Skip to content

Jak streamovat do televize pomocí iPadu nebo iPhone

13 de Červenec de 2021
GettyImages 932459406 c83b0cbbd1fb4d6789231217d908660a

Co je třeba vědět

  • Nejjednodušší způsob: K připojení zařízení iOS k televizi použijte digitální AV adaptér Lightning s kabelem HDMI.
  • Použít Chromecast: Otevřete aplikaci kompatibilní s Chromecastem a vyberte ikonu obsazení knoflík.
  • Další možnosti: Streamujte pomocí Apple TV nebo použijte aplikaci kompatibilní s DLNA se smart TV, která podporuje DLNA.

Tento článek vysvětluje čtyři způsoby, jak povolit streamování na iPadu nebo iPhone, abyste mohli zobrazit obsah zařízení na televizní obrazovce. Pokyny zahrnují připojení zařízení k televizi pomocí digitálního AV adaptéru Apple Lightning pomocí kabelu HDMI, používání Chromecastu a aplikací kompatibilních s Chromecastem, streamování z Apple TV a používání aplikace kompatibilní s DLNA se smart TV, která podporuje DLNA.

Streamujte do televize pomocí kabelů a adaptérů

Nejjednodušší způsob, jak streamovat z iPadu nebo iPhonu, je pravděpodobně připojení kabelu, ale nemůžete použít žádný kabel. Protože zařízení iOS používají proprietární konektor Lightning od společnosti Apple, potřebujete speciální adaptér. Lightning Digital AV Adapter společnosti Apple (obvykle kolem 50 USD z webu Apple.com) je první polovina toho, co potřebujete k streamování do svého televizoru. Druhou polovinu tvoří kabel HDMI pro připojení adaptéru k televizoru.

Jakmile přepnete vstup na televizoru na port HDMI, ke kterému je připojen kabel, uvidíte v televizi svůj iPad nebo iPhone. Odtud můžete streamovat aplikace, fotografie, videa a další přímo do televize.

Streamujte pomocí Chromecastu pomocí iPadu nebo iPhone

Apple není jediná společnost, která nabízí streamovací zařízení pro iPhone a iPad. K dispozici je také Chromecast od Google, který je podobný, ale funguje bezdrátově. Chromecast funguje mnohem odlišněji než adaptér, protože ne vše na obrazovce lze streamovat do televizoru. Streamování je specifické pro konkrétní aplikaci, což znamená, že pro zobrazení obsahu v televizi musíte mít aplikaci, která podporuje Chromecast.

Google Chromecast 3. generace

I když existuje spousta aplikací, které podporují Chromecast, máte omezené možnosti, že nemůžete streamovat domovskou obrazovku iPadu nebo iPhonu, ani nemůžete otevřít jen libovolnou aplikaci a streamovat celou věc do svého televizoru. Aby AirPlay fungoval s Chromecastem, potřebujete další software.

  1. Zkontrolujte, zda jsou zařízení Chromecast a iOS připojeny ke stejné síti Wi-Fi. Toto je nejjednodušší způsob, jak je propojit, i když existují způsoby, jak Chromecast používat bez Wi-Fi.

  2. Otevřete aplikaci kompatibilní s Chromecastem. Některé příklady zahrnují Netflix, YouTube, Fotky Google a Hulu, ale existuje mnoho dalších, včetně her, filmových aplikací, sportovních aplikací atd.

  3. Vyberte tlačítko odesílání (čtverec sloučený s ikonou Wi-Fi).

  4. Pokud se zobrazí výzva, vyberte správný Chromecast ze seznamu, do kterého chcete streamovat svůj iPad nebo iPhone.

Streamujte pomocí Apple TV

Pokud chcete, aby všechna vaše zařízení byla soustředěna kolem značky Apple, ale chcete streamovat do televize bezdrátově, podívejte se na Apple TV. Set-top box společnosti Apple dokáže spoustu věcí: streamovat Netflix, HBO nebo více; hrát hry z App Store; doručovat hudbu z Apple Music; a slouží jako rozbočovač pro inteligentní domácí zařízení kompatibilní s HomeKit. Samozřejmě také umožňuje streamovat obsah do televize z iPadu nebo iPhonu.

4. generace Apple TV

Všechna zařízení iOS a Apple TV podporují AirPlay, technologii Apple pro bezdrátové streamování zvuku a videa mezi kompatibilními zařízeními. V takovém případě použijte AirPlay Mirroring, který vám umožní streamovat obrazovku zařízení do vaší televize. Ujistěte se, že jsou Apple TV i vaše zařízení iOS připojeny ke stejné síti Wi-Fi a poté se k Apple TV připojte prostřednictvím Řídicího centra. Pokud chcete zastavit streamování z iPhonu nebo iPadu, otevřete Control Center a klepněte na Apple TVa poté vyberte Zastavit zrcadlení.

Streamujte iPad nebo iPhone do televize pomocí DLNA

Pro streamování iPadu nebo iPhonu do televize nemusíte vždy kupovat další hardware. Pokud máte inteligentní televizi, která podporuje DLNA, potřebujete pouze kompatibilní aplikaci. Ne všechny aplikace fungují stejným způsobem, ale konkrétní pokyny pro používání aplikace s televizorem by měly být obsaženy v aplikaci nebo na webu vývojáře. Pokud váš televizor podporuje DLNA, nainstalujte si do svého iPhonu nebo iPadu kompatibilní aplikaci, přidejte do ní obsah a poté ji použijte ke streamování do televize ve stejné síti Wi-Fi jako vaše zařízení iOS. Mezi příklady aplikací pro iOS kompatibilních s DLNA patří 8player Pro, ArkMC, C5, MCPlayer HD Pro, TV Assist a UPNP / DLNA Streamer pro TV. Některý chráněný obsah, například videa z iTunes Storu, nemusí být možné pomocí těchto aplikací přehrát, protože nepodporují DRM.