Skip to content

Jak to opravit, když váš mikrofon Xbox Series X nebo S nefunguje

1 de Srpen de 2021
headsetwontwork 0795cb124db24d1690f4cee3ccf66373

Můžete použít kabelový mikrofon zapojený do ovladače Xbox nebo mikrofon zabudovaný v bezdrátové náhlavní soupravě pro hlasový chat a vše by mělo fungovat hned po vybalení. Pokud váš mikrofon Xbox Series X nebo S nefunguje, existuje řada oprav, které mohou vašim přátelům a spoluhráčům pomoci znovu vás slyšet. Tyto pokyny se týkají jak Xbox Series S, tak Xbox Series X, s případnými rozdíly v případě potřeby.

Jak se obvykle projevují problémy s mikrofonem Xbox Series X a S

Většina problémů s mikrofonem Xbox a X a S má za následek, že vás vaši spoluhráči vůbec neslyší. Mezi další problémy s mikrofonem patří zkreslený zvuk, kde je obtížné porozumět kvůli rušení, ztlumenému zvuku a zvuku, který mohou slyšet někteří přátelé nebo spoluhráči, ale jiní ne.

Co způsobuje problémy s mikrofonem Xbox Series X a S?

Nejčastější příčinou problémů s mikrofonem u Xbox Series X a S je ztlumený mikrofon, buď hardwarový přepínač, nebo softwarové tlačítko, a aktivuje ho buď osoba, která není slyšet, nebo někdo ve svém párty chatu. Tento problém mohou také způsobit fyzické problémy s hardwarem, jako je poškození kabelu mikrofonu nebo náhlavní soupravy a poškození konektoru pro sluchátka. Podobné problémy mohou způsobit také problémy s firmwarem Xboxu, nesprávné nastavení v předvolbách Xbox Series X nebo S a špatné připojení k internetu.

Jak to opravit, když váš mikrofon Xbox Series X nebo S nefunguje

Pokud váš mikrofon Xbox Series X nebo S nefunguje, zkuste následující kroky, aby znovu fungoval:

 1. Odpojte a znovu připojte mikrofon. Pokud používáte kabelovou náhlavní soupravu, zkuste ji odpojit a znovu zapojit. Někdy to umožní obnovení připojení a může to také pomoci v případě špatného spojení mezi zástrčkou a konektorem sluchátek.

 2. Otočte konektor sluchátek. Při pokusu o rozhovor se svými přáteli se zástrčkou zasunutou do ovladače jemně otočte zástrčku tam a zpět. Pokud mikrofon občas přeruší váš hlas nebo vaši přátelé uslyší šum v částech toho, co říkáte, máte špatné spojení. Můžete zkusit vyčistit zástrčku a konektor, ale konektor v ovladači může být nutné vyměnit.

 3. Manipulujte s kabelem sluchátek. Podobně jako v předchozím kroku je záměrem kroutit vodičem, kde se připojuje k náhlavní soupravě a kde se připojuje k zástrčce, a zároveň se snažíte mluvit s přáteli. Pokud to má za následek okamžité připojení, máte přerušený vodič a budete muset vyměnit náhlavní soupravu.

 4. Zkontrolujte, zda není náhlavní souprava ztlumena. Zkontrolujte, zda na náhlavní soupravě není přepínač ztlumení nebo směšovač hlasitosti. Pokud je aktivován přepínač ztlumení nebo je hlasitost přenosu úplně snížena, lidé vás neslyší.

 5. Otestujte si svůj mikrofon na jiném zařízení. Pokud máte notebook nebo telefon, který má konektor pro sluchátka nebo mikrofon kompatibilní s vaší náhlavní soupravou, zkontrolujte, zda vaše náhlavní souprava s daným zařízením funguje. Použijte aplikaci, jako je Discord nebo Skype, a zjistěte, zda vás lidé slyší. Pokud vás lidé stále neslyší, je pravděpodobně nutné opravit nebo vyměnit mikrofon.

 6. Ujistěte se, že vás vaši přátelé neztlumili. Pokud hrajete s cizími lidmi, možná vás záměrně ztlumili, pokud nemají zájem mluvit. V týmových hrách to může být frustrující, ale nedá se s tím nic dělat. Pokud hrajete s přáteli, požádejte je, aby zkontrolovali a zajistili, aby náhodou neklikli na Ztlumit knoflík. To je nejpravděpodobnější příčina, pokud vás někteří vaši přátelé slyší a někteří ne.

 7. Přiřaďte ovladač ke svému profilu Xbox. Pokud máte více ovladačů, je možné, že je vašemu profilu aktuálně přiřazen jiný. Pokud je tomu tak, Xbox možná hledá zvukový signál z tohoto ovladače. Přiřazení aktuálního ovladače k ​​vašemu profilu:

  1. Pomocí ovladače, který chcete přiřadit, přejděte na Profil a systém > Nastavení > Účet > Přihlášení, zabezpečení a přístupový klíč.
  2. Vybrat Tento ovladač se přihlásí.
  3. Ověřte svůj profil a vyberte Link řadič.
 8. Aktualizujte firmware ovladače. Pokud váš ovladač potřebuje aktualizaci, může to narušit jeho schopnost přenášet váš hlas. Aktualizujte firmware a zkontrolujte, zda vás vaši přátelé slyší. Aktualizace firmwaru ovladače:

  1. Navigovat do Profil a systém > Nastavení > Zařízení & připojení> Příslušenství.
  2. Vybrat ovladač Aktualizovat.
  3. Vyberte nabídku se třemi tečkami.
  4. Pokud je k dispozici aktualizace firmwaru, nainstalujte ji.
 9. Opravte nastavení ochrany osobních údajů. Xbox Series X a S mají nastavení ochrany osobních údajů, které vám může zabránit v tom, abyste slyšeli ostatní lidi a ostatní lidi, aby vás neslyšeli. Jak opravit nastavení ochrany osobních údajů pro hlasový chat:

  1. Navigovat do Profil a systém > Nastavení > Účet > Soukromí a online bezpečnost.
  2. Vybrat Bezpečnost sítě Xbox.
  3. Vybrat Zobrazit podrobnosti a přizpůsobit.
  4. Vybrat Komunikace a multiplayer.
  5. Vyberte si, s kým chcete komunikovat.

  Pokud je vaše nastavení komunikace příliš přísné, nebudete moci slyšet lidi a oni vás také nebudou moci slyšet.

 10. Zkontrolujte stav sítě Xbox. Vzhledem k tomu, že konzole Xbox Series X a S spoléhají na to, že síť Xbox přenáší hlas pro párty chat, problémy se službou vám mohou zabránit v tom, abyste slyšeli ostatní, ostatní vás neslyšeli, a také aby se zabránilo připojení úplně. Pokud je síť Xbox nefunkční, budete muset počkat, až Microsoft problém vyřeší.

 11. Ověřte rychlost internetu. Otestujte si připojení k internetu, abyste se ujistili, že je dostatečně rychlý na hlasový chat. I když je to obvykle dostatečně rychlé, můžete mít dočasný problém. Pokud se vám nedaří dostatečně zrychlit internetové připojení, můžete se pomocí aplikace Xbox ve svém smartphonu připojit k párty chatu s přáteli.