Skip to content

Jak streamovat Hulu ve 4K

17 de Srpen de 2021
GettyImages 933929486 0149c01f4d0c48d1b56ff8d639f24c00

Je možné sledovat originály Hulu jako Příběh služebnice a Castle Rock v rozlišení 4K Ultra HD. Za streamování pořadů na Hulu ve 4K nejsou účtovány žádné další poplatky, ale musíte mít kompatibilní 4K televizi a silné širokopásmové připojení. Hulu je k dispozici na většině televizorů LG, Samsung, Panasonic, Sony, Vizio a dalších výrobců.

Jaký typ televize potřebujete ke sledování Hulu ve 4K?

Abyste mohli sledovat Hulu v rozlišení 4K, potřebujete chytrou televizi 4K, která se dokáže připojit k internetu. Kromě toho musí mít televizor také vestavěný dekodér HEVC a pokud sledujete Hulu prostřednictvím externího streamovacího zařízení, jako je Roku, musí být kompatibilní s HDMI 2.0 i HDCP 2.2. Většina 4K Ultra HD televizorů vyrobených po roce 2014 splňuje výše uvedená kritéria. Pokud k televizoru nemáte manuál, navštivte web výrobce a ujistěte se, že je displej kompatibilní se 4K.

Požadavky na rychlost internetu pro Hulu ve 4K

Vaše internetové připojení musí také splňovat požadavky na rychlost pro streamování videa. Přestože je 16 Mb/s doporučená minimální rychlost stahování pro streamování filmů ve 4K na Hulu, je vhodnější 25 Mb/s nebo rychlejší. U pomalejšího připojení může dojít k ukládání do vyrovnávací paměti nebo Hulu může snížit signál na 1080p. Pokud váš poskytovatel internetových služeb (ISP) ukládá měsíční limit dat, buďte opatrní při streamování ve 4K, protože spotřebovává podstatně více dat než streamování HD. Překročení limitu může vést k dodatečným poplatkům za váš internetový účet. Pokud je to možné, použijte fyzické ethernetové připojení, abyste předešli přerušení kvůli nestabilnímu připojení Wi-Fi.

Co můžete sledovat ve 4K na Hulu?

Hulu automaticky poskytuje nejlepší možnou kvalitu videa na základě vašeho vybavení a šířky pásma. Celou knihovnu Hulu lze zobrazit v rozlišení 720p nebo 1080p, ale pouze určité pořady a filmy lze zobrazit ve 4K. Na Hulu neexistuje úplný seznam obsahu 4K ani neexistuje způsob třídění podle kvality videa. Výběr Hulu pro 4K je výrazně omezený ve srovnání s tím, co Netflix nabízí ve 4K, ale velká část původního programování streamovací služby je k dispozici v Ultra HD.

Streamovací zařízení podporující Hulu 4K

Pokud aplikace Hulu není integrována do vaší televize, budete také potřebovat streamovací zařízení, které podporuje streamování 4K na Hulu. Mezi podporovaná zařízení patří:

  • Apple TV (5. generace a novější)
  • Chromecast Ultra
  • Amazon Fire TV a Fire TV Stick
  • Roku TV
  • Roku Streaming Stick
  • Roku Smart Soundbar
  • Xbox One
  • Televizory Vizio SmartCast
  • Televizory LG (2017 a novější)

V závislosti na vašem předplatném může být také možné sledovat živé televizní vysílání v HD, ale živé streamování v rozlišení 4K není podporováno.

Jak vypadá a zní 4K na Hulu?

Streamování 4K na Hulu nemůže konkurovat Blu-ray disku 4K Ultra HD, ale obvykle vypadá lépe než 1080p za předpokladu, že máte dostatečně velký displej, abyste poznali rozdíl. Kvalita zvuku také nebude zcela odpovídat formátu Dolby TrueHD Master Audio podporovaném některými disky Blu-ray. Na rozdíl od Netflixu Hulu nepodporuje HDR, takže na HDR TV si nevšimnete žádných dalších vizuálních vylepšení.

Odstraňování problémů s Hulu 4K

Pokud nezískáváte nejlepší dostupnou kvalitu obrazu, zkuste omezit všechny další činnosti, které pomocí síťového připojení uvolňují šířku pásma. Pokud je vaše externí streamovací zařízení připojeno k přijímači, odpojte výstup HDMI a zapojte jej přímo do televizoru. Rozlišení příchozího videosignálu můžete pravděpodobně zobrazit z informační nebo stavové nabídky televizoru. Mělo by to být 4K, UHD, 3840×2160 nebo 2160p. Pokud je uvedeno 1080p nebo méně, nedostáváte nejlepší možný stream. Centrum nápovědy Hulu má další rady pro řešení problémů s kvalitou videa na Hulu.