Skip to content

Jak připojit ovladač Joy-Con nebo Pro Nintendo Switch

8 de Červenec de 2021
SwitchControl01 c4750e8e51ac4c828dbbb7e7e2f151d3

Nintendo Switch má skutečnou duhu různých ovladačů, z nichž si můžete vybrat, od Joy-Cons a Pro Controller až po ovladač Pokeball. Naštěstí je jejich připojení k přepínači snadné a lze to provést několika různými způsoby. Počínaje Joy-Cons se dozvíte, jak připojit řadič Switch.

Jak připojit ovladač Nintendo Switch Joy-Con

Absolutně nejjednodušší způsob, jak dosáhnout toho, aby se váš Switch spároval s novým Joy-Conem (nezáleží na tom, zda synchronizujete jeden nebo pár), je jednoduše je zasunout po stranách vašeho Switch, kde mají Joy-Cons tendenci žít. Ukotvěte je a přepínač se s nimi automaticky synchronizuje. Existují však chvíle, kdy přímé spojení nemusí být ideální – například když potřebujete náhle přidat novou Joy-Cons do zběsilé hry Super Mario párty a nechcete vytáhnout Switch z doku.

 1. zmáčkni Domov na ovladači se vraťte na domovskou obrazovku a poté vyberte ikonu Řadiče ikona.

 2. Odtud klepněte na Změňte přilnavost a pořadí.

  Změna uchopení / objednávky

 3. Toto je nabídka, do které obvykle přidáte jakýkoli nový řadič (Nintendo nebo třetí strana). Podržte malé synchronizace tlačítko na černém hřebenu Joy-Conu alespoň na sekundu. Kontrolky vedle tlačítka synchronizace začnou blikat.

 4. Postupujte podle vizuálních pokynů a stiskněte L a R ramenní knoflíky.

  Změňte nabídku Grip / Order

 5. Přepínač detekuje Joy-Cons a přiřadí je do slotu hráče. Pokud synchronizujete jeden Joy-Con pro hraní, musíte stisknout tlačítko SL a SR tlačítka na černém hřebenu v „horní části“ ovladače (pokud ho držíte vodorovně), která by za normálních okolností byla skryta, kdyby byl zasunut do přepínače. Pokud používáte oba (v režimu „dvojitého uchopení“), stiskněte velké L rameno tlačítko vlevo Joy-Con a velký R rameno tlačítko na pravé straně.

Jak připojit řadič Pro k přepínači

Ovladač Switch Pro lze připojit dvěma způsoby, i když jsou do značné míry totožné se synchronizací Joy-Cons. První a nejjednodušší je pouhé připojení Pro k vašemu přepínači pomocí připojeného nabíjecího kabelu USB. Přepínač se automaticky spáruje s Pro.

Profesionál

Druhý, stejně jako proces Joy-Con, zahrnuje použití nastavení řadičů.

 1. Na domovské obrazovce vyberte Řadiče, poté vyberte Změna uchopení / objednávky.

 2. Stiskněte a podržte Sync Tlačítko na horní straně ovladače Pro, dokud nezačnou blikat čtyři kontrolky ve spodní části podložky.

 3. Když uvidíte, že se pad na obrazovce objeví v jednom z očíslovaných čtverců, stiskněte L a R ramenní knoflíky současně a můžete vyrazit.

Synchronizace řadičů přepínačů na jiné platformy

Jedním překvapivým rysem řadiče Joy-Cons i Pro je, že je můžete použít na jiných platformách, které podporují řadiče Bluetooth. Uživatelé zařízení Android, Mac, Chromebook a PC mohou všichni synchronizovat své řadiče Switch do svého zařízení. Při párování Joy-Cons se zařízeními bez přepínače je třeba pamatovat na to, že nebudou fungovat jako kombinovaný pár jako na přepínači. Každý z nich může fungovat pouze jako nezávislý řadič, což značně omezuje funkčnost jejich použití na cokoli jiného. To znamená, že jsou stále vynikající pro hry v retro stylu. Když synchronizujete řadič, který jste již synchronizovali s přepínačem, ujistěte se, že je přepínač vypnutý, než se pokusíte synchronizovat s jiným zařízením.

Na PC

 1. Přejděte do nastavení Bluetooth na vašem zařízení. Ve Windows 10 přejděte na Nastavení > Bluetooth a další zařízení.

 2. Ujistěte se, že je Bluetooth zapnutý, a vyberte Přidejte Bluetooth nebo jiné zařízení.

  Přidejte Bluetooth nebo jiné zařízení na PC

 3. Stiskněte a podržte synchronizace tlačítko na ovladači spínače, dokud nezačnou blikat kontrolky. Řadič by se měl objevit v seznamu zařízení, která Windows objevili.

  Pro Controller Input na PC

 4. Vyberte ovladač a zbytek nechte na Windows.

Na počítačích Mac

Na počítačích Mac je proces do značné míry totožný s Windows. Klikněte na ikonu Logo Apple > Systémové preference > Bluetooth.

Ikona Bluetooth v Předvolbách systému v systému macOS

Pokud jste na panel nabídek přidali Bluetooth, klikněte na Bluetooth na panelu nabídek a poté klikněte na Otevřete Předvolby Bluetooth. Stiskněte a podržte synchronizace tlačítko na řadiči Switch, a když se pad zobrazí v seznamu zařízení Bluetooth Mac, klikněte na Pár.

V systému Android

Synchronizace podložky Switch na vašem zařízení Android je stejně jednoduchá.

 1. Jít do Nastavení > Připojení > Bluetooth.

 2. Stiskněte a podržte synchronizace tlačítko v horní části řadiče přepínače, dokud nezačnou blikat kontrolky synchronizace, poté klepněte na Skenovat na obrazovce Androidu.

 3. Když se objeví přepínač Switch (obvykle na samém konci seznamu zařízení), klepněte na něj a oba se spárují.

  Připojení, Bluetooth, párování Pro Controller v nastavení systému Android

Jak synchronizovat Nintendo Switch Joy-Cons pomocí nabíjecí rukojeti

Konečná možnost synchronizace je pro hráče, kteří mají Joy-Con Charging Grip, což je dražší verze Grip, která byla dodána s vaším Switchem. Nabíjecí grip má port USB-C pro nabíjení Joy-Cons do něj zasunutého. Takže zasuňte tyto nové Joy-Cons, připojte je k přepínači pomocí nabíjecího kabelu USB a přepínač se automaticky spáruje s oběma Joy-Cons.