Skip to content

Jak připojit Xbox 360 k televizoru

4 de Srpen de 2021
xbox black controller 5bf97f2546e0fb0051d69d78

Co vědět

 • Xbox 360 a 360 S: Připojení pomocí kabelu HDMI nebo A/V. Připojte se ke starším televizorům pomocí kabelu A/V Xbox VGA HD.
 • Xbox 360 E: Připojte se pomocí HDMI nebo kompozitního A/V kabelu.
 • Pokud používáte A/V kabel, zapojte větší konec do Xboxu a poté propojte barvy kabelu s barvami televizního portu.

Tento článek vysvětluje, jak připojit příslušný kabel z vašeho televizoru k Xbox 360, 360 S nebo 360 E.

Rozhodněte se, jaký typ kabelu použít

Zatímco Xbox 360 S a původní Xbox 360 mohou k připojení k televizi používat buď A/V kabely, nebo HDMI, Xbox 360 E sází na kompozitní A/V kabely nebo HDMI. Zjistěte, co váš televizor nebo monitor podporuje, abyste zjistili, jaký kabel potřebujete.

Pokud chcete připojit Xbox 360 ke starší televizi, která nemá port HDMI, použijte kabel AV VGA pro Xbox 360 VGA. Pokud máte televizor s portem HDMI, připojte konzolu k televizoru pomocí standardního kabelu HDMI. Podívejte se na zadní stranu konzoly Xbox a na boční nebo zadní stranu televizoru, abyste zjistili, co je potřeba. Než začnete, umístěte Xbox 360 na přístupné a dobře větrané místo, kde není prach. Příliš mnoho prachu může způsobit přehřátí konzoly.

Jak připojit kabel z konzoly Xbox 360 k televizoru

Nyní je čas připojit příslušný kabel z konzoly Xbox 360 k televizoru. Zde je návod, jak připojit různé kabely k Xboxu a televizi:

 • VGA HD AV: Větší konec zapojte do konzoly Xbox a druhý konec (VGA pro video a červeno/bílý kabel pro zvuk) do televizoru. Spojte červeno -bílý kabel s červeným a bílým portem na televizoru.
 • HDMI: Připojte oba konce k portům HDMI na konzole Xbox a TV. Audio i video jsou přenášeny na stejném kabelu.
 • Kompozitní AV: Připojte větší konec ke konzole Xbox a další tři kabely k odpovídajícím barevným portům na televizoru.
 • Komponentní HD AV: Připojte velkou zástrčku ke konzole Xbox a poté propojte červené/zelené/modré video kabely se stejnými barvami portů na televizoru. Také připojte červený a bílý zvukový kabel z druhé sady na stejném kabelu. Poté musíte nastavit přepínač na A/V konektoru pro váš televizor nebo monitor. Vybrat HDTV pokud displej podporuje rozlišení obrazovky alespoň 480 p, v opačném případě jej přepněte na televize.
  Pokud má kabel na televizoru s vysokým rozlišením žlutý konektor kompozitního videa RCA, nechte jej odpojený. Chcete -li se připojit ke standardní televizi, použijte pouze žlutý, červený a bílý konektor; nepoužívejte ostatní konektory.

Ne všechny televizory vypadají jako na obrázku výše. Starší modely mají A/V porty, ale ne HDMI, a některé novější nemusí mít možnost VGA. Původní model Xbox 360 má kombinovaný komponentní/kompozitní kabel s přepínačem, ze kterého si můžete vybrat. Později jsou modely Xbox 360 dodávány s kompozitním kabelem. Některé systémy jsou dodávány také s kabelem HDMI, který byste měli použít, pokud máte HDTV, protože poskytuje nejlepší rozlišení a kvalitu obrazu.

Ilustrace přepínače HD/TV na kabelu Xbox 360

Zapněte Xbox 360 a vyzkoušejte svá připojení

Jakmile je vše připojeno, včetně napájecího zdroje Xbox 360, zapněte konzolu a televizi a ujistěte se, že zvuk a video fungují správně. Pokud nevidíte řídicí panel Xbox 360, zkontrolujte připojení a ujistěte se, že jsou na správných místech. Zkontrolujte také, zda je televizor nastaven na správný vstup. Pokud konzolu používáte poprvé, připojte ovladač a projděte procesem nastavení na obrazovce.

PRO SPÁROVÁNÍ OVLADAČE S XBOX 360

Xbox má trochu jinou sadu pokynů pro připojení.

 1. U bezdrátového ovladače podržte Průvodce tlačítko pro jeho zapnutí. V případě kabelového ovladače jej zapojte do portu USB.

 2. Na ovladači stiskněte a uvolněte Připojit knoflík.

 3. Na konzole stiskněte a uvolněte Připojit knoflík.

Až budete hotovi, nastavte si profil hráče, zvolte nastavení HDTV, je -li k dispozici, a zaregistrujte se ke službě Xbox Network.