Skip to content

Jak používat Xbox Game Pass na vašem PC

4 de Červenec de 2021
how to use xbox game pass on your pc featured c6d74b87b3ea48bc9ec4c5cc6417aa63

Xbox Game Pass pro PC je služba předplatného her pro PC, která předplatitelům poskytuje přístup k přibližně 100 videohrám, které lze hrát v plném rozsahu na počítačích a tabletech se systémem Windows 10. Podobně jako služba Netflix se svými televizními pořady a filmy, Xbox Game Pass pro PC každý měsíc odstraňuje videohry ze své knihovny obsahu a nahrazuje je novějšími nebo staršími tituly, které uživatelé požadovali. V rámci předplatného Xbox Game Pass pro PC dostávají členové také slevy na vybrané videohry v obchodě s aplikacemi Microsoft Store ve Windows 10.

Funguje Xbox Game Pass na PC?

Služba předplatného Xbox Game Pass pro PC je k dispozici na jakémkoli počítači nebo tabletu s následujícími vlastnostmi:

  • Nejnovější verze operačního systému Windows 10.
  • Nainstalována aplikace pro Windows 10 pro Xbox (beta).
  • Připojení k internetu.

Zatímco většinu her v Xbox Game Pass pro PC lze hrát offline, pro aktivaci předplatného a počáteční stažení videohry je vyžadováno připojení k internetu. Aby tato funkce fungovala, hry s online multiplayerem budou přirozeně vyžadovat připojení k internetu. Každá hra v knihovně Xbox Game Pass pro PC má určité hardwarové požadavky na herní PC uvedené na stránkách jednotlivých produktů v aplikaci Xbox (beta) a Microsoft Store. Před stažením hry nezapomeňte zkontrolovat tyto požadavky, protože váš počítač nemusí být dostatečně výkonný, aby mohl hrát některé tituly.

Co jsou videohry v Xbox Game Pass na PC

Xbox Game Pass pro PC poskytuje přístup k rotujícímu seznamu videoher pro PC, které se aktualizují několikrát za měsíc. Většina titulů zůstává v knihovně delší dobu, takže existuje malý tlak na co nejrychlejší dokončení her. Z knihovny Xbox Game Pass pro PC je každý měsíc odstraněno jen asi 10 her. Navzdory značce Xbox nejsou v systému Windows 10 k dispozici žádné konzolové hry pro Xbox, Xbox 360 nebo Xbox One, které lze hrát s předplatným Xbox Game Pass pro PC. S předplatným Xbox Game Pass Ultimate však můžete používat Xbox Cloud Gaming na počítači se systémem Windows 10 a přístup ke hrám prostřednictvím prohlížeče. Celý seznam aktuálních her Xbox Game Pass pro videohry pro PC lze zobrazit na oficiálním webu Xbox Game Pass a v aplikaci Xbox (beta).

Co je Xbox Game Pass Ultimate?

Xbox Game Pass Ultimate je speciální verze předplatného služby Xbox Game Pass pro PC, která zahrnuje různé služby Xbox pod jednou střechou. Je dražší než předplatný model Xbox Game Pass pro PC, ale má další funkce a dostupnost. Důležitou funkcí předplatného Xbox Game Pass Ultimate je přístup ke službě Xbox Cloud Gaming, cloudové herní službě společnosti Microsoft. Kdokoli, kdo má členství Xbox Game Pass Ultimate, může používat hraní v cloudu Xbox s počítačem se systémem Windows 10, iPhone nebo iPad pomocí Microsoft Edge, Chrome nebo Safari. V předplatném Xbox Game Pass Ultimate je zahrnuto ještě toto:

  • Přístup ke všem více než 100 Xbox Game Pass pro PC hry na PC.
  • Přístup ke všem více než 100 předplatným Xbox Game Pass pro hry pro konzole na Xbox One.
  • Přístup ke všem více než 100 hrám na zařízeních Android, iPhonech, iPadech a počítačích s Windows 10 prostřednictvím cloudových her (dříve Project xCloud).
  • Slevy na Xbox Game Pass na nákupy her ve Windows 10 a Xbox One.
  • Zlaté členství Xbox Live pro online hraní na Xbox One, čtyři bezplatné konzolové hry pro Xbox každý měsíc a další slevy na nákupy her.

Co dělají aplikace Xbox Game Pass?

Aplikace Xbox Game Pass pro PC je k dispozici ke stažení zdarma pro zařízení s Windows 10 a vyžaduje se ke stažení titulů z knihovny Xbox Game Pass pro PC. Tuto aplikaci lze také použít ke komunikaci s přáteli z konzoly Xbox a ke správě nákupů konzolí Xbox One. Pro zařízení iOS a Android je k dispozici také bezplatná aplikace Xbox Game Pass. Tyto aplikace nemusí používat Xbox Game Pass pro PC nebo Xbox Game Pass pro konzoli, ale mohou být pohodlným způsobem procházení aktuálních knihoven v každém plánu a správy stahování.