Skip to content

Jak přesunout Steam hry na jiný disk

5 de Červenec de 2021
movesteamgames 5c02fc2ec9e77c00019c0b5f

Když nainstalujete Steam, automaticky vytvoří instalační složku pro vaše hry. Tato složka je umístěna na stejné jednotce, kde jste nainstalovali samotný Steam, což může být nepohodlné, pokud vám dojde místo. Když narazíte na tento problém, musíte některé své hry Steam přesunout na jinou jednotku.

Problémy s parními hrami a problémy s úložným prostorem

Vypořádat se s omezeným úložným prostorem na disku, kde máte nainstalovaný Steam, bývalo obrovským problémem. V počátcích služby Steam musely být všechny vaše hry umístěny na stejné jednotce jako samotný klient Steam. Pokud vám došlo místo, museli jste přeskočit obruče se softwarovými aplikacemi třetích stran, symbolickými odkazy a dalšími nepříjemnostmi. Nic z toho už není nutné. Steam má vestavěnou kapacitu pro přesun jakékoli hry, kterou jste si stáhli, na libovolnou úložnou jednotku, kterou jste připojili k počítači. Jediné, co musíte udělat, je oznámit službě Steam nové umístění, kam chcete ukládat hry, a poté mu sdělit, které hry se mají přesunout. K přesunu her ve službě Steam nepotřebujete program pro přesun páry ani žádný nástroj od jiného výrobce. Tyto nástroje již nejsou nutné, protože Steam má integrovanou schopnost přesouvat hry bez vnější pomoci. Mnohé z těchto programů jsou velmi staré a nebyly dlouho aktualizovány, proto je používejte na vlastní riziko.

Jak vytvořit nové umístění instalace hry Steam

Než budete moci přesunout hry Steam na nový disk, Steam potřebuje vědět, kde je povoleno hry ukládat. Ve výchozím nastavení chce ukládat hry na stejnou jednotku, kterou jste vybrali při první instalaci klienta Steam. Chcete-li toho dosáhnout, vše, co musíte udělat, je přidat novou složku knihovny Steam na disk podle vašeho výběru. Steam vytvoří složku, kam jí řeknete, a pak budete připraveni přesunout některé hry. Můžete vytvořit novou složku knihovny Steam na jakémkoli pevném disku, jednotce SSD nebo dokonce vyměnitelné jednotce USB, která je připojena k vašemu počítači. Zde je postup, jak vytvořit složku knihovny Steam na nové jednotce:

 1. Spusťte klienta Steam.

 2. Klepněte na Parní > Nastavení.

 3. Klepněte na Soubory ke stažení.

  Stahování ve službě Steam

 4. Klepněte na SLOŽKY PARNÍ KNIHOVNY.

  Složky knihovny Steam

 5. Klepněte na PŘIDAT SLOŽKU KNIHOVNY.

  Přidat složku knihovny

 6. Vybrat řídit pro novou složku.

  Výběr jednotky

 7. Zadejte název složky a klikněte na OK.

  Zadání názvu složky

 8. Poté, co Steam vytvoří novou instalační složku, budete připraveni přesouvat hry.

Jak přesunout Steam hry na nový disk

Jakmile vytvoříte novou složku knihovny Steam na disku podle vašeho výběru, jste připraveni začít přesouvat hry. Tento proces vyžaduje, abyste přesunuli jednu hru po druhé, a dokončení procesu přenosu může Steam trvat docela dlouho, v závislosti na rychlosti vašich pevných disků. Tato metoda přesouvá hry z jedné jednotky v počítači na druhou, což nevyužívá žádnou z vašich internetových rychlostí. Pokud hru odstraníte a znovu ji nainstalujete do nové složky, budete ji muset místo přesunutí stáhnout znovu, což bude využívat vaši internetovou rychlost připojení. Zde je postup, jak přesunout hru Steam na nový disk:

 1. V klientovi Steam přesuňte myš nad KNIHOVNA položku nabídky a klepněte na HRY.

  1625517478 826 Jak presunout Steam hry na jiny disk Hry“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-61″ >

 2. Klikněte pravým tlačítkem na hru, kterou chcete přesunout, a klikněte na Vlastnosti.

  Vlastnosti hry

 3. Klepněte na MÍSTNÍ SOUBORY.

  Karta Místní soubory

 4. Klepněte na POHYB INSTALUJTE SLOŽKU.

  Přesuňte tlačítko Instalovat složku

 5. Vyberte cílovou jednotku a složku pro vaši hru.

  Možné cíle pro hry

 6. Klepněte na POHYB SLOŽKU.

  Tlačítko Přesunout složku

 7. Počkejte, až Steam dokončí přesun vaší hry, a potom opakujte tento postup pro každou další hru, kterou chcete přesunout.