Skip to content

Jak povolit režim vývojáře v systému Android

10 de Srpen de 2021
androiddevelopermode c423045113ac449784b56ee57ba372f6

Android je flexibilní mobilní operační systém, který je navržen tak, aby fungoval ihned po vybalení. Většina uživatelů se nikdy nebude muset zabývat jeho pokročilými možnostmi, ale pokud budete někdy potřebovat vyladit OS nebo chcete spustit aplikaci, která vyžaduje pokročilá oprávnění, můžete aktivovat režim pro vývojáře. Když v systému Android povolíte režim vývojáře, získáte přístup ke všem druhům informací, nastavení a možností, které jsou obvykle skryté. Tyto pokyny platí pro smartphony se systémem Android 10, Android Pie (9), Android Oreo (8) a Android Nougat (7).

Co je režim vývojáře Android a kdo ho potřebuje?

Režim pro vývojáře je určen především pro vývojáře Androidu. Odhalí možnosti a nastavení, ke kterým vývojáři potřebují přístup při testování nových aplikací. Průměrní uživatelé obvykle nemají potřebu k těmto možnostem přistupovat, a proto je režim ve výchozím nastavení vypnutý.

Přestože je režim pro vývojáře určen pro vývojáře, není určen pouze pro vývojáře a má využití, které sahá daleko za vytváření a testování aplikací. Povolení režimu vývojáře vám umožní přístup k rekordéru obrazovky, zpřístupní nastavení pro zvýšení rychlosti animace a zvýšení výkonu špičkových her a je předpokladem pro rootování telefonu nebo instalaci vlastního operačního systému. I něco tak jednoduchého, jako je falšování vaší polohy GPS nebo oklamání aplikací, aby si mysleli, že jste někde, kde nejste, vyžaduje, abyste povolili režim pro vývojáře. Pokud například chcete zfalšovat GPS v Pokemon Go, musíte povolit vývojářský režim. Pokud si nainstalujete aplikaci a vyzve vás k povolení vývojářského režimu, musíte si vybrat mezi aktivací vývojářského režimu nebo nepoužíváním aplikace. Než budete pokračovat, ujistěte se, že jste aplikaci získali z důvěryhodného zdroje, jako je Google Play, a že aplikace není malware.

Jak povolit režim Android pro vývojáře

Povolení režimu vývojáře v systému Android je přímočarý proces. Jediné, co musíte udělat, je vyhledat nabídku, kde je zobrazeno číslo sestavení vašeho telefonu, a potom klepat na číslo sestavení, dokud se neaktivuje režim vývojáře. Je to také zcela reverzibilní proces, takže vývojářský režim můžete kdykoli později deaktivovat, pokud si to rozmyslíte. Zde je návod, jak zapnout režim vývojáře Android:

 1. Navigovat do Nastavení > O telefonu.

  Navigace na O telefonu na zařízení Android.

  Tyto pokyny platí pro telefon se systémem Android. Může být nutné přejít na upravené verze systému Android Nastavení > O zařízení, nebo Nastavení > O > Informace o softwaru > Více nebo podobné pokyny.

 2. Přejděte dolů, dokud nenajdete Číslo sestavení sekce.

 3. Vybrat Číslo sestavení dokud neuvidíte zprávu, která říká Nyní jste vývojář!

  telefon Android s aktivovaným režimem vývojáře.

  Po několika prvních klepnutích pravděpodobně nedostanete žádnou zpětnou vazbu. Pokračujte v klepání a nakonec se vám zobrazí zpráva „Nyní vás dělí x kroků od vývoje.“ Než budete moci proces dokončit, může vás telefon požádat o zadání PINu.

 4. Když se zobrazí zpráva, že jste vývojář, znamená to, že jste úspěšně zapnuli režim vývojáře. Pokud jste se pokoušeli nainstalovat nebo použít aplikaci, která vyžaduje režim vývojáře, můžete se k této aplikaci vrátit a měli byste mít přístup ke všem exkluzivním možnostem pro vývojáře.

Jak přistupovat k možnostem režimu vývojáře v systému Android

V některých případech nestačí aktivovat režim vývojáře. Pokud se například pokoušíte zfalšovat GPS, musíte po povolení režimu vývojáře provést další změny v nabídce možností pro vývojáře. Naštěstí se do nabídky možností pro vývojáře snadno dostanete z nabídky systému v telefonu. Pokud aplikace vyžaduje režim vývojáře a jedná se o důvěryhodnou aplikaci, je zapnutí režimu vývojáře obecně bezpečné. Aktivace a změna různých možností vývojáře, aniž byste rozuměli tomu, co děláte, však může mít nežádoucí účinky. Nabídku možností pro vývojáře použijte pouze tehdy, pokud víte, co děláte, nebo pokud pečlivě sledujete pokyny poskytnuté takovou aplikací.

 1. Navigovat do Nastavení > Vývojářské možnosti.

 2. S otevřenou nabídkou možností pro vývojáře budete mít přístup k informacím o vašem telefonu, které byste jinak neviděli. Budete mít také možnost aktivovat řadu pokročilých možností.

  Přejděte na Možnosti vývojáře v systému Android.

Jak zakázat režim vývojáře v systému Android

Režim vývojáře můžete klidně nechat zapnutý, i když jej k ničemu nepoužíváte. Pokud se rozhodnete, že raději nebudete mít povolený režim vývojáře, můžete jej deaktivovat v nabídce možností pro vývojáře:

 1. Navigovat do Nastavení > Vývojářské možnosti.

 2. Vybrat „Na„přepněte v horní části obrazovky Možnosti vývojáře. Mělo by se změnit na.“ Vypnuto.

  jak zakázat možnosti vývojáře.