Skip to content

Jak povolit (nebo zablokovat) přístup k fotoaparátu a mikrofonu v prohlížeči Chrome

6 de Červenec de 2021
configure camera microphone setting in google chrome 4103623 7951ac86de9145b8a9cce5d66e266b69

Co je třeba vědět

 • Vybrat tři tečky v pravém horním rohu prohlížeče Chrome, pak přejděte na Nastavení > Soukromí a bezpečnost > Nastavení webu.
 • Případně vyberte ikonu zámek vedle adresy URL v horní části prohlížeče Chrome a poté vyberte Nastavení webu.
 • Pokud jste již web zablokovali nebo mu povolili přístup, vraťte se zpět do nastavení fotoaparátu a mikrofonu a vyberte Obnovit oprávnění.

Tento článek vysvětluje, jak povolit nebo blokovat přístup fotoaparátu a mikrofonu v prohlížeči Chrome. Pokyny platí pro všechna stolní zařízení s nejnovější verzí prohlížeče Chrome.

Nastavení fotoaparátu a mikrofonu Chrome

Pomocí prohlížeče Google Chrome můžete určit, které weby mají přístup k vaší webové kameře a mikrofonu. Můžete například povolit YouTube používat mikrofon vašeho počítače a blokovat Skype, aby nedělal totéž. Totéž platí pro kameru vašeho počítače. Když webu povolíte nebo zablokujete přístup k webové kameře nebo mikrofonu, Chrome uloží tento web do nastavení, které můžete kdykoli změnit. Pokud chcete webu zablokovat přístup k mikrofonu nebo kameře nebo chcete webu povolit přístup k nim, můžete tak učinit v nabídce nastavení prohlížeče Chrome.

 1. Otevřete Chrome a vyberte Nabídka Chrome, představované třemi svislými tečkami v pravém horním rohu.

 2. Vybrat Nastavení.

  Podnabídka Nastavení v prohlížeči Chrome

  K přístupu do nabídky Nastavení můžete použít klávesovou zkratku. Ve Windows stiskněte Alt+F nebo Alt+Enebo F10 následovaný Mezerník. Na počítači Mac stiskněte Příkaz+, (čárka).

 3. Přejděte dolů a vyberte Pokročilý.

  Odkaz na pokročilé nastavení v prohlížeči Chrome

 4. Pod Soukromí a bezpečnost části, vyberte Nastavení webu.

  Nastavení webu

 5. Vyberte jednu z možností Fotoaparát nebo Mikrofon pro přístup k libovolnému nastavení.

  Nastavení fotoaparátu a mikrofonu v prohlížeči Chrome

Další možnosti pro nastavení webu

Pokud máte více mikrofonů nebo kamer, můžete si vybrat, který z nich chcete použít jako výchozí zařízení pro chrom. Chcete-li neustále blokovat veškerý přístup, přepněte přepínač Zeptejte se před přístupem možnost vypnout.

Screenshot z nastavení mikrofonu v Chromu, kde můžete vybrat mikrofon a nastavit možnosti

Pro jednotlivé webové stránky můžete ručně změnit přístup ke kameře a mikrofonu. Existují dva způsoby:

 • Pokud jste již web zablokovali nebo mu povolili přístup, postupujte podle výše uvedených pokynů a poté vyberte tlačítko koše vedle webu. To přinutí web, aby vás požádal o přístup, až to příště bude muset.
 • Pokud jste výslovně nepovolili nebo nezablokovali přístup, vyberte ikonu zámku vedle adresy URL v horní části prohlížeče Chrome a vyberte Nastavení webu. Vybrat Mikrofon nebo Fotoaparát, a poté jej zablokujte nebo povolte.

Pokud odeberete web ze seznamu blokovaných, nepřesune jej na seznam povolených a naopak. Místo toho můžete odstranit web ze seznamu blokovaných webů prohlížeče Chrome Dovolit nebo Blok povolení, až web příště požádá o přístup k vaší kameře nebo mikrofonu. Naproti tomu, pokud je web na seznamu blokovaných webů pro kameru a pokusíte se kameru použít, nebudete požádáni o její použití. Bude automaticky blokováno. Stejná myšlenka platí pro seznam povolených zařízení. Pokud tam odstraníte web, nepřesune se do seznamu blokovaných webů. Mít to v Dovolit sekce udělí povolení bez žádného pokaždé.

Často kladené otázky

 • Jak povolím mikrofon v systému Windows? Chcete-li zapnout oprávnění aplikací v systému Windows, přejděte na Start > Nastavení a vyberte Soukromí > Mikrofon. Pak v Povolte aplikacím přístup k vašemu mikrofonu části, zapněte přepínací přepínač.
 • Jak mohu zapnout a vypnout mikrofon na svém zařízení Android? Otevřete aplikaci Chrome a vyberte Nastavení > Nastavení webu. Poté klepněte na Mikrofon a otočte Mikrofon přepínač zapnout nebo vypnout.