Skip to content

Jak to opravit, když mobilní data nefungují

12 de Srpen de 2021
The 10 Best Tips For Using A Cell Phone During International Travel 01 maps cf4f72c3278b488bb3c89a23093417fc

Navzdory všemu, co mohou chytré telefony přinést, jejich připojení 4G a 5G může občas přestat fungovat a vy se budete ptát: „Proč moje mobilní data nefungují?“

Příčiny nefunkčních mobilních dat

Chyba bez datového připojení může být důsledkem základní softwarové závady, poškozeného hardwaru nebo dokonce výpadku celého systému, který způsobí nedostupnost celé mobilní sítě. Níže jsou uvedena některá z osvědčených řešení, jak zajistit, aby mobilní data vašeho mobilního telefonu opět fungovala na zařízeních iPhone a Android.

Jak opravit chyby bez datového připojení

Tato řešení pro řešení potíží, aby vaše mobilní datová připojení opět fungovala, se osvědčila ve většině modelů smartphonů iPhone a Android a mohou fungovat i na mobilních telefonech jiných mobilních výrobců.

  1. Restartujte smartphone. Toto je jednoduché řešení, které však často dokáže opravit řadu technických závad a chyb.

  2. Vypněte mobilní zařízení. Liší se od restartu nebo jednoduše vypnutí obrazovky telefonu před vložením do kapsy. Úplné vypnutí vašeho iPhonu nebo smartphonu s Androidem stojí za vyzkoušení, pokud restart nefunguje, protože si vynutí opětovné připojení k vaší mobilní síti.

  3. Vypněte režim Letadlo. Ať už jste byli v kině nebo v letadle, nezapomeňte poté na mobilním zařízení vypnout režim Letadlo. Pokud nemáte datové připojení, lze tuto funkci stále zapnout.

  4. Zakázat Wi-Fi. To by se nemělo stávat, ale někdy se to stává, zejména u starších modelů iPhone. Je známo, že internet Wi-Fi narušuje připojení k mobilní síti, takže jeho vypnutí vám může pomoci získat zpět mobilní data. Po dokončení nezapomeňte Wi-Fi znovu zapnout. Nechcete dosáhnout svého měsíčního limitu dat.

  5. Zakázat Bluetooth. Podobně jako u problému s Wi-Fi je také známo, že povoleno Bluetooth ovlivňuje mobilní připojení na smartphonech Android a iPhone. Pokud vaše Bluetooth nadále způsobuje konflikty s mobilním datovým připojením vašeho telefonu, můžete ho zkusit trvale vypnout a místo toho připojit zařízení Bluetooth k tabletu nebo notebooku.

  6. Zkontrolujte svého poskytovatele sítě. Pokud se vám zobrazuje chybová zpráva „mobilní síť není k dispozici“, příčinou problému může být ve skutečnosti výpadek sítě. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda tomu tak je, je podívat se na oficiální účet Twitter vašeho poskytovatele. Mnoho společností používá tuto sociální síť k informování uživatelů o stavu sítě a aktualizacích.

  7. Nainstalujte nejnovější aktualizaci systému. Aktualizace na nejnovější verzi operačního systému iOS nebo Android může často opravit mnoho chyb spojených s nefunkcí mobilních dat. Někteří operátoři dokonce ke správné funkci vyžadují nejnovější verze operačního systému. Vždy zkontrolujte, zda jsou účty Twitter mobilního operátora, které sledujete, buď potvrzeny modrým zaškrtnutím vedle jejich jména, nebo jsou propojeny s oficiálním webem společnosti. Nikdy nesdílejte svůj účet nebo fakturační údaje ve veřejných tweetech.

  8. Zkontrolujte SIM kartu. Pokud cestujete do zahraničí, možná jste zapomněli vložit SIM kartu zpět do svého osobního smartphonu. Pokud se vám nepodařilo aktivovat mobilní datovou síť na novém telefonu, může to být příčina. Také by mohlo být dobré zjistit, zda není SIM karta poškozená. Malé škrábance jsou obvykle v pořádku, ale pokud má stopy po popálení, bude možná nutné jej vyměnit.

  9. Proveďte obnovení továrního nastavení. Obnovení továrního nastavení na vašem iPhone nebo Androidu by mělo být to poslední, co vyzkoušíte, protože má potenciál odstranit některá vaše data. To však může vyřešit spoustu problémů, takže před koupí nového telefonu rozhodně stojí za to to vyzkoušet.

  10. Odemkněte telefon. Pokud je váš telefon uzamčen u původního operátora, nemusí fungovat se SIM kartou jiné společnosti. V takovém případě jej budete muset odemknout, aby mohl správně používat mobilní data.