Skip to content

Jak to opravit, když Netflix udržuje ukládání do vyrovnávací paměti

21 de Červen de 2021
netflixbuffering 6180b02a0b0c4c538a9537e3dbe805d6

Problémy s vyrovnávací pamětí Netflix se projevují několika různými způsoby, včetně:

  • Video, které se během sledování na okamžik pozastaví.
  • Vzhled červené kulaté ikony ve středu přehrávače videa Netflix.
  • Bílé tečky se ve videopřehrávači Netflix pohybují kruhově.

Jak vypadá ukládání do vyrovnávací paměti?

Když Netflix začne ukládat do vyrovnávací paměti, může se zobrazit zamrzlý obraz, nebo může videopřehrávač Netflix zobrazit černou obrazovku. Zatímco se Netflix ukládá do vyrovnávací paměti, obvykle uvidíte, že světle šedá časová osa ve spodní části přehrávače pomalu mění tmavší odstín šedé zleva doprava. Ve středu přehrávače se také může zobrazit počet čísel. Číslo se může vynulovat nebo nedosáhne 100 procent. Za normálních okolností můžete počkat, až se video uloží do vyrovnávací paměti, a poté jej sledovat bez přerušení, i když je vaše připojení k internetu pomalé. Pokud se lišta na chvíli nezmění, znamená to, že Netflix neukládá do vyrovnávací paměti, nebo je do vyrovnávací paměti příliš pomalý, než aby byl dobrý.

Proč Netflix stále ukládá do vyrovnávací paměti?

Pokud při pokusu o sledování videa dojde k opakovanému přerušení vyrovnávací paměti, může dojít k problému s domácí sítí, připojením k internetu, počítačem nebo streamovacím zařízením nebo samotným Netflixem. Některé z těchto problémů můžete opravit sami, ale nebudete moci nic dělat, pokud má problém váš poskytovatel internetových služeb nebo samotný Netflix.

Jak to opravit, když Netflix udržuje ukládání do vyrovnávací paměti

Tento problém se týká Netflixu na široké škále platforem, včetně webového přehrávače, který můžete používat ve webovém prohlížeči na počítači, aplikace Netflix na telefonech a tabletech a aplikace Netflix na streamovacích zařízeních a videoherních konzolách. Chcete-li vyřešit problém s ukládáním do vyrovnávací paměti Netflix, postupujte podle následujících tipů pro odstraňování problémů:

  1. Restartujte webový prohlížeč. Pokud prohlížíte Netflix na počítači s webovým prohlížečem, zkuste prohlížeč zavřít a znovu otevřít. Pokud má váš prohlížeč aktualizaci získat, budete si ji možná muset stáhnout a nainstalovat. Pokud sledujete telefon nebo streamovací zařízení, zkuste místo toho zavřít aplikaci nebo restartovat zařízení.

  2. Zkontrolujte připojení k internetu. Pokud je vaše připojení k internetu příliš pomalé nebo jej používá příliš mnoho lidí najednou, možná nemáte dostatečnou šířku pásma pro streamování Netflixu. Netflix doporučuje:

    1. 0,5 Mb / s: Minimální rychlost, může dojít k nevyhnutelnému ukládání do vyrovnávací paměti.
    2. 1,5 Mb / s: Minimální doporučená rychlost.
    3. 3,0 Mb / s: Minimální rychlost pro SD video.
    4. 5,0 Mb / s: Minimální rychlost pro HD video.
    5. 25 Mb / s: Minimální rychlost pro UHD video.
  3. Restartujte router a modem. Pokud je vaše rychlost připojení k internetu pomalá, může problém vyřešit restartování routeru a modemu. Pokud se tak nestane, obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb a ujistěte se, že dostáváte úroveň služeb, za kterou platíte.

  4. Restartujte váš počítač. Pokud restartování sítě nepomohlo, může pomoci úplné restartování počítače nebo jiných streamovacích zařízení. Stáhněte a nainstalujte všechny aktualizace operačního systému nebo aplikací, které jsou v tuto chvíli k dispozici.

  5. Zkuste snížit kvalitu svého streamu. Netflix ve výchozím nastavení automaticky určuje nejlepší kvalitu videa pro vaši rychlost internetu, ale pokud kolísá vaše rychlost, může zkusit streamovat na neudržitelné úrovni kvality. Snížení kvality streamu Netflix:

    1. Přístup k vašemu účet prostřednictvím webu nebo aplikace Netflix.
    2. Navigovat do Profil a rodičovská kontrola > tvůj profil > nastavení přehrávání > změna.
    3. Změňte data použitelná na obrazovku z automatického na nízký nebo střední.
  6. Zkuste streamovat z jiného zdroje. Pokud se přihlásíte k odběru jiných streamovacích služeb, zkontrolujte, zda se také nevyrovnávají. Pokud ano, pak máte podezření na problém s připojením k internetu. Pokud ne, pak je problém konkrétně s Netflixem.

  7. Zkuste jiné zařízení. Pokud streamujete Netflix ve webovém prohlížeči v počítači, vyzkoušejte aplikaci pro telefon. Pokud to není možnost, zkuste jiný webový prohlížeč. V některých případech problém vyřeší pouhá změna na jiný webový prohlížeč.

  8. Připojte počítač přímo k modemu. Pokud máte samostatný modem a směrovač, zkuste připojit počítač k modemu pomocí ethernetového kabelu. Pokud to problém vyřeší, problém způsobuje váš směrovač. Problém může být ve vaší síti Wi-Fi nebo může chybně fungovat samotný směrovač. Pokud máte k routeru připojeno mnoho zařízení a všechna se používají, váš router to nemusí zvládnout. Zvažte upgrade routeru na model, který zvládne více zařízení.

  9. Vylepšete svůj signál Wi-Fi. Pokud přímé připojení k modemu problém s vyrovnávací pamětí vyřeší, zvažte přemístění bezdrátového směrovače nebo streamovacího zařízení. Odstraňte všechny překážky, které můžete, a pokuste se zajistit co nejpřímější přímou viditelnost.

  10. Upravte rychlost ukládání do vyrovnávací paměti Netflix. Pokud se zdá, že existuje problém s Netflixem a žádný problém s internetem, zkuste upravit rychlost ukládání do vyrovnávací paměti Netflix. Během přehrávání videa na:

    • Windows PC: Lis posun+alt+levé kliknutí.
    • Operační Systém Mac: Lis posun+volba+klikněte.
    • Herní konzole: Lis nahoru > nahoru > dolů > dolů > vlevo, odjet > že jo > vlevo, odjet > že jo > nahoru > nahoru > nahoru na ovladači nebo na dálkovém ovladači.

    Jakmile otevřete nabídku skryté rychlosti ukládání do vyrovnávací paměti, upravte rychlost ukládání do vyrovnávací paměti a zkuste sledovat video. Snížení rychlosti způsobí, že se videa načítají pomaleji, ale je méně pravděpodobné, že se během sledování pozastaví kvůli ukládání do vyrovnávací paměti.

  11. Obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb nebo Netflix. Pokud Netflix stále trpí problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti a vy jste vyloučili výpadek služby, problémy s místní sítí a problémy se zařízením nebo aplikací, pravděpodobně existuje problém, který sami nemůžete vyřešit. Obraťte se na svého poskytovatele internetových služeb a zjistěte, zda nemá problémy s připojením. Pokud to nefunguje, kontaktujte Netflix a nahláste problém.