Skip to content

Jak používat telefon jako myš Wi-Fi

8 de Srpen de 2021
smartphone laptop mouse 5a4d80e37bb2830037db9ce7

Co vědět

 • Nainstalujte si do počítače a telefonu Unified Remote, Remote Mouse nebo PC Remote.
 • Zajistěte, aby telefon i počítač byly připojeny ke stejné síti Wi-Fi.
 • Vyberte požadované aktivity v aplikaci.

Tento článek vysvětluje, jak používat smartphone nebo iPhone Android jako Wi-Fi myš, dálkové ovládání a klávesnici pomocí Unified Remote, Remote Mouse nebo PC Remote.

Nejlepší aplikace pro chytré telefony

Aplikace Unified Remote, Remote Mouse a PC Remote jsou skvělými možnostmi, jak ze smartphonu udělat myš pro počítač. Každému z nich jsme provedli testovací běh pomocí smartphonu Android a Windows PC. Všechny tři aplikace jsou intuitivní a funkce myši/touchpadu fungovala bez znatelného zpoždění. Funkce klávesnice na Unified Remote a Remote Mouse fungovala dobře, ale zjistili jsme, že si přejeme používat klávesnici našeho smartphonu. Pro každého, kdo potřebuje vzdálenou nebo bezdrátovou myš, doporučujeme některou z těchto tří aplikací.

Unified Remote

Unified Remote od Unified Intents funguje na počítačích se systémem Windows, Mac a Linux a je k dispozici ve bezplatné i placené verzi. Bezplatná verze obsahuje 18 dálkových ovladačů, více motivů a podporu klávesnice třetích stran. Placená verze přidává více než 40 prémiových dálkových ovladačů a možnost vytvářet vlastní dálkové ovladače. Mezi vzdálené možnosti patří klávesnice a myš. Prémiová verze také podporuje zrcadlení obrazovky na zařízeních PC, Mac a Android. Má hlasové ovládání a integruje se s Wear (dříve Android Wear) a Tasker. Existuje také verze pro televizory, set-top boxy, herní konzole a další zařízení. Unified Remote může také ovládat další připojená zařízení, včetně Raspberry Pi.

Dálková myš

Vzdálená myš (zdarma s nákupy v aplikaci) funguje na počítačích se systémem Windows, Mac a Linux. Tato aplikace poskytuje touchpad pro ovládání počítače pomocí pohybů přejetím prstem a klávesnici na obrazovce. Nastavení citlivosti a rychlosti můžete upravit stejně jako u počítačové myši.

PC Remote

PC Remote (bez Monect) funguje na počítačích se systémem Windows a změní váš telefon Android nebo Windows na klávesnici, touchpad a herní ovladač. Můžete hrát počítačové hry s přizpůsobeným rozložením tlačítek a promítat obrázky ze smartphonu do počítače.

Jak nastavit mobilní myš

Každá z těchto tří aplikací má desktopovou aplikaci a mobilní aplikaci, které spolupracují. Nastavení je u každého podobné.

 1. Nainstalujte software PC serveru pro aplikaci, kterou budete používat. Postupujte podle pokynů k instalaci softwaru nebo průvodce. Tento příklad používá Unified Remote.

 2. Nainstalujte si mobilní verzi aplikace na jeden nebo více telefonů nebo tabletů.

  Nainstalujte si Unified Remote na Android

 3. Připojte každé zařízení ke stejné síti Wi-Fi.

 4. Vyberte si svou aktivitu. Možnosti zahrnují média, hry, správce souborů a další.

  Používání Unified Remote jako myši v systému Android

Po nastavení se aplikace pro stolní počítače zobrazí na panelu nabídek ve vašem počítači a můžete změnit nastavení v mobilní aplikaci a přepínat mezi aktivitami. Posunutím prstů se můžete pohybovat po obrazovce, sevřít a přiblížit a klikat levým a pravým tlačítkem pomocí gest. Doma můžete pomocí myši přehrávat hudbu nebo videa. Pokud máte více zařízení, mohou se lidé při hraní DJ střídat. V kavárně buďte produktivní, aniž byste s sebou nosili velké vybavení; ujistěte se, že váš smartphone a počítač jsou ve stejné síti Wi-Fi. Na cestách můžete pomocí dálkového ovladače telefonu vytvořit prezentaci nebo spustit prezentaci.

Výhody používání smartphonu jako myši

Po připojení smartphonu k počítači můžete ovládat přehrávání a přehrávání hudby a videa a hlasitost, psát rychlé poznámky, zadávat heslo a procházet dokumenty na webu. Je to také užitečné při vytváření prezentací nebo pokud chcete zrcadlit obrazovku. Proměna telefonu v myš je obzvláště praktická, pokud je dotykový panel notebooku rozbitý nebo nefunguje správně.