Skip to content

Jak streamovat filmy, televizní pořady a vlastní média pomocí Plex

7 de Srpen de 2021
howtouseplex 5bb7d3dd46e0fb0051059038

Stejně jako Netflix nebo Hulu nabízí streamovací služba Plex tisíce filmů, pořadů, sportovních událostí, dokumentů a dalších. Skutečným nárokem na slávu společnosti Plex je však umožnit uživatelům streamovat jejich knihovny digitálních médií do téměř jakéhokoli zařízení připojeného k internetu. Streamujte svou sbírku filmů DVD a Blu-ray a svá osobní videa, hudbu a fotografie. Zde je pohled na to, co musíte udělat, abyste mohli začít streamovat filmy, televizní pořady a vaše digitální média pomocí Plex. Plex je ideální pro každého, kdo vlastní spoustu filmů na DVD a Blu-ray. Ještě lepší je, když jste svou sbírku médií digitalizovali.

Jak začít se základní službou Plex

Když si na webu Plex vytvoříte bezplatný účet, budete mít přístup k řadě filmů a televizních pořadů, webových pořadů, zdrojů zpráv, podcastů a hudby prostřednictvím hudební služby Tidal. Zde je návod, jak začít používat základní službu Plex.

 1. Přejděte na web Plex a vyberte Přihlásit se v pravém horním rohu.

  Snímek obrazovky z webu Plex se zvýrazněným tlačítkem Registrace

 2. Zadejte svou e -mailovou adresu a heslo a poté vyberte Vytvořit účet.

  Vytvořte si bezplatný účet u streamovací služby Plex

 3. Vybrat Zahájení v pravém horním rohu získáte přístup k bezplatnému streamovanému obsahu Plex.

  Tlačítko Spustit na Plexu

 4. V levém podokně nabídky prozkoumejte bezplatné filmy, televizi, webové pořady, zprávy, podcasty a hudbu.

  Prozkoumejte filmy, televizi, webové pořady, zprávy, podcasty a hudbu Plex

 5. Chcete-li streamovat obsah Plex na jiných zařízeních připojených k internetu, vyberte Váš účet ikonu v pravém horním rohu a poté vyberte Získejte aplikace Plex z rozevírací nabídky.

  Možnost „Získat aplikace Plex“

 6. Vybrat Aplikace a zařízení kartu, poté vyberte a stáhněte aplikaci na platformu vašeho zařízení. Aplikace Plex fungují s řadou zařízení připojených k internetu, včetně zařízení Android a iOS, zařízení podporujících Amazon Alexa, Amazon Fire TV, Android TV, Apple TV, Chromecast, Roku, Sonos, TiVo, PlayStation 4 a Xbox One.

  Karta „Aplikace a zařízení“

 7. Volitelně vyberte Přejít na Premium v pravém horním rohu hlavní stránky upgradujte na Plex Pass a získejte další funkce. Plex Pass stojí 4,99 $ měsíčně, 39,99 $ ročně a 119,99 $ za celoživotní použití. K streamování a nahrávání živé televize a streamování na více mobilních zařízení budete potřebovat Plex Pass. Bez Plex Pass zaplatíte za mobilní zařízení jednorázový poplatek za povolení streamování.

Používání Plexu s vaší digitalizovanou sbírkou médií

Zvláštností Plexu je jeho schopnost streamovat uživatelskou digitální knihovnu, včetně digitalizovaných disků DVD a Blu-ray, domácích videí, hudby, fotografií a dalších. Abyste mohli streamovat média pomocí Plexu, potřebujete digitalizovanou sbírku médií, počítač, který splňuje specifikace Plexu pro streamování hudby a videa, a domácí síť. Pokud chcete streamovat přes Plex, když jste mimo domov, potřebujete také širokopásmové připojení k internetu se slušnými rychlostmi nahrávání. A co je nejdůležitější, budete potřebovat software Plex Media Server.

Server Plex Media

Plex Media Server je software, který integruje vaši digitální knihovnu s platformou Plex a umožňuje vám streamovat obsah. Jakmile bude na vašem počítači spuštěn server Plex Media Server, streamujte jej do telefonu, herní konzole, dalších počítačů a notebooků a většiny zařízení pro streamování televize, jako je Apple TV, Roku a Android TV.

