Skip to content

Jak připravit počítač na stahování filmů

2 de Srpen de 2021
GettyImages 539007472 19b8e907b03f429e88ec863dc3c90d96

Stahování filmů je přímý proces, se kterým se každý snadno vypořádá, ale před začátkem byste si měli být vědomi řady komponent. Chcete se ujistit, že je váš počítač připraven na stahování, že máte správný software a že stahujete správný druh filmů. Stahování není totéž jako streamování. Znalost rozdílu mezi stahováním a streamováním vám může ušetřit spoustu času a obojí přináší důležité výhody i nevýhody.

Zkontrolujte úložný prostor

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při stahování filmů pamatovat, je, že mohou být opravdu velké. Ačkoli je běžné, že stahování filmů zůstává pod 5 GB, některá videa se super vysokým rozlišením mohou vyžadovat 20 GB místa nebo více. Pro informaci, většina novějších pevných disků má 500 až 1 000 GB místa. Před stažením filmu zkontrolujte, zda máte dostatek volného místa. Jedním ze snadných způsobů, jak zjistit, které soubory zabírají celé úložiště, je použít analyzátor místa na disku. Pokud nemůžete přesunout žádné stávající soubory z primárního pevného disku nebo cokoli odstranit, abyste uvolnili místo, může se stát, že budete muset film uložit na jiný pevný disk, jako je flash disk nebo externí pevný disk.

Použijte Správce stahování

Free Download Manager (FDM) ukládání filmů do počítače

Jelikož jsou filmy jedny z největších souborů, které si můžete stáhnout, jejich uložení do počítače trvá mnohem déle než běžný soubor, jako je píseň nebo obrázek. Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby se celá vaše síť nezpomalila, je použít správce stahování, zejména ten, který podporuje řízení šířky pásma. Správci stahování jsou užiteční nejen při kategorizaci a ukládání stahovaných souborů, ale také při omezování šířky pásma, kterou mohou stahované soubory využívat. Vzhledem k tomu, že stahování filmů obvykle chvíli trvá, obvykle mezitím vysají šířku pásma z jiných zařízení ve vaší síti. Pokud se během stahování filmů zpomalují jiná zařízení ve vaší síti, videa se ukládají do vyrovnávací paměti a obecně panuje zpoždění, nakonfigurujte správce stahování tak, aby omezoval stahování tak, aby mohly využívat pouze zlomek celé dostupné šířky pásma, jako je 10 procent nebo 20 procent. Je také možné, že vaše připojení k internetu jednoduše nepodporuje rychlé stahování. Pokud například svému ISP zaplatíte za rychlost stahování 2 MB/s, můžete si stáhnout film o velikosti 3 GB přibližně za 25 minut. Pokud chcete mít možnost uložit film stejné velikosti za pouhých pět minut, musí vaše síť podporovat rychlosti až 10 MB/s. Můžete vyzkoušet rychlost internetu, abyste se ujistili, že skutečně dostanete to, za co platíte.

Zabezpečte svůj počítač

Kontrola viru FortiClient v systému Windows 10

Filmy stažené prostřednictvím torrentových webů mají vysoké riziko přidání malwaru do počítače. Ujistěte se, že je váš počítač zabezpečený antivirovým programem, který zachytí všechny hrozby, než mohou způsobit poškození, a vždy provádějte pravidelné kontroly, abyste zkontrolovali malware. Kromě softwaru proti malwaru je důležité se také vzdělávat v tom, jak rozpoznat falešný torrent nebo falešný web ke stažení. Falešné stahování filmů připojí příponu souboru ve formátu nonvideo, jako je .EXE nebo .MSI, na úplný konec souboru, aby vás přimělo otevřít program místo videa. Normální video soubory obvykle končí příponou .MP4, .AVI, .MKV nebo .MOV. Další komponentou, na kterou si při stahování filmů dávejte pozor, je velikost souboru. Pokud je příliš malé, například méně než 300 MB, pak video pravděpodobně není skutečné. Většina filmů je mnohem větší než 300 MB a obvykle končí v rozmezí 700 MB až 5 GB.

Použijte oblíbený přehrávač videa

VLC program hrající film Dům na Haunted Hill

Je běžné stáhnout si film a pak nevíte, jak ho otevřít. Některé filmy jsou ve formátu souboru, který žádný program ve vašem počítači neví, jak otevřít. Naštěstí si můžete vybrat ze spousty zcela bezplatných přehrávačů videa, které budou podporovat formát filmu. Jedním z nejpopulárnějších bezplatných přehrávačů video souborů je VLC. Můžete jej použít k přehrávání běžných formátů video souborů jako MP4 a AVI a dalších jako MKV, MOV, WMV a mnoha dalších. Držte se tohoto programu, pokud si někdy nejste jisti, jak přehrát stažený film. Některá stahování filmů jsou stoprocentně falešná a pokusí se vás přesvědčit, že abyste si video mohli prohlédnout, musíte si nainstalovat jejich speciální softwarový program. Mohou dokonce začít ukazovat začátek filmu a pak se zastavit a zobrazit zprávu o tom, jak nemáte nainstalovaný správný program. Bohužel tato videa nejsou skutečná. Jsou vytvořeny za jediným účelem, aby vás přiměly myslet si, že když si koupíte to či ono nebo kliknete na určitý odkaz, film se najednou začne přehrávat. Je lákavé zkusit se řídit pokyny a aktivovat film, ale pamatujte, že nejsou skutečné; film v tom souboru opravdu neexistuje. Ignorujte tyto zprávy, smažte video a zkuste film dostat jinam, nejlépe přes renomovanější web pro stahování filmů.