Skip to content

Jak to opravit, když se přepínač Nintendo nezapne

5 de Srpen de 2021
how to fix it when nintendo switch wont turn on 7c5e69affbf04ffdaa2e9dafbacef8c9

Nesprávné zapnutí přepínače Nintendo může zničit vaše herní plány a způsobit si starosti s tím, že by mohlo dojít k poškození vaší herní konzole. Naštěstí existuje několik účinných oprav, u kterých bylo prokázáno, že fungují.

Příčiny nezapnutí přepínače Nintendo

Pokud se váš Nintendo Switch nezapne, existuje několik pravděpodobných příčin. Nejčastějším viníkem je jednoduše vybitá baterie nebo problém s napájením, i když je také možné, že aktualizace operačního systému, softwaru nebo videohry mohla způsobit, že konzole Nintendo přestala fungovat. Následující řešení lze použít na všechny modely konzolí Nintendo Switch včetně Nintendo Switch Lite. Ve většině případů není důvod k obavám a brzy budete moci zapnout Nintendo Switch a pokračovat v hraní své oblíbené videohry, ať už je Pokémonský meč nebo Fortnite na vašem Nintendo Switch.

Jak opravit problémy s napájením Nintendo Switch

„Můj přepínač se nezapne!“ Nebojte se. Zde jsou všechna nejlepší řešení pro problém s napájením Nintendo Switch seřazená od nejjednodušších po pokročilejší. Projděte si tyto opravy, abyste mohli často fungovat jako nejjednodušší a nejrychlejší řešení.

  1. Zkontrolujte vstup HDMI. Pokud váš Nintendo Switch nezobrazuje na vašem televizoru žádný obraz, možná jste omylem přepnuli na nesprávný vstup HDMI. To se může stát, pokud narazíte nebo upustíte dálkový ovladač. Procházejte kanály HDMI a ujistěte se, že jste na správné adrese.

  2. Zkontrolujte další problémy s HDMI. Existuje řada technických problémů souvisejících s rozhraním HDMI, které by mohly bránit tomu, aby se váš přepínač zobrazoval na vašem televizoru.

  3. Zapněte přepínač ručně. V ovladači, který používáte k zapnutí přepínače Nintendo Switch, je možná vybitá baterie a není možné komunikovat s vaší konzolí. Zkuste Nintendo Switch vyjmout z doku, zapnout ručně a poté znovu umístit do doku. Může být vhodné ponechat ovladače připojené ke konzole Nintendo Switch, když je nepoužíváte, aby zůstaly plně nabité.

  4. Nabijte konzoli Nintendo Switch. Ve vašem přepínači mohlo dojít k vybití baterie. Umístěte jej do doku a nabíjejte alespoň 15 minut, než jej znovu zapnete. Pokud se přepínač Nintendo správně nabíjí, měla by se rozsvítit zelená LED dioda v levém dolním rohu doku. Pokud se kontrolka nerozsvítí, může být dok odpojen nebo rozbitý.

  5. Nabijte svůj Nintendo Switch přes USB. Pokud máte podezření, že je váš dok porouchaný, nebo máte model Nintendo Switch, který nepoužívá dok, jako je Nintendo Switch Lite, můžete jej stále nabíjet prostřednictvím připojení USB-C.

  6. Zkuste měkký reset. Stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu 15 sekund a poté jej uvolněte. To může vyřešit některé softwarové problémy, které způsobily, že se váš Nintendo Switch porouchal a nezapnul.

  7. Zkuste tvrdý/tovární reset. Pokud se váš přepínač stále nezapíná, budete muset zkusit tvrdý reset. Toto je také označováno jako obnovení továrního nastavení a dává vám možnost restartovat konzolu Nintendo Switch se všemi hrami a daty neporušené nebo vše smazat a začít znovu, jako by to byla úplně nová konzole. Odstranění všech vašich souborů pomocí obnovení továrního nastavení může být užitečné při rozdávání nebo prodeji Nintendo Switch někomu jinému.