Skip to content

Jak řešit běžné problémy s přepínači Nintendo

8 de Červenec de 2021
NintendoSwitch PressEvent Photo 04 58dad2c75f9b584683a7f1ea

Vydání Nintendo Switch v roce 2017 bylo pozoruhodně plynulé ve srovnání s katastrofami z minulosti, ale nebylo to bez několika problémů. Pokud se u přepínače setkáte s jedním z těchto běžných problémů, můžete podniknout kroky k jeho odstranění.

Levý Joy-Con má problémy s připojením

Jedním z nejčastějších problémů Nintendo Switch je šupinatý levý ovladač Joy-Con. Joy-Con většinu času funguje správně, ale přerušovaně se na několik sekund odpojí. To je velký problém. Nechcete, aby polovina vašeho řadiče padla uprostřed boje.

Tento problém lze částečně vyřešit sami. Stává se to častěji, když je překážka v zorném poli mezi Joy-Conem a Nintendo Switch, takže přesun doku přepínače na místo, kde je nepravděpodobné, může v některých případech problém vyřešit. To je však pro některé lidi nepraktické, a přiznejme si to, pokud máte špatné problémy s levým Joy-Conem, pravděpodobně nechcete uspořádat místnost jako dočasnou opravu, dokud ji nebudete moci poslat k opravě. Společnost Nintendo jako kořen problému uznala výrobní variantu a nabídla program pro odeslání vašeho Joy-Conu, který bude rychle opraven a odeslán zpět k vám. Chcete-li využít výhod tohoto programu, kontaktujte podporu Nintendo.

Přepínač Nintendo se nezapne nebo je zamrzlý

Nejběžnějším důvodem, proč se přepínač nezapne, je vybitá baterie, kterou lze vyřešit nastavením do doku dostatečně dlouhého na opětovné zapnutí. Pokud je však váš přepínač nějakou dobu v doku a stále se nezapne, může být zamrzlý s černou obrazovkou nebo zmrazen v režimu pozastavení. Můžeš proveďte tvrdý reset na Nintendo Switch podržením tlačítka napájení po dobu 12 sekund. Pokud je obrazovka tmavá, můžete ji pro jistotu podržet po dobu alespoň 20 sekund. Po uvolnění tlačítka napájení počkejte několik sekund, než se vypínač vypne, a poté jej znovu zapněte dalším stisknutím tlačítka napájení. Tento poslední krok lze snadno zapomenout, pokud byl přepínač zmrazen tmavou obrazovkou.

Přepínač Nintendo se nenabíjí

Jedním z problémů, které někteří lidé mají se spínačem, je neschopnost nabíjení pomocí akumulátoru. Přepínač má větší napětí, než kolik zvládnou některé akumulátory, takže používání akumulátoru nemusí fungovat stejně dobře jako při nabíjení smartphonu nebo tabletu. Ujistěte se, že používáte nabíjecí kabel USB-C na USB-C. Některé baterie mohou vydávat dostatek energie, ale bez správného kabelu se přepínač nenabíjí dostatečně rychle. Pokud máte doma potíže s nabíjením Nintendo Switch, ujistěte se, že se nabíjíte pomocí síťového adaptéru, nikoli pomocí kabelu USB připojeného k počítači. To může být pro váš smartphone v pořádku, ale u přepínače to nebude fungovat. Pokud používáte AC adaptér a nenabíjí Switch, zkuste použít jinou zásuvku v jiné místnosti. Pokud to nefunguje, proveďte tvrdý reset vysvětleno v předchozí části, abychom zjistili, zda jde o problém se samotnou konzolou. Pokud oba selžou, možná budete potřebovat nový napájecí adaptér pro dokovací stanici. Pokud vám na přepínači dochází místo, kupte si standardní kartu microSD a nainstalujte si na ni nové hry. Štěrbina je umístěna za stojánkem.

Vydání Dead Pixel Nintendo Switch

Pokud máte problém s mrtvými pixely, nebudete uklidněni prohlášením Nintendo, že mrtvé pixely jsou problémem s LCD obrazovkami a nejsou považovány za vadu. Nintendo má pravdu; LCD obrazovky mají už roky problém s mrtvými pixely. Mrtvé pixely jsou pixely, které zůstanou černé, když se obrazovka zapne, nebo které zůstanou stejné barvy, když by se měly změnit na jinou barvu. Jsou to pixely, které se zaseknou na barvě. U LCD obrazovek je to problém, protože každý pixel funguje sám o sobě a každý pixel může mít poruchu. Jedním z navrhovaných řešení dnů LCD monitoru je stisknout obrazovku v oblasti, která má problém, v naději, že jej znovu nastavíte jen tak, aby problém zmizel. Je špatný nápad příliš silně tlačit na dotykový displej, ale použití malého tlaku by mohlo pomoci problému. Můžete také zkusit vyčistit displej přepínače, abyste zjistili, zda to situaci pomáhá. Pokud je k vidění dostatek mrtvých pixelů, můžete jednotku zkusit vrátit. I když Nintendo nemusí připustit chybu, jednotlivé obchody mohou přesto trvat návrat, pokud se nacházíte v časovém rámci pro politiku vrácení obchodu. Přidejte k přepínači chránič obrazovky, abyste předešli nevyhnutelným škrábancům, které způsobí, když jej zasunete a vyjmete z doku.

Přepínač Nintendo se nepřipojí k internetu

Pokud jste dříve měli svůj Switch v provozu bez problémů na internetu, ale najednou to křičí o serverech DNS, existuje jednoduché řešení. Musíte restartovat Switch. Můžete to udělat podržením tlačítka napájení, dokud se nezobrazí nabídka. Vybrat Nastavení napájení a pak Restartujte restartujte Switch. Můžete stále držet tlačítko napájení provést tvrdý reset, ale pokud je to možné, je lepší restartovat nabídku. Pokud potíže s připojením k internetu přetrvávají, můžete nastavení sítě projít znovu na stránce Nastavení systému (ikona ozubeného kola na domovské obrazovce), výběr Internet, a potom klepněte na Nastavení Internetu. Tím se vyhledají dostupné sítě Wi-Fi. Sílu Wi-Fi připojení můžete vyřešit také přesunutím přepínače blíže k routeru.

Přepínač Nintendo nerozpozná herní kazetu

Pokud přepínač okamžitě nerozpozná novou herní kazetu vloženou do portu, nepropadejte panice. Počkejte několik sekund a zkuste kazetu vyjmout a znovu ji zasunout. Pokud to nepomůže, vložte další herní kazetu, počkejte, až ji přepínač rozpozná, a poté ji vyměňte za kazetu, kterou nerozpoznal. Většinou se tím problém vyřeší. Pokud ne, zkuste provést tvrdý reset.

Kickstand na Nintendo Switch Broke Off

Stojan na zadní straně přepínače je zkonstruován tak, aby jej bylo možné snadno vysunout. To je dobrá věc. Chrání vás před rozbitím stojanu, když vyvíjíte příliš velký tlak nebo když se pokoušíte ukotvit Nintendo Switch bez stojanu. Měli byste být schopni umístit stojánek zpět na místo.