Skip to content

Jak sdílet hry s přáteli na konzole Xbox Series X nebo S.

8 de Červenec de 2021
gamesharexboxseriesxs 6dd9748ec4e9413888598b8e10325eb5

Co je třeba vědět

 • Všechny své digitálně zakoupené hry můžete sdílet přepnutím konzoly, která je označena jako domácí Xbox.
 • Sdílí se také vaše předplatné, jako je Game Pass Ultimate.
 • Domácí konzoly můžete přepínat pouze pětkrát ročně.

Tento článek vysvětluje, jak sdílet hry při použití konzoly Xbox Series X nebo S.

Jak sdílet hry na Xbox Series X nebo S.

Chcete-li sdílet hry na Xbox Series X a S, potřebujete přístup ke konzole svého přítele nebo mu důvěřovat svými přihlašovacími údaji a naopak. Pokud jste dříve používali sdílení her s Xbox One, budete muset provést úpravy, abyste mohli pokračovat ve sdílení s novými konzolami.

 1. Přihlaste se k příteli na Xbox Series X nebo S.

 2. zmáčkni Tlačítko Xbox otevřete průvodce a přejděte na Profil a systém > Nastavení.

 3. Vybrat Všeobecné > Personalizace.

  Snímek obrazovky s obecnými možnostmi pro Xbox Series X | S.

 4. Vybrat Můj domácí Xbox.

  Obecné možnosti přizpůsobení pro Xbox Series X | S.

 5. Vybrat Nastavit jako můj domácí Xbox.

  Snímek obrazovky mé domácí nabídky Xbox na Xbox Series X | S.

 6. Volitelný: Odhlaste se z konzoly svého přítele.

 7. Volitelný: Tento postup opakujte na svém Xbox s účtem svého přítele, abyste získali přístup k jeho hrám.

V tomto okamžiku budou všechny vaše digitální nákupy k dispozici všem uživatelům na Xboxu vašeho přítele a všechny jejich nákupy budou dostupné na vašem Xboxu, pokud se s vámi rozhodnou sdílet. Vaše hry budou i nadále k dispozici na vaší konzole, ale pro přístup k nim budete muset být přihlášeni ke svému účtu. Podobně bude váš přítel muset být přihlášen do jeho Xboxu, aby získal přístup ke svým vlastním hrám.

Jak funguje sdílení her na Xbox Series X nebo S?

Sdílení her funguje na základě způsobu, jakým konzoly Xbox zpracovávají digitální nákupy. Když si zakoupíte a stáhnete hru do konzoly, budou ji moci hrát i ostatní uživatelé této konzoly, i když nejsou přihlášeni k vašemu účtu. Je to možné, protože každý uživatel konzoly Xbox může nastavit jednu konzolu Xbox jako svou domácí konzolu, kde jsou stažené hry dostupné pro každého, kdo má přístup k této konzole. Kromě přístupu ke hrám, které jste zakoupili na domácí konzole, si je můžete stáhnout a hrát na jakékoli jiné konzole Xbox po přihlášení ke svému účtu. Když to uděláte, budete moci tyto hry hrát pouze vy: ostatní uživatelé konzoly Xbox obdrží při pokusu o hraní chybovou zprávu. Sdílení her to využívá tím, že si jako domácí konzolu nastavíte Xbox Series X nebo S svého přítele. Poté se z této konzoly můžete odhlásit a umožnit jim přihlásit se ke svému vlastnímu účtu, poté stáhnout a hrát jakoukoli zakoupenou hru. Poté se přihlásíte zpět do své vlastní konzoly Xbox, která již není vaší domácí konzolou. Jelikož jste přihlášeni, můžete si zde stahovat a hrát své hry.

Jak funguje sdílení her s konzolemi Xbox Series X nebo S a rodinou konzolí Xbox One?

Sdílení her funguje na konzolích Xbox Series X nebo S úplně stejně jako na konzolích rodiny Xbox One. Ve skutečnosti všechny tyto konzoly existují v jediném ekosystému a mezi všemi můžete mít pouze jednu domácí konzolu. To znamená, že pokud jste dříve sdíleli hry s kamarádem nastavením své Xbox One jako domácí konzoly, ztratí přístup, pokud si později nastavíte vlastní domácí konzolu Xbox Series X nebo S. Pokud chcete pokračovat ve sdílení her při upgradu na Xbox Series X nebo S, budete muset vy a váš přítel dosáhnout nové dohody. Jelikož můžete mít každý pouze jednu domácí konzolu, můžete se rozhodnout sdílet hry na konzole Xbox One nebo Xbox Series X nebo S, ale ne obojí.

Jaký obsah je sdílen s Xbox Gameshare?

Když nastavíte konzoli přítele jako domácí Xbox, získá přístup ke všem vašim digitálně zakoupeným hrám, včetně her pro Xbox 360, Xbox One a Xbox Series X nebo S. Získají také přístup k vašemu předplatnému Game Pass Ultimate, pokud jej máte. To znamená, že budou moci hrát online a také stahovat hry Game Pass do své konzoly, i když nemají vlastní předplatné.

Existují nějaká omezení pro sdílení her?

Sdílení her Xbox má velmi málo omezení. Váš přítel bude moci hrát všechny vaše hry a stále můžete nakupovat a hrát své vlastní hry na jakékoli konzoli, ke které jste přihlášeni. Když provedete jakékoli takové nákupy, váš přítel okamžitě získá přístup k těmto hrám na své konzoli, protože je nastaven jako domácí Xbox. Hlavní omezení sdílení her je v tom, že domácí konzolu můžete přepínat pouze pětkrát ročně. To znamená, že nemůžete jen tak volně přepínat mezi přáteli a členy rodiny, se kterými chcete sdílet, protože vám rychle dojdou přidělené přepínače a celý rok vám uvízne jedna domácí konzole. Proto je tak důležité při nastavování sdílení her pečlivě vybírat a sdílet pouze s lidmi, kterým opravdu důvěřujete.