Skip to content

Jak používat noční režim Android

7 de Červenec de 2021
smartphone nite 642235390 39b5784b9eaa4e26bc6f1de08ecb88cf

Dívání se na obrazovky smartphonů po celý den i noc může způsobit, že se vaše oči budou cítit unavené. Navíc světlo z obrazovky smartphonu může ztížit usínání a dokonce ovlivnit kvalitu spánku. Skladové smartphony Android mají funkci nazvanou Night Light, která má snížit namáhání očí a méně rušit váš spánek. Také vám zpříjemňuje čtení za tlumeného světla, pokud se tak rádi uklidňujete. Telefony Samsung Android nemají funkci Night Light, ale mají filtr modrého světla. Noční režim Samsung je jako tmavý režim Androidu, který přepíná z výchozího bílého pozadí s černým textem na černé pozadí s bílým textem. Zde je ukázka toho, jak funguje noční světlo Androidu i filtr modrého světla společnosti Samsung. Pokyny pro noční osvětlení platí pro Android 9.0 Pie a 8.0 Oreo. Noční světlo není k dispozici pro Android 7.0 Nougat nebo starší. Pokyny Samsung pro modré světlo platí pro smartphony Galaxy se systémem Android 7.0 a novějším.

Jak zapnout a vypnout noční světlo Android

Funkci Android Night Night Light můžete nastavit podle plánu nebo ji můžete ručně zapnout a vypnout.

 1. Jít do Nastavení > Zobrazit > Noční světlo.

 2. Na obrazovce Noční světlo můžete nastavit plán, upravit čas začátku a konce, upravit intenzitu (pokud je noční světlo zapnuto) a zapnout nebo vypnout režim.

 3. Chcete-li nastavit denní plán, klepněte na Plán. Pak si vyberte mezi Zapne vlastní čas nebo Zapíná se od západu slunce do východu slunce. U druhé možnosti budete muset sdílet svou polohu, aby váš smartphone věděl, v kolik hodin vychází a zapadá slunce ve vašem časovém pásmu.

 4. Pokud zvolíte vlastní čas, můžete klepnout na Doba spuštění a Čas ukončení vyvolat hodiny pro nastavení vašeho rozvrhu.

 5. Pokud nenastavíte plán, ve spodní části se zobrazí tlačítko, které říká Zapněte hned nebo Vypněte hned. Při použití funkce Plán můžete noční světlo kdykoli zapnout nebo vypnout dříve.

 6. Pokud nastavíte vlastní čas, tlačítko řekne Zapněte do 9:00 nebo Vypněte do 22:00, například. Od západu do východu slunce uvidíte Zapněte až do východu slunce nebo Vypněte až do západu slunce.

  Nastavení Android Night Light.

 7. Když je noční světlo zapnuté, můžete upravit intenzitu jantarového odstínu.

Jak používat filtr modrého světla Samsung

Stejně jako funkce Night Light v systému Android lze filtr modrého světla povolit ručně nebo nastavit podle plánu.

 1. Ve svém Samsung Galaxy přejděte na Nastavení > Zobrazit.

 2. Na této obrazovce jej můžete zapnout a vypnout nebo klepnout na Filtr modrého světla zobrazit další nastavení.

  Nastavení filtru Samsung Blue Light.

 3. Na další obrazovce je přepínač Zapnout, který můžete použít k zapnutí a vypnutí filtru.

 4. Nebo můžete přepnout na Zapnout podle plánu a poté vybrat Západ slunce až východ slunce nebo vlastní plán. Stejně jako u nočního osvětlení Androidu budete muset u první možnosti povolit sdílení své polohy.

  Nastavení filtru Samsung Blue Light.

 5. Když je filtr zapnutý, můžete upravit průhlednost pomocí posuvníku.