Skip to content

Jak to opravit, když se váš telefon Android nenabíjí

10 de Září de 2021
battery charging device 586340 f9da0c6fe3484f95975220fb35b50702

Připojte svůj telefon Android k nabíjení, ale nic se neděje. Co dává? Proč se váš telefon Android nenabíjí? Je to frustrující problém, ale existují věci, které můžete udělat, aby se váš telefon znovu nabil.

Jak zjistit, zda se váš telefon Android nenabíjí

Budete vědět, že se váš telefon Android nenabíjí, když je zapojen, a:

 • Na displeji se nezobrazuje ikona nabíjení.
 • Když jste jej zapojili, jako některé telefony, nevydával žádný zvuk.
 • Ikona baterie stále ukazuje nízké nabití, je stále červená nebo stále bliká.
 • Nic se neděje, protože baterie je úplně vybitá a telefon vypnutý.

Příčiny pro telefon Android se nenabíjí

Existuje několik důvodů, proč se váš telefon nenabíjí.

 • U kabelů nebo nabíječky došlo k hardwarovému problému.
 • Máte problém se zdrojem energie. Může to být zásuvka, port USB ve vašem počítači nebo vybitá powerbanka.
 • Aplikace ve vašem telefonu mohou také bránit jeho nabíjení, protože pravděpodobně spotřebovávají hodně energie, protože máte příliš mnoho otevřených.
 • Je problém s konkrétní aplikací.
 • Může dojít k problému s aktualizací operačního systému Android, který brání správnému nabíjení telefonu.

Co dělat, když se váš telefon nenabíjí

Chcete -li zjistit, proč se váš telefon Android nenabíjí, začněte odstraňovat problémy zvenčí.

 1. Zkontrolujte zásuvku nebo zdroj napájení. Zásuvka, do které jste zapojili telefon, z nějakého důvodu nemusí fungovat, zkuste tedy jinou. Podobně zkuste na počítači jinou powerbanku nebo port USB, abyste zjistili, zda to problém vyřeší. Porty USB na počítačích jsou proslulé pomalým nabíjením telefonů, protože se jedná o víceúčelové porty. Zkuste telefon nabít přímo z elektrické zásuvky nebo powerbanky.

 2. Zkontrolujte nabíječku a kabel. Na vině může být také roztřepený nebo starý kabel, takže zkuste použít jiný kabel. Vaše nabíječka také nemusí správně fungovat, zkuste tedy jinou nabíječku. Zkontrolujte trny na nabíječce a připojovací port kabelu.

 3. Zkontrolujte nabíjecí port v telefonu. Zkontrolujte port v telefonu, zda nevypadá poškozený. Pokud se zde vyskytnou nějaké problémy, zastaví se přenos poplatku z kabelu do telefonu. Zkuste foukat do portu, abyste odstranili veškerý prach nebo částice. Nestrkejte nic do nabíjecího portu. Můžete jej dále poškodit a zranit se.

 4. Zkontrolujte pouzdro na telefonu. Některé případy zabraňují úplnému zasunutí kabelu do nabíjecího portu. Pokud se tedy váš telefon nenabíjí, podívejte se na port a zjistěte, zda mu pouzdro nebrání v úplném zapojení. Pokud ano, kryt vyjměte.

 5. Během nabíjení zavřete všechny aplikace. Mohlo by dojít k otevření aplikací využívajících hodně energie při nabíjení telefonu. To zahrnuje používání telefonu během nabíjení, protože jakákoli aplikace může využívat více energie, než kolik je k dispozici z vybité baterie. Během nabíjení telefonu zavřete všechny aplikace a při nabíjení jej nepoužívejte. Pravidelně kontrolujte, zda nabíjení vůbec probíhá.

 6. Vymažte mezipaměť telefonu. Někdy aplikace poběží i nadále na pozadí, i když se zdá, že jste ji zavřeli. Aplikace může také fungovat nesprávně a pokračovat v nesprávném spuštění, když by neměla. Vymazání mezipaměti úložiště telefonu může tento problém vyřešit, takže stojí za to to vyzkoušet. V závislosti na vašem telefonu najdete tuto možnost pod Nastavení > Úložný prostor, nebo se budete muset podívat na každou aplikaci samostatně. Například v systému Android 10 se nachází pod Aplikace a oznámení > Informace o aplikaci > [app name] > Úložiště a mezipaměť > Vyčistit mezipaměť.

 7. Restartujte telefon. V některých případech může být váš systém Android nějak zaseknutý a způsobit problémy s nabíjením. Vypněte telefon, chvíli počkejte a poté jej znovu zapněte. Pokud si myslíte, že aplikace spotřebovává všechny prostředky ve vašem zařízení, můžete jej zkusit spustit v nouzovém režimu a problém vyřešit.

 8. Vypněte telefon nebo použijte režim Letadlo. Existuje řada služeb na pozadí, které pokračují v provozu i během nabíjení – i když jste na něm zavřeli všechny aplikace. Například ponechání technologie Bluetooth může zabránit rychlému nabíjení telefonu, protože spotřebovává hodně energie. Stejně tak lokalizační služby a Wi-Fi služby. Chcete -li zjistit, zda to brání nabíjení telefonu, zkuste telefon úplně vypnout nebo zapnout režim Letadlo. Režim v letadle brání tomu, aby většina těchto služeb fungovala, takže budete docela rychle vědět, jestli byli viníkem.

 9. Vaše baterie může být opečená. U některých majitelů telefonů s Androidem může být problém ve fyzické baterii v telefonu. V závislosti na telefonu, který máte, můžete baterii zkontrolovat sami, ale většina lidí to bude muset vzít k prodejci. Oficiální umístění servisního střediska najdete na webu výrobce telefonu, aby se na něj mohl podívat certifikovaný technik.

 10. Váš telefon může být mrtvý. Ve vašem telefonu jsou další hardwarové komponenty, které by mohly také zabránit jeho nabíjení. To vám může sdělit pouze certifikovaný technik z oficiálního servisního střediska vašeho výrobce nebo poskytovatel vašeho mobilního telefonu. Pokud jste vyzkoušeli všechny předchozí opravy a stále to nefunguje, je na čase to vzít do opravny a zjistit, co se dá dělat.