Skip to content

Jak připojit Chromebook k monitoru

7 de Červenec de 2021
how to connect chromebook to a monitor 5090184 8 ceca478ff5cf4628939cb6265198f7f6

Co je třeba vědět:

 • Nejjednodušší metodou je použití kabelu HDMI nebo kabelu USB-C s adaptérem.
 • Jedinou dobrou bezdrátovou možností je Chromecast, funguje však také Vzdálená plocha Chrome.
 • Vyhraďte si 5 až 10 minut na připojení a konfiguraci externího monitoru.

Tento článek se bude věnovat několika možnostem připojení Chromebooku k externímu monitoru. Není tolik možností jako u Windows nebo Mac PC, ale další monitor si můžete užít bez větší námahy.

Připojte Chromebook k externímu monitoru pomocí HDMI

Pokud chcete k Chromebooku připojit externí monitor co nejrychleji a nejjednodušeji a nevadí vám kabelové řešení, je to kabel HDMI.

 1. Pokud má váš Chromebook port HDMI (většina z nich má), můžete toto připojení provést pomocí kabelu HDMI. Port HDMI je obvykle vedle portů USB na boční straně Chromebooku. Jedná se o 6stranný port se šikmými rohy na spodní straně.

 2. Jeden konec kabelu HDMI zapojte do tohoto portu a druhý konec do libovolného portu HDMI na zadní straně externího monitoru.

 3. Chromebook často připojený monitor automaticky detekuje. Pokud se tak nestane, vyberte pravý dolní roh hlavního panelu Chromebooku a vyberte ikonu Nastavení. V nabídce Nastavení vyberte přístroj v nabídce vlevo přejděte dolů na ikonu přístroj sekci a vyberte Displeje.

  Screenshot obrazovek v nabídce Chromebooku.

  Na obrazovce Displays byste měli vidět všechny připojené displeje, včetně připojeného externího. Upravte nastavení, jako je Rozlišení, a zda chcete, aby to byl rozšířený nebo primární displej.

  Obrázek nastavení obrazovky Chromebooku.

 4. Pokud na této obrazovce nevidíte externí displej nebo pokud nastavení nefunguje, budete možná muset vyřešit problém s připojením HDMI. Nezapomeňte použít nastavení nabídky displeje k výběru správného portu HDMI na zadní straně monitoru, ke kterému jste Chromebook připojili.

Připojte Chromebook k externímu monitoru pomocí USB-C

Další kabelové řešení, které máte k dispozici k připojení Chromebooku k monitoru, je přes port USB-C, který má většina Chromebooků k dispozici.

 1. Port USB-C je velmi malý, částečně obdélníkový a oválný port, obvykle na zadní straně Chromebooku. Tento port můžete použít k připojení k externímu monitoru, ale budete potřebovat:

  • Kabel USB-C
  • Adaptér USB-C na HDMI
  • Kabel HDMI

  Obrázek portu USB-C

 2. Připojte port USB-C k adaptéru. Poté připojte kabel HDMI od adaptéru k monitoru. Stejným postupem v části výše nakonfigurujte displej, jakmile jej připojíte.

Připojte externí monitor pomocí Chromecastu

Pokud chcete bezdrátové řešení, můžete připojit zařízení Chromecast k externímu monitoru a poté jej odeslat pomocí Chromebooku.

 1. Zkontrolujte, zda je zařízení Chromecast připojeno k monitoru a zapnuto. Na Chromebooku vyberte pravý dolní roh hlavního panelu Chromebooku a vyberte ikonu Nastavení. Vybrat Obsazení ikona pro zobrazení všech zařízení v síti, která můžete odeslat na displej Chromebooku.

  Screenshot z odesílání z Chromebooku.

 2. V tomto seznamu vyberte zařízení Chromecast, které je připojeno k externímu monitoru.

  Odesílání Chromebooků na Chromecast.

 3. Jakmile jej vyberete, na externím monitoru se zobrazí plocha Chromecastu. Nyní můžete jako displej použít větší externí monitor. Tato bezdrátová možnost umožňuje připojit Chromecast k externímu monitoru, ale umožňuje pouze duplicitní zobrazení, nikoli rozšířené. A protože to funguje přes WiFi síť, může mezi pohybem myši a zobrazením ukazatele myši na obrazovce dojít k malému zpoždění.

  Připojte externí monitor ke vzdálené ploše Chrome

  Dalším bezdrátovým řešením pro použití externího monitoru s Chromebookem je použití aplikace Vzdálená plocha Chrome založené na prohlížeči.

  Screenshot použití Vzdálené plochy Chrome

  Ke Vzdálené ploše Chrome se můžete připojit pomocí notebooku připojeného k jednomu nebo více monitorům. Po připojení můžete požádat o kód a pomocí tohoto kódu na Chromebooku se připojit k počítači a používat tyto externí monitory. Toto řešení umožňuje použít externí monitor, ale používá sekundární notebook připojený k monitoru. Kromě Chromebooku ovládáte i počítač. Je to dobrá poslední možnost, pokud se nemůžete připojit přes HDMI nebo USB-C a nemáte zařízení Chromecast.