Skip to content

Jak přidat kód přítele do Nintendo 3DS

15 de Srpen de 2021
GettyImages 110925632 c9e4b0d883334988a04612ad920d5e67

Proces přidání přítele do systému Nintendo 3DS vyžaduje, abyste sebe a své přátele identifikovali pomocí „kódu přítele“, než budete moci všichni komunikovat online, podobně jako Nintendo DS a Nintendo DSi. Na rozdíl od Nintendo DS je však proces registrace přítele poměrně efektivní, protože každá Nintendo 3DS má svůj vlastní 12místný kód přítele. Jakmile si přidáte přítele, můžete spolu hrát hry lokálně nebo online, navzájem si zobrazit stav online a navzájem si zobrazit kartu přítele, což je základní profil, který popisuje jméno, číslo a oblíbenou hru přítele. Budete potřebovat kód přítele od osoby, kterou chcete přidat do svého 3DS, a on bude potřebovat kód vašeho přítele, aby si vás také přidal.

Nalezení vlastního kódu přítele

Poznamenejte si kód svého přítele, abyste jej mohli sdílet s ostatními, které chcete přidat jako přátele, podle těchto kroků.

 1. Zapněte Nintendo 3DS.

 2. Najít Seznam přátel ikona v horní části dotykové obrazovky – vypadá to jako oranžový smajlík – a klepněte na ni.

 3. Klepněte na vlastní Karta přítele (vedle ikony zlaté koruny bude mít obrázek vašeho Mii).

 4. Kód vašeho přítele je ve spodní části vaší karty Mii.

Registrace nového přítele

 1. Zapněte Nintendo 3DS.

 2. Najít Seznam přátel ikona v horní části dotykové obrazovky – vypadá to jako oranžový smajlík – a klepněte na ni.

 3. Klepněte na Zaregistrovat přítele ikona, která také vypadá jako oranžový smajlík.

 4. Když se otevře nabídka, vyberte, zda chcete zaregistrovat přítele Místní nebo na internetu. Pokud je váš přítel místní a nachází se v dosahu signálu vašeho Nintendo 3DS, nebudete muset používat kódy přátel. Oba můžete naskenovat oblast a poté si navzájem klepnout na karty přátel. Tím se navzájem automaticky zaregistrujete do Seznamů přátel. V tomto případě jste hotovi a můžete přeskočit zbývající kroky!

 5. Pokud registrujete přátele přes internet, po klepnutí na možnost Internet zadejte na numerické klávesnici dotykové obrazovky 12místný kód přítele. Nezapomeňte, že k registraci internetových přátel budete potřebovat funkční připojení Wi-Fi.

 6. Klepněte na OK.

 7. Pokud vás váš přítel dosud nezaregistroval jako přítele, zobrazí se šedý zástupný symbol karty přítele a budete požádáni o zadání názvu jeho profilu. Jakmile si váš přítel zaregistruje váš kód přítele, jeho úplné informace budou vyplněny na jeho kartě přítele.

 8. Pokud váš přítel již zaregistroval vaše informace, automaticky se vysune jeho karta přítele se všemi vyplněnými údaji. Nyní si můžete navzájem prohlížet oblíbené hry, stav online a hrát hry společně.

Do svého seznamu přátel Nintendo 3DS můžete přidat až 100 přátel. Můžete také přidat rčení, které vaši přátelé uvidí, když uvidí vaši kartu přítele – buďte chytří, vtipní, inspirovaní nebo zde vyjádřete svou aktuální náladu, prostě o čemkoli (ale nebuďte hrubí). Pamatujte si, že váš přítel si vás musí přidat zpět, abyste si mohli vyměňovat informace a hrát spolu.