Skip to content

Jak přidat Bluetooth na (téměř) jakýkoli televizor

8 de Červenec de 2021

Co je třeba vědět

 • Důležitý první krok: Ujistěte se, že váš televizor podporuje Bluetooth. Jinak hledejte 3,5 mm AUX, RCA nebo optický zvukový výstup.
 • Získejte Bluetooth vysílač, připojte jej ke zdroji napájení a poté spárujte Bluetooth sluchátka nebo reproduktory.

Tento článek vysvětluje, jak přidat Bluetooth k většině modelů televizorů. Pokyny platí pro většinu moderních televizorů.

Vezměte si inventář svého televizoru

Než se do tohoto procesu pustíte příliš hluboko, měli byste vědět, jaké možnosti může váš televizor podporovat. První věcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat, zda váš televizor již má integrovanou technologii Bluetooth. Některé televizory to mají, a pokud ano, možná nebudete potřebovat přepychové adaptéry. Pokud máte televizor s technologií Bluetooth a připojujete se k reproduktorům nebo sluchátkům, která Bluetooth nepoužívají, můžete použít přijímač Bluetooth, jako je tento adaptér Bluetooth Harmon Kardon. Pokud jste připraveni na zařízení podporující Bluetooth, můžete přejít přímo k připojení k televizoru pomocí Bluetooth. Další důležitou věcí, kterou je třeba si uvědomit, jsou různé možnosti výstupu zvuku, které váš televizor podporuje. Pokud nemá vestavěný Bluetooth, budete pravděpodobně spoléhat na 3,5 mm AUX, RCA nebo optický zvukový výstup. Při výběru zvukového řešení budete muset potvrdit, které porty máte k dispozici, abyste získali port, který bude fungovat s vaší televizí.

Používání vysílače Bluetooth pro televizi

Pokud jste se rozhodli přidat do svého televizoru vysílač Bluetooth pro zpracování bezdrátového zvuku z vašeho televizoru do sluchátek nebo reproduktorů, základy jsou poměrně jednoduché.

 1. Začněte tím, že získáte Bluetooth vysílač, který bude fungovat s vaším televizorem. Něco jako Audantst od Avantree je univerzální možnost, protože může přenášet na dvě zařízení současně, podporuje zvuk s nízkou latencí a může přijímat zvukové vstupy z USB, optických, RCA a 3,5 mm AUX výstupů na vašem televizoru nebo monitoru počítače.

  Fotografie produktu vysílače Bluetooth Avantree Audikast

  Můžete také najít jednodušší a levnější vysílače, které používají 3,5 mm konektory, jako je vysílač Trond, nebo se podívejte na náš seznam nejlepších Bluetooth audio přijímačů.

 2. Ve většině případů budete muset vysílač připojit ke zdroji napájení, pokud nemá vlastní baterii. Poté jej budete muset připojit k jednomu ze zvukových výstupů televizoru.

 3. Chcete-li spárovat Bluetooth sluchátka nebo reproduktory, budete je chtít umístit blízko vysílače a nastavit každé zařízení na režim párování. Aktivace režimu párování se bude u každého zařízení lišit, proto si přečtěte konkrétní pokyny dodávané s vaším vysílačem, reproduktorem nebo sluchátky.

 4. Po spárování jste připraveni poslouchat. Možná budete muset odpojit adaptér, abyste mohli pokračovat v používání vestavěných reproduktorů vašeho televizoru, i když to záleží na vašem televizoru a na tom, jaký zvukový port používáte.

Nastavení je opravdu tak jednoduché, ale získání dobrého zážitku z adaptéru Bluetooth pro váš televizor může být komplikovanější. Lifewire zkontroloval řadu adaptérů, které vám mohou pomoci získat kvalitnější zážitek bez latence.

Možné problémy a alternativy

Bluetooth má své chyby a omezení. Může se to jevit jako atraktivní možnost nastavení bezdrátových reproduktorů pro televizi, ale není to dokonalé a další řešení mohou poskytnout mnohem lepší zážitek:

 • Synchronizace zvuku: Mnoho adaptérů Bluetooth TV bude podporovat omezený počet zařízení najednou. Některé podporují dva páry sluchátek, takže vy i někdo jiný můžete poslouchat současně. I když byste tuto funkci mohli použít k pokusu o nastavení dvou reproduktorů Bluetooth, můžete narazit na problémy se synchronizací zvuku a může se stát, že nezískáte správný stereofonní zvuk, pokud nejsou reproduktory navrženy tak, aby spolupracovaly speciálně pro tento účel.
 • Kvalita zvuku: Kvalita zvuku přes Bluetooth obecně není tak dobrá jako u jiných řešení, jako je kabelové připojení nebo jiné bezdrátové typy zvuku. Ztráta kvality závisí na kodecích Bluetooth podporovaných na vysílacích i přijímacích koncích.
 • Latence: V závislosti na používaných zařízeních může být značná latence, což znamená, že zvuk, který slyšíte, může zaostávat za snímky v televizi.
 • Elektrické vedení: Pokud uvažujete o použití Bluetooth, protože se chcete vyhnout spoustě vodičů, stojí za zmínku také to, že pravděpodobně zapojíte vysílač Bluetooth ze zadní části televizoru někam kolem něj, kde jeho signál není blokován TELEVIZE. Jinými slovy, stále budete mít co do činění s dráty.

S ohledem na to můžete zvážit něco jako soundbar, abyste upgradovali nastavení zvuku a zároveň podporovali zcela bezdrátové nastavení prostorového zvuku s bezproblémovým připojením k reproduktorům vzdálené televize. Nebo máte možnost použít zařízení jako streamovací přehrávač Roku, z nichž mnohé podporují bezdrátový zvuk, když jsou k dálkovému ovládání připojena sluchátka.