Skip to content

Jak to opravit, když je vaše PS4 Wi-Fi pomalá

10 de Září de 2021
ps4 slow wifi getty pinciniphoto 5fb0301a6a844793bf623ea83dbf0d21

Pokud je vaše rychlost připojení k síti PlayStation 4 Wi-Fi pomalá, může to způsobit nejrůznější problémy, od zpoždění při hraní videohry až po pomalé rychlosti stahování. Je to frustrující, ale můžete svůj PS4 zrychlit a vyřešit tyto problémy pomocí několika tipů pro řešení potíží.

Příčiny pomalého Wi-Fi na PS4

Existuje řada možných důvodů, proč váš PS4 při připojení přes Wi-Fi narazí na pomalý internet. Tyto důvody mohou zahrnovat:

  • Interference, jako jsou cihlové zdi nebo jiné strukturální problémy, ztěžuje konzole detekci (a připojení) k internetu.
  • Připojení, které je přetíženo streamováním více zařízení současně.

I když je těžké přesně vědět, proč je váš internet na systému PS4 pomalý, existuje řada způsobů, jak tento problém vyřešit a opravit.

Jak opravit pomalé Wi-Fi na PS4

Problémy s pomalým Wi-Fi mohou nastat, ať už hrajete na původním PS4, tenké verzi nebo PS4 Pro. Tyto opravy fungují na jakékoli verzi konzoly, i když některé mohou být efektivnější než jiné. Původní PS4 je známý tím, že má problémy s připojením díky své bezdrátové kartě. Pokud máte tuto verzi konzoly, můžete se stárnutím systému setkávat s problémy častěji.

  1. Použijte ethernetový kabel. Toto je nejjednodušší řešení pro řešení pomalého připojení Wi-Fi. Vše, co vyžaduje, je připojení PS4 k routeru ethernetovým kabelem. Nemusíte se obávat žádného rušení a získáte nejlepší rychlost připojení, odesílání a stahování pro svůj PS4. Použití ethernetového kabelu znamená, že PS4 nebude připojen přes Wi-Fi. Budete mít lepší připojení k internetu, protože zařízení je zapojeno přímo do routeru.

  2. Restartujte modem/router. Jednoduché restartování může často vyřešit problém s připojením. Odpojte konzolu PS4 na několik minut a také ji restartujte.

  3. Přesuňte router blíže ke konzole. Vzdálenost může způsobit nestabilitu připojení Wi-Fi PS4, zvláště pokud dochází k rušení vnitřními stěnami nebo jinými překážkami. Čím blíže je váš PS4 k routeru, tím snazší je udržovat stabilní připojení Wi-Fi. Pokud máte doma cihlové vnitřní stěny, je přesunutí blíže k routeru obzvláště důležité, protože může být obtížné prostupovat signál. Konzolu a router mějte přinejmenším ve stejné místnosti.

  4. Zakázat vzdálené přehrávání. V některých ojedinělých případech lze problémy s připojením vyřešit deaktivací funkce PS4 Remote Play. Dálkové přehrávání totiž vytváří minisíť pro připojení k dalším zařízením. Jeho deaktivací uvolníte PS4, abyste se mohli soustředit na hru, kterou hrajete. Jít do Nastavení > Nastavení připojení ke vzdálenému přehrávání, pak vymažte Povolit vzdálené přehrávání zaškrtávací políčko.

  5. Použijte síť 5 GHz. Poskytuje silnější signál, který zvládne více zařízení připojených k síti. PS4 Slim i PS4 Pro podporují 5 GHz. Chcete -li přepnout, přejděte na Nastavení > Síť > Nastavení připojení k internetu > Použijte Wi-Fi > Snadný. Poté stiskněte Možnosti tlačítko a vyberte Frekvenční pásma Wi-Fi. Vybrat 5 GHz a stiskněte X. Pokud musíte použít připojení 2,4 GHz, odpojte při hraní online jiná zařízení-například konzoly, počítače a telefony-od sítě Wi-Fi.

  6. Pokud žádná z výše uvedených možností nefunguje, obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb (ISP) nebo Sony, aby problém vyřešili.