Skip to content

Jak používat Apple Watch se Siri

10 de Srpen de 2021
001 how to use apple watch siri 4689160 8ec4b5477494451ea0f50e3853450bcf

Apple Watch neříkají jen čas. Může uskutečňovat hovory, získávat pokyny, vytvářet připomenutí a řadu dalších úkolů. To vše je možné s virtuální asistentkou Apple Siri, která je standardem každého zařízení Apple Watch a iOS. V této příručce vás provedeme, jak používat Siri na Apple Watch. Tato příručka platí pro Apple Watch Series 3 až 5.

Jak mluvit se Siri s Apple Watch

Než budete pokračovat, ujistěte se, že je na vašem Apple Watch nastavena Siri. Siri čeká, až řeknete příkaz, než odpovíte, což vám umožní provádět úkoly prakticky bez použití rukou. V závislosti na vašich preferencích existují tři způsoby, jak spustit příkaz Siri:

  • Stiskněte a podržte korunku Digital Crown na boku hodinek Apple Watch.
  • Klepněte na obrazovku a řekněte Ahoj Siri.
  • Zvedněte zápěstí a řekněte Ahoj Siri.

Ciferník Apple Watch můžete nastavit na ciferník Siri, abyste měli jistotu, že je Siri neustále k dispozici.

10 nejlepších příkazů Siri k použití na cestách

Siri může provádět většinu úkolů, které váš iPhone zvládne, bez nutnosti praktického ovládání. Zde je seznam deseti skvělých příkazů Siri, které můžete začít používat už dnes.

Si zavolat

Jednou z nejběžnějších činností prováděných s Apple Watch je jednoduchý telefonní hovor. S pomocí Siri to zvládnete na Apple Watch. Stačí zadat, jaké číslo nebo kontakt má Siri vytočit. Začněte Siri a řekněte Volání [contact] doma.

Odeslat text

Odeslání textu je jednoduchý příkaz Siri. Začněte aktivací Siri a poté řekněte Poslat [contact] text. Siri vám umožňuje zobrazit náhled zprávy před jejím odesláním. Pokud jej nechcete odeslat, vyberte Neposílat. V opačném případě řekněte Siri, aby vám odeslala zprávu.

Odesílání textových zpráv z Apple Watch pomocí Siri

Máte pouze telefonní číslo? Na konkrétní čísla můžete poslat text. Říci Poslat zprávu na 1234567.

Dostat směr

Chcete najít nejbližší Starbucks? Siri vám může pomoci s nasměrováním kamkoli chcete. Spusťte Siri a řekněte Získejte trasu do [location]. Siri vás požádá, abyste si vybrali ze seznamu míst, která jsou vám nejblíže. Vyberte si jeden ze seznamu a Siri zobrazí pokyny na vašich hodinkách a iPhonu.

Hledání trasy pomocí Siri na Apple Watch

Pokud Siri zná vaši domovskou adresu, řekněte Vezmi mě domůa Siri zahájí pokyny.

Vytvořte připomenutí

Pokud potřebujete něco přidat do seznamu potravin a nemáte tužku, nebo chcete, aby vám Siri připomněla blížící se schůzku s lékařem, vytvořte připomenutí pomocí Siri.

Nastavení připomenutí na Apple Watch pomocí Siri

Řekněte Siri, co vám má být v konkrétní datum a čas připomenuto. Svá připomenutí najdete v aplikaci Připomenutí na Apple Watch a na iPhonu. Siri vám také pošle oznámení, když je čas. Chcete -li nastavit připomenutí, spusťte Siri a řekněte Připomeň mi to [event or item] v [time].

Cvičení

Když jste připraveni nacvičit si kondici, Siri vám může pomoci zahájením nového tréninku ke sledování vašeho pokroku. Říci Vydejte se na tři míle pěšky, nebo nějakou jinou činnost.

Zahájení cvičení na Apple Watch pomocí Siri

Ujistěte se, že řeknete Siri přesně, co chcete dělat. Siri otevírá cvičení, aby sledoval vaši procházku nebo cvičení. Až budete hotovi, řekněte Dokončit cvičení.

Zapněte režim Letadlo

Když nastupujete do letadla nebo nechcete být rušeni, požádejte Siriho, aby zapnul režim v letadle. Říci Zapněte režim v letadle.

Zapnutí režimu Letadlo pomocí Siri na Apple Watch

Poté, co zapnete režim Letadlo, nemůžete Siri používat, dokud jej nevypnete ručně.

Získejte odpovědi

Pokud chcete vědět, kolik kilometrů je do New Yorku, nebo zapomenout, kolik dní je v červnu, použijte Siri k rychlému získání odpovědí. Položte Siri jakoukoli otázku, například:

  • Kolik je hodin v New Yorku?
  • Kolik šálků je v galonu?
  • Proč je obloha modrá?

Odpověď na otázky na Apple Watch pomocí Siri

K zodpovězení vašich otázek Siri používá informace nalezené online a na vašich hodinkách Apple Watch. Můžete tedy Siri také klást osobní otázky, například při příštím setkání.

Hodit si mincí

Abyste pomohli učinit některá z nejtěžších životních rozhodnutí, můžete požádat Siriho, aby hodil mincí. Říci Hodit si mincía Siri poskytuje odezvu 50–50-hlavy nebo ocasy. Není nutná žádná mince! Pokud se vám výsledek nelíbí, požádejte Siriho, aby znovu otočil.

Použití Siri k hodům mincí na Apple Watch

Nastavte budík

Siri skvěle nastavuje budíky z Apple Watch, včetně dne a času, na který chcete budík nastavit. Říci Nastavit budík pro [date] v [time], a Siri za vás nastaví budík.

Použití Siri k nastavení budíku na Apple Watch

Pokud chcete zrušit alarm, řekněte Siri, aby jej vypnul.

Hledat obrázky

Existuje spousta důvodů, proč byste chtěli hledat obrázky na cestách. Můžete například potřebovat vědět, jak vypadá vlajka země. Nebo se chcete podívat na fotografie z nedávné události. V každém případě řekněte Siri, aby pro vás vyhledala obrázky. Řekněme např. Ukažte mi fotky z Met Gala, nebo Ukaž mi fotky z Itálie.

Používání Siri k vyhledávání obrázků pomocí Apple Watch

Chcete prohledávat své fotografie? Řekněte Siri, aby otevřela vaše fotografie nebo otevře konkrétní album.