Skip to content

Jak to opravit, když se ovladač PS4 nenabíjí

2 de Srpen de 2021
ps4controller 1311fddd9b1c47a58eebb273c194f16e

Ovladač DualShock 4 je navržen pro bezdrátové i kabelové použití s ​​PlayStation 4 a má se nabíjet, když jej připojíte přes USB. Pokud zjistíte, že se váš ovladač PS4 nenabíjí, existuje možnost, že je třeba baterii vyměnit, ale je to jen jedna potenciální oprava z mnoha. Než ovladač hodíte nebo jej odešlete na nákladné opravy, máme pro vás řadu snadných oprav, které můžete sami vyzkoušet.

Co způsobuje, že se ovladač PS4 nenabíjí

Když se řadič PS4 nenabíjí, existuje několik potenciálních příčin, které je třeba prozkoumat. Může být problém s nabíjecím portem nebo kabelem, problém s PS4, který mu brání v napájení přes USB, nebo problém s baterií v ovladači PS4. Zde je rychlý pohled na problémy, se kterými se můžete potýkat:

 1. Problémy s nabíjecím portem: Přístav může být ucpán úlomky nebo fyzicky poškozen. Opravy zahrnují vyčištění nebo jednoduchou výměnu portu.
 2. Problémy s nabíjecím kabelem: Konec kabelu micro USB může být zlomený nebo opotřebovaný, samotný kabel může být špatný nebo kabel nemusí být navržen pro tento druh použití. Některé kabely USB nejsou určeny k nabíjení.
 3. Problémy s PS4: Některé problémy mohou zabránit tomu, aby PS4 poskytoval poplatky vašim ovladačům. Možná to budete moci vyřešit resetováním ovladače nebo vypnutím a zapnutím konzoly, nebo ovladač jednoduše nabijte pomocí jiné nabíječky.
 4. Problémy s hardwarem: Dvě nejběžnější poruchy hardwaru s tímto druhem problému jsou nabíjecí port a baterie. Oba jsou poměrně snadno nahraditelné, ačkoli mnoho uživatelů bude pohodlnější získat služby profesionála.

Jak opravit ovladač PS4, který se nenabíjí

Pokud je váš ovladač DualShock 4 vybitý a nenabije se, proveďte následující kroky pro řešení potíží, aby znovu fungoval.

 1. Zkontrolujte připojení nabíjecího kabelu. Ovladače DualShock 4 se nabíjejí přes micro USB, což je velmi nízkoprofilové připojení, které spoléhá na drobné spony z pružinové oceli, které drží nabíječku na místě. Pokud se ovladač nezačne nabíjet okamžitě, opatrně vyjměte konektor micro USB z portu v ovladači a znovu jej vložte. Ujistěte se, že je konektor zcela usazen a že se nepohybuje. Pokud se konektor micro USB cítí uvolněný nebo vypadne, pravděpodobně máte opotřebovaný kabel. Zkontrolujte malé pružinové ocelové spony na konektoru, zda nejsou zatlačeny nebo opotřebeny.

 2. Zkuste jiný USB kabel. Protože je micro USB tak běžné, je velká šance, že máte více než jeden z těchto kabelů. Pokud máte po ruce více kabelů, vyzkoušejte několik z nich, abyste zjistili, zda je váš ovladač schopen nabíjet. Je důležité použít kabel, který je schopen poskytovat energii i přenášet data. Zatímco všechny nejlepší kabely micro USB mohou vykonávat obě funkce, některé levnější kabely zvládnou pouze jednu nebo druhou.

 3. Připojte kabel USB k něčemu jinému než k systému PS4. V některých případech bude mít ovladač PS4 potíže s nabíjením z USB portů PS4. Místo PS4 můžete na svém počítači nebo notebooku použít jakoukoli vysoce kvalitní USB nabíječku nebo dokonce napájený USB port. Pokud se váš ovladač nabíjí, když je zapojen do nabíječky, počítače nebo jiného zařízení, může dojít k problému s porty USB na vašem PS4.

 4. Zkontrolujte a vyčistěte nabíjecí port na ovladači. Konektory používané mikro USB jsou tak malé, že je ve skutečnosti velmi snadné je zapojit, i když jsou v portu nečistoty, prach nebo jiné nečistoty. V nejhorším případě vám úlomky mohou ve skutečnosti zabránit v úplném zapojení kabelu a jeho správném usazení. V ostatních případech špinavé připojení pouze brání přenosu energie. Pomocí plechovkového vzduchu nebo elektrického dmychadla vyčistěte nabíjecí port a uvnitř prozkoumejte baterku. Pokud vidíte nějaké nečistoty nebo ovladač stále odmítá nabíjet, můžete se pokusit jej dále vyčistit malým náčiním, jako je párátko. Pokud port vykazuje známky poškození nebo se kroutí kolem, může být poškozen a je třeba jej vyměnit.

 5. Resetujte ovladač PS4. Váš ovladač může mít problém s firmwarem, který mu brání v nabíjení. Chcete -li to opravit, můžete do malého otvoru na zadní straně ovladače na přibližně pět sekund vložit párátko nebo jiný podobný nástroj. Poté zapojte ovladač, spusťte PS4 a zjistěte, zda se ovladač nabije.

 6. Vypněte a zapněte PS4. Pokud se ovladač stále nenabíjí, může pomoci zapnutí a vypnutí konzoly. Chcete -li to provést, musíte vypnout konzolu a ovladač, odpojit konzolu od napájení a nechat ji odpojenou asi 20 minut. To vašemu PS4 pouze pomůže nabít ovladač. Pokud jste již bez úspěchu vyzkoušeli jinou nabíječku, nepomůže to.

 7. Vyměňte nabíjecí port ovladače PS4. Pokud zjistíte, že je nabíjecí port uvolněný nebo poškozený, jedinou opravou je vyměnit port. To vyžaduje, abyste rozebrali ovladač, odšroubovali desku nabíjecího portu a odpojili plochý kabel, který spojuje desku nabíjecího portu s hlavní deskou. Není to nijak zvlášť obtížné, ale budete se chtít nejprve ujistit, že nabíjecí port je na vině, abyste se vyhnuli plýtvání časem a penězi.

 8. Vyměňte baterii ovladače PS4. Když vše ostatní selže, existují pouze dvě možnosti. Buď je baterie špatná, nebo se poškodil samotný ovladač. V tomto nebo předchozím kroku můžete chtít poslat ovladač na opravu, nebo můžete ovladač otevřít a vyměnit baterii. Zatímco DualShock 4 nepoužívá snadno vyměnitelné baterie jako ovladač Xbox One, výměna baterie není tak obtížná. Vše, co musíte udělat, je rozebrat ovladač, odpojit bateriový modul od hlavní desky plošných spojů a vyměnit jej za novou baterii.