Skip to content

Jak používat ovladač PS5 na konzole Xbox Series X nebo S.

11 de Červenec de 2021
how to use ps5 controller on xbox series x or s 62605866f01a460ca592595884e468ae

Můžete použít ovladač PS5 na konzolích Xbox Series X a Xbox Series S? Můžete, ale vzhledem k tomu, že na konzolích Xbox Series X a S společnosti Microsoft neexistuje integrovaná podpora pro řadiče Sony PS5 DualSense, budete to muset udělat pomocí jedné ze dvou níže uvedených metod kruhového objezdu.

Metoda 1: Připojte ovladač PS5 k Xbox Series X pomocí adaptéru

Nejúčinnějším způsobem, jak používat ovladač PS5 pro hraní her Xbox Series X a Xbox Series S, je použití speciálně navrženého adaptéru nebo převaděče. Fungují podobně, jako byste při cestování používali napájecí adaptér. Jeden konec adaptéru se připojuje k vaší herní konzoli, zatímco druhý se připojuje k vašemu ovladači pomocí USB nebo Bluetooth.

V takovém případě byste pomocí adaptéru připojili ovladač PS5 DualSense ke konzole Xbox Series S nebo X. Převaděče řadičů mohou často stát více než skutečný řadič Xbox. Může být mnohem levnější koupit si nový ovladač Xbox pro Xbox Series X. Adaptéry a převaděče řadičů vám umožní používat ovladače na většině herních konzolí a zároveň vám umožní hrát hry na vašem televizoru tak, jak to obvykle děláte. Titan Two je populární adaptér, který podporuje konzoly a řadiče PS5 a Xbox Series X a S. Cronus Zen je další možnost, i když neočekáváme, že se její podpora pro Xbox Series X a PS5 spustí až do poloviny roku 2021.

Metoda 2: Hraní her pro Xbox Series X s ovladačem PS5 přes Xbox Cloud Gaming

Cloudová herní služba Xbox, dříve nazývaná Project xCloud, umožňuje hráčům streamovat videohry z Xbox Series X ze serverů společnosti Microsoft přímo do jejich počítače nebo chytrého zařízení. Skvělá věc na cloudových hrách pro Xbox je, že k přehrávání můžete použít téměř jakýkoli ovladač, který jste připojili k zařízení, jakmile bude videohra streamována. Naštěstí pro vás se řadiče PlayStation 5 DualSense mohou připojit k chytrým telefonům a tabletům Android a iOS. Řadič PlayStation 5 se může také připojit k počítačům se systémem Windows a Mac bez hackování nebo dalšího hardwaru. Od ledna 2020 jsou cloudové hry pro Xbox k dispozici pouze na zařízeních Android, i když se na iOS, Windows a Mac očekává v polovině roku 2021.

Existuje ovladač PS5 pro Xbox?

Oficiální ovladač PS5 pro Xbox neexistuje. Pokud jste někoho slyšeli zmínit v konverzaci nebo na videu na YouTube, pravděpodobně odkazuje na ovladač jiného výrobce nebo dokonce na produkt adaptéru nebo převaděče, jako jsou výše uvedené.

Přidá konzole Xbox Series X podporu ovladače PS5?

Je nepravděpodobné, že by společnost Microsoft přidala podporu pro řadiče Sony na jejich konzole Xbox Series X nebo Xbox Series S, protože by pochopitelně chtěli povzbudit hráče k nákupu produktů vyrobených společností Microsoft. To mohl stalo by se, ale bylo by nerozumné čekat, až se to stane, protože byste mohli čekat velmi dlouho. Pokud potřebujete další ovladač pro vaši konzolu Xbox Series X nebo S, je nejlepší koupit si nový nebo dokonce ojetý. Existuje několik řadičů první a třetí strany, z nichž si můžete vybrat v různých cenových bodech, a řadiče značky Xbox určené pro konzoly Xbox One a počítače se systémem Windows budou také fungovat na konzole Xbox Series S nebo X.