použít. Můžete se podívat na:

 • Pouze snímky obrazovky
 • Pouze videa
 • Systémová paměť: Obrázky uložené na samotném přepínači
 • Karta MicroSD: Obrázky uložené na vyměnitelné kartě microSD vašeho přepínače
 • Specifické herní screenshoty: Můžete tedy procházet podle hry, kterou jste hráli.

Jak upravit snímek obrazovky na vašem Nintendo Switch

Do svých snímků obrazovky je možné před jejich sdílením přidat text. Zde je postup.

 1. Vyberte obrázek, který chcete upravit. K příslušnému obrázku se můžete přesunout také pomocí směrových tlačítek nebo levého analogového ovladače a poté stisknout A otevřít.

 2. Buď stiskněte A nebo klepněte na Úpravy a zveřejňování.

 3. Vybrat Přidej text.

 4. Zadejte zprávu, kterou chcete připojit k snímku obrazovky. K výběru písmen na klávesnici můžete použít směrovou klávesnici nebo levou analogovou páčku, ale je mnohem rychlejší klepnout prsty na klávesnici na obrazovce pomocí prstů.

 5. zmáčkni Plus (+) pro potvrzení zprávy.

 6. Klepněte a přetáhněte hotový text po obrazovce. Případně vyberte Změna, pak pomocí směrových tlačítek nebo levé páčky přesuňte text; použijte L a R. otáčet. Pokud se vám nelíbí velikost písma nebo barva textu, vyberte tyto možnosti a odpovídajícím způsobem je změňte.

 7. Vybrat Hotovo. Váš snímek obrazovky nyní obsahuje text.

  Snímek obrazovky hry New Super Mario Bros s přidaným „testovacím“ textem.

  Kopie vašeho snímku obrazovky bez textu je uložena na vašem přepínači pro budoucí použití.

Jak sdílet snímek obrazovky na Facebooku nebo Twitteru

Jakmile vyberete snímek obrazovky, můžete jej snadno sdílet s ostatními pomocí několika různých metod. Zde je návod, jak jej sdílet prostřednictvím sítí sociálních médií, jako je Facebook nebo Twitter.

 1. Klepněte na Úpravy a zveřejňovánínebo stiskněte A.

 2. Vybrat Pošta

  Pokud chcete sdílet více snímků obrazovky najednou, klepněte na Více příspěvků a před klepnutím vyberte každý obrázek, který chcete sdílet Pošta.

 3. Vyber Umístění příspěvku. Vaše možnosti jsou Facebook nebo Twitter. Když to provedete poprvé, musíte propojit své účty sociálních médií s přepínačem. Vybrat Propojit účet, poté se přihlaste podle pokynů.

 4. Zadejte komentář nebo tweet a poté vyberte Pošta poslat snímek obrazovky na váš účet na sociálních sítích.

 5. Zobrazí se zpráva potvrzující, že jste úspěšně sdíleli snímek obrazovky Nintendo Switch. Jděte si pro jistotu zkontrolovat svůj účet na sociálních sítích!

Jak zkopírovat snímek obrazovky na kartu MicroSD

Někdy možná budete chtít přesunout snímky obrazovky na kartu microSD, než abyste ji nechali na konzole. To je užitečné, protože kartu microSD můžete vyjmout a umístit do počítače nebo notebooku, stejně jako je tomu u paměťové karty digitálního fotoaparátu.

 1. Při procházení alba vašeho přepínače vyberte snímek obrazovky, který chcete přesunout.

 2. Klepněte na Úpravy a zveřejňování.

 3. Vybrat kopírovat.

 4. Vybrat kopírovat znovu.

 5. Vybrat OK.

 6. Nyní máte dvě kopie tohoto snímku obrazovky. Jeden na vašem přepínači a jeden na kartě microSD. Chcete odstranit jednu z těchto kopií? V albu klepněte na Vymazat (nebo stiskněte X), poté vyberte každý obrázek. Vybrat Vymazat k odstranění snímků, které jste vybrali.