Skip to content

Jak používat jedno telefonní číslo na více zařízeních

10 de Září de 2021
obtain phone number that rings on multiple phones 3426655 bd6d8ae371514134811a054c51246f37

Pro některé lidi je důležité, aby při jednom příchozím hovoru vyzvánělo více telefonů. To znamená, že při volání na určité telefonní číslo zvoní několik zařízení najednou, nikoli pouze jedno. Tento článek vysvětluje, jak pomocí jednoho mobilního operátora, Google Voice, Phonebooth nebo jiných aplikací pro hlasové volání vyzvánět více telefonů na jedno číslo.

Bezdrátový nosič

Někteří mobilní operátoři vám umožňují používat vaše číslo na více zařízeních. Díky těmto službám můžete příchozí hovory automaticky přesměrovat na všechna vaše zařízení, včetně telefonu, chytrých hodinek nebo tabletu. AT&T NumberSync vám umožňuje přijímat hovory pomocí kompatibilního zařízení, i když je váš telefon vypnutý nebo není s vámi. Mezi dvě podobná zařízení patří DIGITS od T-Mobile a Verizon One Talk. Stejná funkce může být povolena na zařízeních iOS, jako jsou iPhone a iPad. Dokud vám tato osoba volá přes FaceTime, nebo máte hardware, který splňuje systémové požadavky na kontinuitu pro funkci mobilních hovorů pro iPhone, můžete hovor přijmout na jiných zařízeních iOS, včetně Macu.

hlas Googlu

Bezplatná služba Google Voice přinesla revoluci v myšlence „jedno číslo vyzvánět všem“. Google Voice (k dispozici pro Android a iOS) nabízí bezplatné telefonní číslo, které zvoní na více telefonů současně, spolu s balíčkem dalších funkcí, včetně hlasové schránky, přepisu hlasu na text, nahrávání hovorů, konferencí a vizuální hlasové schránky.

Telefonní budka

Phonebooth je vážnou alternativou k Google Voice a je plný funkcí. Stojí to však peníze. Když se zaregistrujete pro jednoho uživatele, získáte dvě telefonní linky. Poskytne vám číslo ve vaší oblasti a umožní vám přijímat 200 minut hovorů. Nabízí také přepis hlasu na text, automatickou obsluhu a widget click-to-call. Služba Phonebooth má za sebou solidní zázemí VoIP a nabízí konkurenceschopné ceny volání, srovnatelné s ostatními VoIP hráči na trhu.

Nainstalujte si aplikaci pro hlasové volání

Některé aplikace vám poskytnou vlastní telefonní číslo, zatímco jiné nejsou technicky telefony (protože číslo neexistuje), ale umožňují přijímat hovory z více zařízení, včetně telefonů, tabletů a počítačů. Například tyto aplikace pro iOS, které mohou volat zdarma, mohou volat a přijímat hovory od jiných uživatelů aplikací, ale protože jsou programy kompatibilní s více platformami, můžete nechat své telefonní hovory vyzvánět na všech zařízeních najednou. Například si můžete nainstalovat aplikaci FreedomPop a získat bezplatné telefonní číslo, které je dodáváno s možností volat na jakoukoli pevnou linku nebo mobilní telefon v USA. Přihlaste se ke svému účtu na tabletu a telefonu, aby bylo možné hovory uskutečňovat na obou zařízeních. Tyto typy aplikací vám nedovolí přeposlat vaše „hlavní“ telefonní číslo na jiná zařízení.

Proč byste vyzváněli dva telefony se stejným číslem?

Možná chcete, aby váš domácí telefon, kancelářský telefon a mobilní telefon vyzváněly současně. Díky tomu je méně pravděpodobné, že zmeškáte důležité hovory. Nastavení vám také umožňuje vybrat, kde budete hovořit, podle povahy hovoru. Tento typ situace tradičně vyžaduje konfiguraci pobočkové ústředny, která je drahá jak z hlediska služby, tak z hlediska vybavení. Obrovská investice má odstrašující účinek, což vysvětluje, proč je to poměrně vzácné nastavení. S jedním číslem můžete nakonfigurovat řadu zařízení tak, aby vyzváněla při každém příchozím hovoru. Nemluvíme o tom, že bychom měli jednu linku s různými pobočkami a telefonními terminály, ale místo toho vyzvánělo několik nezávislých zařízení a svobodu volby, na kterou odpovíme.