Skip to content

Jak stahovat a hrát Fortnite na PS5

13 de Červenec de 2021
fortnite e3 2018 4ccbb1345f874a8f94efb679309b5719

Co je třeba vědět

 • Na domovské stránce PS5 stiskněte Trojúhelník a pak X vstoupit Vyhledávání. Zadejte „Fortnite„a stiskněte R2 k vyhledávání.
 • Vyberte první výsledek pro Fortnite a stiskněte X ke stažení.
 • Po spuštění vás hra vyzve k propojení účtu Epic s účtem PlayStation, pokud jste tak dosud neučinili.

Fortnite je k dispozici na PS5, jako PS4, a dokonce přichází s upgradem vykreslování, který běží ve 4K při 60 FPS. Zde je návod, jak si hru stáhnout a hrát na konzoli Sony nové generace.

Jak získat Fortnite na PS5

Naštěstí je proces ještě přímočařejší než na PS4.

 1. Ujistěte se, že je vaše PS5 připojena k internetu a jste přihlášeni ke svému účtu PlayStation Network.

 2. V domovské nabídce systému PS5 stiskněte Trojúhelník pro rychlý přístup k možnostem v pravé horní části obrazovky. lis X vstoupit Vyhledávání.

 3. Vepište „Fortnite„a stiskněte R2 k vyhledávání.

  Hledání hry na PS5.

 4. Použití X vyberte první Fortnite výsledek hledání a stiskněte X znovu zahájíte stahování hry.

  Stažení obchodu Fortnite pro PS5

Jakmile je stahování dokončeno, instalace proběhne automaticky. Po dokončení Fortnite se objeví vedle vašich ostatních her. Během stahování můžete sledovat postup hry stisknutím tlačítka Play Station knoflík a pomocí X vyberte Stahování / nahrávání záložka v Kontrolní centrum Jídelní lístek ve spodní části obrazovky.

Hraní Fortnite na PS5

Po stažení a instalaci jednoduše vyberte Fortnite začít hrát. K hraní budete samozřejmě potřebovat připojení k internetu a musíte být přihlášeni do sítě PlayStation Network, ale nemusíte se přihlašovat k PlayStation Plus.

Nehráli jste Fortnite na PlayStation dříve?

Pokud váš účet PlayStation Network ještě nebyl propojen s účtem Epic, budete o to požádáni při prvním načtení hry. Pokud jste však hráli dál Fortnite na systému PS4 jste již své účty propojili a budete se automaticky přihlašovat k účtu Fortnite na PS5 a buďte připraveni naskočit do zápasu.

Změny Fortnite na PS5

Hraní Fortnite na PS5 je jako hrát na jakékoli jiné platformě a můžete hrát a hrát na PS5 od místa, kde jste na PS4 přestali, a pokračovat se stejným seznamem přátel a pokrokem. Na PS5 bude ale zážitek lepší. Kromě běhu ve 4K při 60 FPS, Fortnite na PS5 má rychlejší časy načítání a podporuje nové hmatové zpětné vazby a dynamické spouštěcí funkce ovladače Dualsense. Fortnite režim rozdělené obrazovky byl také zvýšen na 60 FPS.

Získejte zdarma dárek

Na oslavu uvedení nové konzoly PlayStation společnost Epic oznámila bezplatnou Throwback Ax Pickaxe (klasický výchozí výběr z Fortnite Kapitola 1) k dispozici ke stažení v obchodě Item Store nebo PlayStation Store do 15. ledna 2021.