Skip to content

Jak sledovat internetovou televizi s Nintendo Wii a Wii U

15 de Září de 2021
e3 expo in los angeles 539922038 5b8b3bbf46e0fb0025e1b1fe

Nintendo Wii byla jednou z prvních herních konzolí, které podporovaly streamování videa ze služeb, jako jsou Netflix a Hulu. Přestože je internetový obchod Wii zavřený, je možné streamovat filmy na Wii a Wii U pomocí správných aplikací a vybavení. Tento článek se týká Wii a Wii U, ale novější Nintendo Switch podporuje také další streamovací video služby.

Jak sledovat streamované video na Nintendo Wii

Podobně jako fungují online televizní zařízení jako Apple TV, Roku a Chromecast, Wii a Wii U mají aplikace (také nazývané kanály), které si můžete stáhnout a streamovat televizní pořady a filmy z internetu. Některé streamovací služby vyžadují předplatné a před sledováním videí na konzole budete možná muset nastavit účet pomocí počítače. Ostatní, například kanál YouTube, mohou používat zdarma. Existuje také internetový kanál, který vám umožňuje vyhledávat na webu pomocí klávesnice na obrazovce a bezdrátového ovladače. Stahování aplikací z obchodu Wii již není možné, ale pokud jste si aplikace stáhli, můžete používat služby jako YouTube a Netflix. Pro streamování videa vyžaduje Wii připojení Wi-Fi nebo Ethernet a také standardní připojení RCA nebo S-video televize. Protože tato konzole byla vydána v roce 2006, nepodporuje streamování HD.

Jak sledovat online filmy a televizi na Wii U

Navštivte obchod Wii U a stáhněte si aplikace pro Netflix, Hulu Plus, Amazon Video, YouTube a další. Ke sledování streamovaných videí budete potřebovat stabilní připojení Wi-Fi a připojení HD televize. Wii U nemá k dispozici tolik aplikací jako novější herní konzole nebo Roku, ale pokud je to vše, co máte, sledování Netflixu na televizi pomocí Wii U poráží sledování filmů na notebooku.

Streamování videa na Wii U

Wii U je schopen streamovat video ve Full HD (1080p) a streamovat média v rozlišení 1080i, 720p, 480p a standardu 4: 3. Nintendo Wii U je také kompatibilní se stereoskopickými 3-D televizory. Kromě této všestrannosti videa má Wii U výstup HDMI se šestikanálovým zvukem a standardní analogové stereo RCA. To znamená, že bez ohledu na poměr stran nebo kvalitu videa, které chcete sledovat, Wii U podporuje přehrávání. Když streamujete video na Wii U, video se přehrává také na GamePadu, takže můžete sledovat filmy na malé obrazovce, zatímco někdo jiný sleduje televizi.