Skip to content

Jak připojit ovladač PS4 k systému PS5

5 de Červenec de 2021
how to connect ps4 controller to a ps5 5088805 cf6db766a3a544c2a887707af05fb90a

Co je třeba vědět

 • Připojte ovladač PS4 k PlayStation 5 a spárujte jej.
 • S ovladačem PS4 nebo PS5 můžete hrát všechny hry pro systém PS4.
 • Na konzole nemůžete hrát hry PS5 s ovladačem PS4.

Tento článek vás naučí, jak připojit ovladač PlayStation 4 ke konzole PlayStation 5. Vysvětluje také veškerá omezení nebo omezení, která z toho vyplývají.

Jak připojit ovladač PlayStation 4 k systému PS5

Zajímalo by vás, zda budou ovladače PS4 fungovat na systému PS5? Máš štěstí. Připojení ovladače PlayStation 4 k systému PS5 je velmi jednoduché, pokud budete postupovat podle těchto klíčových kroků.

 1. Získejte ovladač PlayStation 4 a připojte jej ke konzole PS5 pomocí přiloženého nabíjecího kabelu.

 2. Stisknutím tlačítka PS uprostřed ovladače Playstation 4 ovladač zapněte.

 3. Vyberte uživatele, ke kterému chcete řadič přidružit na konzole.

 4. Ovladač je nyní připojen k vaší konzole PlayStation 5.

  Spropitné:

  Řadič můžete odpojit od nabíjecího kabelu a s konzolou bude i nadále fungovat.

Co mohu dělat s ovladačem PS4 na PlayStation 5?

Hlavním důvodem pro použití ovladače PS4 na PlayStation 5 je, abyste mohli snadno hrát hry pro PS4. Už to můžete udělat s ovladačem PS5 DualSense, ale pokud chcete hrát hry pro více hráčů PS4 a máte pouze jeden ovladač PS5, je to dobrý způsob, jak umožnit hrát hru více než jednomu z vás. Pokud jednoduše dáváte přednost dojmu ovladače PlayStation 4, může to být také užitečné. Můžete také použít ovladač PS4 k navigaci v nabídkách řídicího panelu PlayStation 5, přičemž zážitek je většinou totožný s používáním ovladače PlayStation 5.

Poznámka:

To platí jak pro oficiální řadiče DualShock 4, tak pro všechna zařízení PlayStation 4 třetích stran, která můžete vlastnit.

Co nemohu dělat s ovladačem PS4 na Playstation 5?

S ovladačem PlayStation 4 nemůžete hrát hry pro PlayStation 5. Pokud to zkusíte, zobrazí se při načítání hry varovná zpráva, že „hry PS5 nelze hrát pomocí DUALSHOCK 4“. Je možné hrát hry PS5 s ovladačem PlayStation 4, pokud tak učiníte prostřednictvím aplikace PS Remote Play na smartphonu, tabletu nebo PC / Mac, ale na konzoli to prostě není možné.

Můžete použít ovladač Playstation 5 s Playstation 4?

Jednoduše řečeno, ne. Konzole nerozpozná ovladač PlayStation 5, i když jej nejprve připojíte pomocí nabíjecího kabelu. Je však možné použít aplikaci PS Remote Play ke vzdálenému hraní hry Playstation 4 a použít ovladač PlayStation 5 připojený k vašemu PC / Mac, smartphonu nebo tabletu. Z této metody není nic, co byste mohli získat, ale pokud máte pouze jeden ovladač a jednoduše musíte použít konzolu PlayStation 4 v nějaké formě, je to možnost.