Skip to content

Jak stahovat a hrát Fortnite na PS5

9 de Září de 2021
fortnite e3 2018 4ccbb1345f874a8f94efb679309b5719

Co vědět?

 • Z domova PS5 stiskněte Trojúhelník a pak X vstoupit Vyhledávání. Napište „Fortnite“a stiskněte R2 k vyhledávání.
 • Vyberte první výsledek pro Fortnite a stiskněte X ke stažení.
 • Pokud jste to ještě neudělali, hra vás při spuštění vyzve k propojení účtu Epic s účtem PlayStation.

Fortnite je k dispozici na PS5, jako PS4, a dokonce přichází s aktualizací vykreslování, která poběží v rozlišení 4K při 60 FPS. Zde je návod, jak stáhnout a hrát hru na konzole příští generace od společnosti Sony.

Jak získat Fortnite na PS5

Naštěstí je tento proces ještě přímočařejší než na PS4.

 1. Ujistěte se, že je váš PS5 připojen k internetu a jste přihlášeni ke svému účtu PlayStation Network.

 2. V domovské nabídce PS5 stiskněte Trojúhelník pro rychlý přístup k možnostem v pravé horní části obrazovky. lis X vstoupit Vyhledávání.

 3. Vepište „Fortnite“a stiskněte R2 k vyhledávání.

  Hledání hry na PS5.

 4. Použití X vyberte první Fortnite výsledek hledání a stiskněte X znovu začít stahovat hru.

  Stažení Fortnite v obchodě PS5

Jakmile je stahování dokončeno, instalace proběhne automaticky. Po dokončení Fortnite se zobrazí vedle vašich ostatních her. Během stahování můžete sledovat průběh hry stisknutím tlačítka Play Station knoflík a pomocí X vyberte Stahování/nahrávání záložka v Kontrolní centrum Jídelní lístek ve spodní části obrazovky.

Hraji Fortnite na PS5

Po stažení a instalaci jednoduše vyberte Fortnite začít hrát. Ke hraní budete samozřejmě potřebovat připojení k internetu a být přihlášeni do PlayStation Network, ale nemusíte být přihlášeni do PlayStation Plus.

Ještě jste nehráli Fortnite na PlayStation?

Pokud váš účet PlayStation Network ještě nebyl propojen s účtem Epic, budete o to požádáni při prvním načtení hry. Pokud jste však hráli dál Fortnite na PS4 již budete mít své účty propojené a budete se automaticky přihlašovat do Fortnite na PS5 a buďte připraveni vyrazit do zápasu.

Změny ve Fortnite na PS5

Hraní Fortnite na PS5 je to jako hrát na jakékoli jiné platformě a můžete začít hrát na PS5 od místa, kde jste na PS4 skončili, pokračovat se stejným seznamem přátel a postupovat. Na PS5 však bude zážitek lepší. Kromě toho, že běží ve 4K při 60 FPS, Fortnite na PS5 má rychlejší načítání a podporuje novou hmatovou zpětnou vazbu a dynamické funkce spouštění ovladače Dualsense. Fortnite režim rozdělené obrazovky byl také zvýšen až na 60 FPS.

Získejte dárek zdarma

Na oslavu spuštění nové konzole PlayStation společnost Epic oznámila bezplatný Throwback Axe Pickaxe (klasický výchozí výběr z Fortnite Kapitola 1) k dispozici ke stažení v Item Store nebo v PlayStation Store do 15. ledna 2021.