Digitalizace vašich filmů a hudby pro použití s ​​Plex

Pokud máte knihovnu disků DVD, Blu-ray a CD, převeďte tato média do digitálního formátu a streamujte pomocí Plex. Nástroje jako ruční brzda a další programy pro kopírování DVD usnadňují tento proces. Digitalizaci vaší hudební sbírky je nejjednodušší pomocí iTunes nebo Windows Media Player. Pomocí těchto programů můžete kdykoli vložit disk CD do diskové jednotky počítače a převést jej na digitální hudební soubory.

Jak přidat média do Plexu

Zde je návod, jak používat funkci Moje média streamovací služby Plex.

 1. Vytvořte si bezplatný účet Plex, jak je uvedeno výše, nebo se přihlaste ke svému účtu Plex a přejděte na domovskou stránku.

 2. Z levé nabídky vyberte znaménko plus (+) otevřete Přidejte svá média do Plexu strana.

  Znaménko plus na Plexu

 3. Vybrat Získejte Plex Media Server, a Soubory ke stažení otevře se stránka.

  Tlačítko „Získat server médií Plex“

 4. Na Server Plex Media vyberte svou platformu a vyberte Stažení.

  Na kartě Server Plex Media vyberte svou platformu

  Zde ukládáte soubory digitálních médií, které budete streamovat pomocí Plex.

 5. Otevřete stažený soubor a poté otevřete aplikaci Plex Media Server.

  Po stažení aplikace otevřete Plex Media Server

 6. Aplikace se otevře v okně prohlížeče a budete požádáni o přihlášení ke svému účtu Plex.

  Budete požádáni o přihlášení ke svému účtu Plex

 7. Přečtěte si Stránka Jak funguje Plexa poté vyberte Mám to.

  Přečtěte si stránku Jak funguje Plex a poté vyberte možnost Got It.

  Můžete být volitelně vyzváni k registraci do Plex Pass. Zavřete toto okno, pokud to nechcete udělat právě teď.

 8. Plex detekuje dostupné servery. Pojmenujte server a vyberte Umožnit mi přístup ke svým médiím mimo můj domov. Vybrat další.

  Plex detekuje dostupné servery

 9. Vybrat Knihovna přidejte knihovnu médií a poté vyberte Přidat knihovnu.

  Vyberte Přidat knihovnu a přidejte knihovnu médií

  Chcete -li přidat novou knihovnu souborů digitálních médií, přejděte na Knihovny v levém menu a vyberte znaménko plus (+).

 10. V Přidat knihovnu vyberte typ knihovny, kterou chcete přidat, a poté vyberte další.

  Snímek obrazovky s přidáním knihovny médií do Plexu.

  Chcete -li uspořádat knihovnu médií, vytvořte samostatné knihovny pro různé žánry filmů, televizních pořadů a hudby zadáním jedinečného názvu před výběrem další.

 11. Na další obrazovce vyberte Vyhledejte složku médiía vyhledejte složku médií, kterou chcete importovat. Když vyhledáte složku, vyberte Přidat knihovnu.

  Snímek obrazovky s přidáním knihovny médií do Plexu.

 12. Opakováním těchto kroků přidáte do Plexu všechny své filmy, televizní pořady, hudbu, fotografie a další mediální soubory.

Streamování vašich médií pomocí Plex

Jakmile máte na počítači nainstalovanou aplikaci Plex Media Center a na svých zařízeních nainstalovanou aplikaci Plex, můžete streamovat. Ujistěte se, že je váš počítač zapnutý a připojený k internetu, a můžete streamovat do libovolného zařízení, kdykoli budete chtít.

Screenshot webového přehrávače Plex.

Streamování pomocí Plex funguje nejlépe ve vysokorychlostních domácích sítích. Pokud vaše domácí internetové připojení může nahrávat data dostatečně vysokou rychlostí, použijte Plex ke streamování mimo vaši domácí síť.