Skip to content

Jak rozdělit ovladač Xbox One

12 de Červenec de 2021
xboxonecontrollerapart 2abb3151f1f84106ae88ebb97e705b9c

Řadič Xbox One je obecně přijímán jako jeden z nejlepších řadičů videohry v okolí, ale stále se rozpadají a občas potřebují opravy. I když můžete rozebrat ovladač Xbox One bez větších potíží, je třeba si uvědomit několik potenciálních zádrhelů a budete také potřebovat několik specializovaných nástrojů, které možná ještě nemáte.

Proč rozebrat ovladač Xbox One?

Pokud váš ovladač Xbox One nefunguje správně a vy jste již aktualizovali firmware a prošli základními odstraňování problémů, jako je kontrola baterií, dalším krokem bude obvykle rozebrání ovladače. Zde je několik oprav, které vyžadují rozebrání ovladače Xbox One, včetně rad, co dělat po otevření ovladače:

 • Nefunkční d-pad: Opatrně vypáčte jazýčky na pružinové sestavě tak, aby tlačila dolů větší silou. V případě potřeby jej vyměňte.
 • Unášené analogové páčky: Podle potřeby vyčistěte nebo vyměňte jednotky analogové páčky.
 • Nefunkční audio konektor: Ověřte, zda je zvedák správně usazen a je v kontaktu, a v případě potřeby jej vyměňte.
 • Lepení tlačítek: Po odstranění sestavy desky s plošnými spoji z pouzdra řadiče použijte konzervovaný vzduch a další metody k odstranění zbytků a dalších usazenin.

Jak rozdělit ovladač Xbox One

Než budete moci ovladač Xbox One rozebrat, najděte čistý a jasný pracovní prostor, který je dobře osvětlený. Pokud ještě nemáte tyto nástroje, budete je muset získat:

 • Bezpečnostní Torx T-8
 • Nástroj na smažení

Nástroje pro rozebrání ovladače Xbox One

Můžete použít bit Torx v ovladači nebo s nástrčným klíčem, nebo použít speciální ovladač Torx, ale musí to být bezpečnostní Torx T-8. Rozdíl mezi běžným Torxem a bezpečnostním Torxem poznáte podle malého otvoru ve špičce bezpečnostního Torxu. Bez této malé díry se běžný T-8 Torx nevejde do šroubů ovladače Xbox One. Pro zvědavý nástroj můžete použít cokoli, co je dostatečně tenké, aby se vešlo do mezery mezi pouzdrem ovladače a koncovými kryty. Pokud je to možné, zkuste použít plastové nářadí, aby nedošlo k poškození krytu ovladače. Zde je návod, jak rozebrat ovladač Xbox One:

 1. Pomocí zvědavého nástroje jemně oddělte pravý nebo levý kryt rukojeti.

  Rozebírání ovladače Xbox One.

 2. Jakmile se kryty začnou oddělovat, můžete je opatrně ručně stáhnout.

  Samostatný kryt rukojeti na ovladači Xbox One.

 3. Opakujte postup s druhým krytem rukojeti.

  Sejmutí krytu rukojeti na ovladači Xbox One.

 4. Sejměte kryt baterie.

  Ovladač Xbox One, který je připraven k rozebrání.

  Pokud váš ovladač nikdy nebyl rozebrán, nálepka uvnitř prostoru pro baterie bude neporušená. Budete muset protlačit nálepku bitem Torx nebo odříznout, abyste získali přístup ke skrytému šroubu.

 5. Nyní jste připraveni odstranit šrouby, počínaje skrytým šroubem uvnitř prostoru pro baterie. Použijte bezpečnostní bit Torx T-8 a dávejte pozor, abyste jej správně usadili a rovnoměrně přitlačte, aby nedošlo k uvolnění šroubu.

  Odstranění skrytého šroubu v ovladači Xbox One.

 6. Stejným bitem nebo šroubovákem Torx odstraňte jeden z šroubů z jednoho z úchytů.

  Demontáž šroubů z ovladače Xbox One.

 7. Vyšroubujte druhý šroub ze stejné rukojeti.

  Demontáž šroubů z ovladače Xbox One.

 8. Stejný postup opakujte na druhé rukojeti, odstraňte poslední dva šrouby a ovladač se rozpadne.

  Pravé šrouby ovladače Xbox One.

 9. Nyní máte přístup k dunivým motorům, spouštěčům a některým dalším šroubům, které můžete nechat na pokoji, pokud nepotřebujete vyměnit konkrétní součásti na desce s plošnými spoji. Chcete-li získat přístup k většině ostatních komponent, vyjměte sestavu z předního krytu a otočte ji.

  Demontovaný ovladač Xbox One.

 10. Z tohoto pohledu můžete vyčistit tlačítka a analogové páčky, odebrat analogové páčky, odstranit kroužek d-pad a d-pad atd.

  Demontovaný ovladač Xbox One.

 11. Pokud chcete ovladač znovu sestavit, jednoduše proveďte tyto kroky obráceně. Sestavu ovladače vložte zpět do předního pouzdra, nasaďte zadní pouzdro na místo, zasuňte a utáhněte všechny bojové šrouby a nakonec zaklapněte kryty rukojetí a kryt baterie zpět na místo.

Provádění oprav řadiče Xbox One

Jakmile úspěšně rozdělíte ovladač Xbox One, můžete se pokusit provést opravu. Některé problémy lze vyřešit jednoduchým čištěním komponent, zatímco u jiných je třeba komponenty vyměnit. V některých případech jsou k vyjmutí a výměně součástí nutné pokročilé dovednosti, jako je pájení. V závislosti na úrovni vašich zkušeností jsou některé z těchto oprav lépe ponechány na profesionály. Jiné opravy jsou mnohem jednodušší, například oprava nebo výměna kroužku d-pad. Pokud váš d-pad nereaguje správně, vyzkoušejte tuto rychlou opravu:

 1. Pomocí zvědavého nástroje nebo pinzety opatrně vysuňte prsten z pružinové oceli d-pad.

  Demontáž kroužku d-pad na ovladači Xbox One.

 2. Opatrně zvedněte paže na kroužku d-podložky, aby vyvíjely větší tlak, a znovu je sestavte. Pokud to problém nevyřeší, možná budete potřebovat nový prsten d-pad.

  Ohýbání kroužku d-pad pro Xbox One.