Skip to content

Jak používat iTunes jako přehrávač internetového rádia

8 de Červenec de 2021
itunes radio itunes 2018 1 5ba24954c9e77c0057c457bf

Streamování internetového rádia jsou online verze rozhlasových stanic. K poslechu rádia již nemusíte používat autorádio nebo tuner AM / FM, protože pokud stanice vysílá online, pravděpodobně ji můžete poslouchat také na iTunes. Stejně jako většina ostatních přehrávačů médií může iTunes streamovat živou hudbu, počasí, zprávy, policejní rádio a podcasty. Jakmile je stream přidán do iTunes, umístí se do vlastního seznamu skladeb „Internet Songs“ a funguje jako každý jiný seznam skladeb ve vaší knihovně iTunes. Některé rozhlasové streamy mohou být identifikovány jako běžné hudební soubory a umístěny v sekci iTunes v knihovně s časem uvedeným jako „Continuous“.

Jak přidat rozhlasové stanice do iTunes

Živé přenosy ne všechny rozhlasové stanice, ale můžete vyhledávat rozhlasové stanice, které živé přenosy nabízejí. Jakmile jeden najdete, zkopírujte adresu URL daného streamu.

  1. S otevřeným iTunes přejděte na Soubor > Otevřete stream. Případně použijte klávesovou zkratku Příkaz+U na počítači Mac nebo Ctrl+U na PC.

  2. Vložte adresu online rozhlasové stanice do zobrazeného pole.

  3. Vybrat OK pro přidání stanice do iTunes. Chcete-li odebrat vlastní rozhlasovou stanici, klepněte na ni pravým tlačítkem a vyberte Odstranit z knihovny.

Kde najdete streamy internetového rádia

Níže jsou uvedeny dva weby, které mají velkou sbírku bezplatných internetových streamů s přímými odkazy na adresy URL, které můžete zkopírovat a přidat do iTunes. Vaše oblíbená rozhlasová stanice však může mít také odkaz zveřejněný na svých webových stránkách, takže pokud si chcete poslechnout konkrétní stanici, měli byste se nejprve podívat.

Rádio? Tak určitě!

Přejít na rádio? Tak určitě! a vyberte Stanice. Poté vyberte Aktivní a zadejte klíčové slovo, které vám pomůže najít stanici, kterou chcete streamovat. Po otevření streamu zkopírujte odkaz z Zdroj a vložte jej do iTunes.

Adresář Icecast

Přejděte do adresáře Icecast a vyhledávejte podle klíčových slov nebo procházejte podle žánru. Klepněte pravým tlačítkem na ikonu MP3 odkaz pro zkopírování a vložení do iTunes.

Hledání hudby v adresáři Icecast

Rozhlasové streamy jsou obvykle ve formátu MP3, ale některé streamy jsou ve formátech seznamů skladeb, například PLS nebo M3U. Bez ohledu na formát zkuste odkaz vložit do iTunes podle popisu. Pokud to funguje, začne se hrát během několika sekund. Pokud to nefunguje, může být přidáno do iTunes, ale ve skutečnosti se nikdy nepřehrává.