Skip to content

Jak používat Chromebook s Chromecastem

5 de Červenec de 2021
14 how to use your chromebook with chromecast 4781895 16432786c19a4f388c9e9c876b8e4f08

Krása Chromebooku spočívá v tom, že Google Chrome OS má integrovanou podporu pro zařízení Chromecast, což znamená, že k odesílání obrazovky Chromebooku nepotřebujete prohlížeč ani rozšíření. Zde je návod, jak používat Chromecast s Chromebookem. Tato příručka je založena na systému Chrome OS verze 78.0.3904.106 (64bitová verze).

Než začneš

Nejprve si nainstalujte Chromecast a streamujte svůj obsah. Poté se ujistěte, že je Chromecast aktualizován na nejnovější firmware. Chromebook by měl být také aktualizován na nejnovější verzi systému Chrome OS. Když už máte Chromecast připojený k televizi, znamená to, že k prohlížení médií nemusíte Chromebook fyzicky připojovat. Bez Chromecastu jste nuceni převádět kabel HDMI z Chromebooku do televize. V závislosti na modelu Chromebooku budete možná potřebovat adaptér USB-C. Někteří výrobci také vyrábějí televizory s integrovanou komponentou Chromecast. Tyto chytré televize vyrábí společnosti Sharp, Sony, Toshiba, Vizio a mnoho dalších a nevyžadují externí zařízení Chromecast.

Jak odeslat obrazovku Chromebooku

Díky integrované podpoře Cast v systému Chrome OS můžete jednoduše kliknout na tlačítko a váš počítač přenese na Chromecast. Toto je pravděpodobně nejjednodušší a nejkratší způsob, jak dostat média do vaší televize.

 1. Klikněte na poličku systémové hodiny umístěný v pravém dolním rohu.

 2. Zobrazí se rozbalovací nabídka. Klepněte na Obsazení.

  Tlačítko Chrome OS Cast

 3. Vyberte své zařízení Chromecast. V tomto příkladu je připojen k TV Room TV již zavedené v Google Home.

  Panel pro výběr Chromecastu Chrome OS

 4. V následujícím vyskakovacím okně klikněte na plochu a poté klikněte na Podíl.

  Chrome OS Chromecast Výběr obrazovky

Jak zastavit odesílání obrazovky Chromebooku

Až budete hotovi, budete muset ručně zastavit odesílání z Chromebooku. Stačí kliknout na systémové hodiny znovu na Chromebooku a poté klikněte na Stop z odlévací karty, která se otevírá v horní části nabídky.

Chrome OS Zastavit odesílání

Odesílání z Google Chrome a zrcadlení Chromecastu do televize

Technicky tuto metodu nepotřebujete, pokud přenášíte z počítače. Pokud však nechcete sdílet celou obrazovku, funguje také odesílání z prohlížeče Google Chrome.

 1. Otevřete Google Chrome a načtěte média, která chcete odeslat.

 2. Klikněte na ikonu tříbodový ikona umístěná v pravém horním rohu.

 3. Klepněte na Obsazení v rozevírací nabídce.

  Možnost Google Chrome Cast

 4. Vyberte zařízení Chromecast uvedené v následující nabídce. V tomto příkladu je odesílání Chromebooku do TV Room TV již zavedeno v Google Home.

  Panel výběru prohlížeče Google Chrome Chromecast

  Během odesílání se na panelu nástrojů Chrome dočasně zobrazí ikona Odeslat. Pokud si chcete tuto ikonu ponechat na panelu nástrojů, klikněte na ni pravým tlačítkem a poté klikněte na Vždy zobrazit ikonu.

 5. Chcete-li vysílání zastavit, klikněte na modrou Obsazení ikona zobrazená na panelu nástrojů Google Chrome, poté klikněte na zařízení Chromecast uvedené v rozevírací nabídce.

  Google Chrome Zastavit odesílání

Jak odesílat z aplikací pomocí Chromebooku a Chromecastu

Opět platí, že pokud nechcete sdílet celou obrazovku plochy, dalším přístupem je odesílání z konkrétní služby. Před odesíláním z aplikace nemusíte spouštět přehrávání médií, stačí kliknout na ikonu Obsazení ikona pro začátek.

Jak odesílat z Netflixu

V Netflixu budete muset před odesláním nejprve načíst domovskou stránku média. Například pokud načtete vstupní stránku pro Zaklínač, uvidíte Obsazení ikona umístěná v pravém dolním rohu.

Tlačítko Netflix The Witcher Cast

Ikona Cast se také zobrazí v pravém horním rohu, když kliknete na médium během přehrávání.