Skip to content

Jak resetovat zmrazený tablet Motorola Xoom

5 de Srpen de 2021
107893496 56a400f13df78cf772805260

Motorola již nevyrábí tablet Xoom, ale stále je můžete koupit online, a pokud již Xoom máte, možná mu zbude hodně života. Stejně jako ostatní tablety není imunní vůči občasnému havárii nebo zamrznutí. K vyřešení konkrétního problému budete muset tablet resetovat. Nemůžete vysunout pouzdro a na několik sekund vytáhnout baterii, jako u mnoha telefonů. Xoom tak nefunguje. Přidržení vypínač neresetuje Xoom. Možná jste zkusili nalepit kancelářskou sponku do toho malého otvoru na boku tabletu, ale neměli byste. To je mikrofon. Musíte vědět, jak na svém Xoom provést měkký reset a tvrdý reset.

Měkký reset pro zmrazené tablety Xoom

Chcete -li resetovat Xoom, když obrazovka zcela nereaguje, stiskněte Napájení a Zvýšit hlasitost současně asi na tři sekundy. Dvě tlačítka jsou umístěna těsně vedle sebe na zadní a boční straně vašeho Xoomu. Toto je měkký reset. Je to ekvivalent vyjmutí baterií nebo úplného zapnutí a vypnutí zařízení. I když se Xoom zálohuje, bude mít stále veškerý váš software a preference. Už to (doufejme) nebude zmrazené.

Tvrdý reset pro tablety Xoom

Pokud potřebujete jít ještě dále – to znamená, že pokud soft reset nepomohl – možná budete muset provést tvrdý reset, známý také jako obnovení továrních dat. Tvrdý reset smaže všechna vaše data! Tvrdý reset použijte pouze jako poslední možnost nebo chcete -li data z tabletu odstranit. Dobrým příkladem toho je, pokud se rozhodnete prodat svůj Xoom. Nechcete, aby se vaše osobní údaje vznášely poté, co je má někdo jiný. Obecně by měl být váš Xoom v provozuschopném stavu pro tvrdý reset, takže pokud je tablet zmrzlý, zkuste nejprve měkký reset. Tvrdý reset provedete takto:

  1. Klepnutím prstem v pravém dolním rohu obrazovky otevřete Nastavení Jídelní lístek.

  2. Klepněte na Nastavenís. Měli byste vidět Nastavení Jídelní lístek.

  3. Klepněte na Soukromí v Nastavení Jídelní lístek.

  4. Pod Osobní data, uvidíte Obnovení továrních dat. Zmáčkni to. Stisknutím tohoto tlačítka vymažete všechna data a obnovíte výchozí tovární nastavení. Budete požádáni o potvrzení a po potvrzení budou vaše data vymazána.

Pokud někdy získáte další telefon nebo tablet Android, nepotřebujete nový účet Gmail ani nový účet Google. Stále si můžete stáhnout zakoupené aplikace (pokud jsou kompatibilní s novým zařízením) a používat další věci spojené s vaším účtem Google. Obnovení továrních dat vymaže pouze informace z vašeho tabletu, nikoli z vašeho účtu.