Skip to content

Jak se vyhnout spamu v systému Android

14 de Září de 2021
Nexus 5 with android logo 56a401095f9b58b7d0d4e6af

Co vědět?

  • Bezplatné aplikace obsahují reklamy, které mohou přerušit obrazovku nebo zablokovat část obrazovky. Nebo vyžadují prohlížení nebo akci.
  • Jiné typy nevyžádané pošty: Nevyžádaná pošta se objeví, když aplikaci nepoužíváte. Ikony se spamovými reklamami odkazují na nechutné weby.
  • Chcete -li detekovat nevyžádanou poštu, zvažte detektor reklamní sítě, jako je Ad Detector, a stahujte pouze z Google Play nebo důvěryhodného webu.

Tento článek vysvětluje, jak rozpoznat spam, vyhnout se mu a zbavit se ho na zařízeních Android. Také se zabýváme tím, jak tyto typy spamu fungují a co můžete udělat, abyste jim zabránili. Zahrnuté informace se týkají všech telefonů Android bez ohledu na to, kdo vaše zařízení vyrobil: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.

Kde jsou reklamy?

Zde je několik způsobů, jak se reklamy zobrazují v aplikacích:

  • Obrazovka je přerušena reklamou.
  • Reklama blokuje roh obrazovky.
  • Než budete moci aplikaci používat, musíte si zobrazit reklamu.
  • Musíte si zobrazit reklamu, abyste v aplikaci mohli dělat něco, co chcete (například dokončit úroveň ve hře).

Mnoho aplikací má placené verze, které jsou levné. Když za aplikaci zaplatíte, reklamy se již nebudou zobrazovat.

Push Notification Ads

Upozornění push, oznámení push a oznámení spam jsou termíny, které popisují, jak spammeři využívají funkce systému Android k provádění nepříjemných věcí, když aplikaci aktivně nepoužíváte. Tato funkce je dobrá, když provádí požadované akce, například vás upozorní na nové e -mailové zprávy. Ale není to tak dobré, když se používá k prodeji produktů, které nechcete, nebo vás oklamá, když si myslíte, že kliknete na legitimní upozornění na aktualizaci produktu, když ve skutečnosti spouštíte proces registrace do služby, která bude stát peníze.

Ikona spamové reklamy

Jiný druh spamu byl tak špatný, že byl na Google Play zakázán. Je však možné, že se s tím setkáte, pokud si nainstalujete starší verze aplikací z obchodu s aplikacemi třetích stran. Pokud používáte OS Android, jediné místo, ze kterého byste si měli stahovat aplikace, je Google Play. Mohou existovat výjimky, například proprietární aplikace používaná vaším zaměstnavatelem. Používejte pouze externí zdroje, kterým důvěřujete. Tyto reklamy se na domovské obrazovce zobrazují jako ikony, jako kdybyste si stáhli novou aplikaci, když ve skutečnosti ne. Mohou se zobrazit, když si stáhnete jinou aplikaci, a ta falešná je svázána s reklamní sítí, která vytváří falešné ikony. Některé z těchto falešných ikon mohou odkazovat na trh aplikací, který není Google Play.

Zbavte se spamovacích aplikací

Chcete-li zjistit aplikace generující spam, vyzkoušejte detektor reklamní sítě, například Ad Detector. Tyto aplikace nevymažou nevhodné aplikace pro spam, ale řeknou vám, které způsobují problémy, a můžete se rozhodnout je odstranit. Při výběru detektoru reklamní sítě věnujte pozornost hodnocení a kontrolujte komentáře, abyste se ujistili, že omylem nestáhnete jiný generátor nevyžádané pošty.