Skip to content

Jak to opravit, když se Teredo nemůže kvalifikovat

6 de Červenec de 2021
GettyImages 1184397891 e74e6192ff0d40b1bfc67bd26124b325

Nic pro hráče není frustrující, než když se nemohou přihlásit na své servery pro více hráčů Xbox. Pokud se vám na konzoli zobrazí zpráva „Teredo se nemůže kvalifikovat“, znamená to, co to znamená, a jak ji opravit.

Co je Teredo?

Teredo je v této souvislosti zkratka pro tunelování Teredo. Představte si Teredo jako překladače mezi různými verzemi internetového protokolu (IP), konkrétně verzí 4 (IPv4) na verzi 6 (IPv6.) Celý internet se postupem času pomalu upgraduje na verzi 6, ale mnoho lidí to už nepoužívá protokol. Tunelování Teredo se používá v situacích, kdy je jeden koncový bod tunelu soukromý, například za routerem. Tímto způsobem může hladce překládat mezi dvěma protokoly a umožnit jim sdílet data.

Co znamená „Teredo nelze kvalifikovat“?

Tato chyba znamená, že zařízení Xbox nemohlo zabezpečit adresu IP Teredo. Jinými slovy, není schopen určit, kam má odesílat internetový provoz.

Kdy moje Xbox používá Teredo?

Tunelování Teredo se používá pouze pro chatování ve hře a online funkce pro více hráčů. Ostatní online funkce, jako je streamování videa a používání online obchodu, jsou obecně nedotčeny, takže si můžete všimnout chyby až po použití těchto funkcí.

Jak zjistím, zda Xbox používá Teredo?

Obecně je použití Teredo určeno výběrem protokolu poskytovatele internetových služeb. Kontrola adresy IP online nebo v nastavení počítače připojeného ke stejné síti jako váš Xbox vám řekne, zda máte připojení IPv4 nebo IPv6. Jedná se o dvě samostatné adresy IP; pokud není k dispozici připojení IPv6, používáte protokol IPv4. Pokud máte připojení IPv6, připojí se přímo.

Co způsobuje chybu Xbox Teredo?

Chyby Xbox Teredo jsou obvykle chyby připojení, které se vydávají za něco komplikovanějšího. Chyba se často objeví, když se něco dostane do cesty, kdy se Xbox připojí k internetu, což znamená problém ve vaší domácí síti, ne něco na konci Microsoftu. Může to být jednoduchý problém s Wi-Fi, zmeškaná aktualizace nebo něco s konfigurací domácí sítě.

Jak opravit chybu Xbox Teredo

Nyní, když rozumíte tomu, co je Teredo a jak funguje, můžete řešit problémy, které mohou nastat, pokud se vyskytne chyba „Teredo se nemohlo kvalifikovat“. Zde je několik věcí, které by vám mohly pomoci:

 1. Zjistěte, zda má směrovač certifikaci Windows. Tyto informace by měly být na krabici routeru nebo v jeho dokumentaci. Necertifikovanému routeru může chybět software pro správné vyvážení více konzolí pro Teredo.

 2. Restartujte modem a router. Neubližuje ani restartování konzoly. Restart nebo restart může odstranit všechny chyby nebo vadné procesy a může chybu opravit.

 3. Připojte Xbox přímo k modemu nebo routeru. Pokud používáte bránu nebo prodlužovač Wi-Fi, připojte místo toho konzolu přímo k modemu nebo směrovači. Tím se zvyšuje rychlost signálu, což usnadňuje kvalifikaci. Pomáhá také zúžit možný bod selhání.

 4. Připojte se pomocí ethernetového kabelu. Bezdrátové rušení může být pomalejší než skutečná rychlost internetu. Připojení pomocí kabelu Ethernet umožňuje zařízením plně využívat výhody připojení.

 5. Zkontrolujte aktualizaci firmwaru routeru. Firmware často obsahuje užitečná vylepšení procesů napříč zařízením, včetně tunelování. Je také dobrý nápad zkontrolovat aktualizaci konzoly.

 6. Zakažte svou VPN. Pokud k přístupu na internet používáte virtuální privátní síť, deaktivujte ji a pokuste se znovu připojit. VPN mohou zasahovat do poskytování přihlašovacích údajů nebo do procesu tunelování.

 7. Obnovte tovární nastavení routeru. Některá vlastní nastavení mohou tunelování blokovat a resetování na výchozí tovární nastavení může tato vlastní nastavení vymazat a uvést věci do pohybu.

 8. Zkontrolujte IP adresu. Vyhledejte, zda je vaše IP adresa veřejná, protože tunelování Teredo vyžaduje pro připojení veřejnou IP na obou koncích. Otevřete aplikaci nastavení routeru a vyhledejte IP adresu, zatímco pomocí jiného zařízení vyhledejte IP adresu, kterou aktuálně používáte. Pokud se adresy shodují, je to veřejná IP adresa. Pokud ne, požádejte o něj od svého poskytovatele internetových služeb.

 9. Zkontrolujte tabulku překladu síťových adres. Zakažte a znovu povolte Universal Plug and Play (UpnP) na routeru. Poté restartujte konzolu a přidržte Xbox otevřete průvodce. Jít do Systém > Nastavení > Všeobecné > Nastavení sítě a zkontrolujte tabulku překladu síťových adres (NAT). Nastavit na Otevřeno pokud to ještě není.

 10. Otevřete porty pro použití přesměrováním portů na routeru. Výběr konkrétních portů může pomoci procesu tunelování. Na Xboxu vyberte Systém > Nastavení > Všeobecné > Nastavení sítě > Pokročilé nastavení > Nastavení IP > Manuál a zadejte zvolenou statickou adresu IP, masku podsítě a výchozí bránu. Vybrat Nastavení DNS > Manuál a zadejte primární DNS a sekundární DNS, pokud jsou k dispozici.

 11. Povolte nastavení DMZ nebo obvodové sítě na routeru. To umožňuje větší přístup k veřejným IP.

 12. Připojte zařízení Xbox přímo k modemu pomocí kabelu Ethernet. Pokud selže vše ostatní, může problém vyřešit vyříznutí routeru z rovnice.