Skip to content

Jak to opravit, když vaše pero S nefunguje

8 de Červenec de 2021
GettyImages 837931712 57bd82bffdda460181c16749cf10b864

Jak se modely Samsung Galaxy Note stávají pokročilejšími, objevují se další problémy se S Pen, což je speciální stylus integrovaný do zařízení Galaxy Note. S Pen může být křehký a náchylný k poruše. Zde je několik běžných problémů, které mohou nastat u telefonů S Pens na telefonech Galaxy Note a jak je řešit. Tyto tipy pro odstraňování problémů se týkají pera S Pen pro Samsung Galaxy Note 10, 9, 8 a dřívější verze.

Příčiny závad pera Samsung Galaxy Note S

Mnoho věcí může způsobit, že S Pen nebude správně fungovat. Vadné pouzdra nebo chrániče obrazovky od neoficiálních třetích stran mohou například ovlivnit fungování stylusu. Někdy příslušenství vyrobené bez ohledu na standardy kvality společnosti Samsung nemusí fungovat podle očekávání. Je také možné, že S Pen zestárne a na špičce stylusu je opotřebení. K tomu dochází, když je pero S Pen často používáno. Zařízení Galaxy Note navíc někdy dostávají systémové chyby, které mohou ovlivnit funkčnost S Pen.

Jak opravit pero Galaxy Note S, které nefunguje

Pokud vaše pero S Pen nefunguje správně, vyzkoušejte každý z těchto kroků pro řešení potíží v uvedeném pořadí, dokud nezačne správně fungovat pero S Pen.

  1. Restartujte zařízení. K vyřešení problému někdy stačí jednoduché restartování.

  2. Odstraňte případy nebo kryty třetích stran. Mnoho ochranných pouzder třetích stran má kovy a magnety, které narušují spojení mezi smartphonem Galaxy Note a jeho perem S Pen. Při kreslení stylusem tak mohou na obrazovce zůstat prázdná místa.

  3. Odstraňte chrániče obrazovky. Některé chrániče obrazovky mohou být příliš silné, aby správně detekovaly pero Galaxy Note S Pen. Tyto chrániče mohou být také citlivé na tvrdé, gumové a nerovné povrchy, které ovlivňují, jak se S Pen táhne po obrazovce.

  4. Zkontrolujte aktualizaci softwaru. To, jak to uděláte, závisí na poskytovateli bezdrátových sítí, verzi softwaru nebo modelu telefonu, proto si přečtěte dokumentaci. Po aktualizaci zařízení Galaxy Note před testováním pera S Pen restartujte smartphone.

  5. Resetujte pero S Pen. Je možné, že se pero S od zařízení odpojilo. Opětovné připojení je jednoduchá oprava.

  6. Restartujte telefon v nouzovém režimu. Podobně jako v nouzovém režimu v počítači se systémem Windows jde o minimální způsob zavádění telefonu, aniž by vám překážely aplikace nebo jiné doplňky. Pomůže vám vyloučit problém na nízké úrovni a zjistit, co vám stojí v cestě. Po restartu zařízení v nouzovém režimu zkuste S Pen znovu.

  7. Vyměňte špičku pera S Pen. Pokud zařízení Galaxy Note nemůže zaregistrovat své pero S Pen nebo jsou tahy pera nekonzistentní, může být čas na nový tip S Pen. Samsung obsahuje pět náhradních špiček a nástroj pro odstraňování špiček S Pen s každým zařízením Galaxy Note. Výměna hrotu je jednoduchý proces.

  8. Proveďte obnovení továrního nastavení Galaxy Note. Tento proces vrátí telefon do továrního nastavení. Pro bezpečné měření resetujte S Pen stisknutím Reset knoflík. Před provedením resetu zálohujte informace na svém smartphonu, abyste neztratili cenné informace.

  9. Vyměňte pero S Pen. Někdy je na vině pero. Společnost Samsung prodává náhradní pera S a pera S najdete také na stránkách, jako je Amazon. Nezapomeňte si koupit správné pero S Pen pro vaši verzi Galaxy Note.

  10. Kontaktujte zákaznický servis Samsung. Pokud vaše pero S Pen nereaguje na žádnou z těchto metod, požádejte společnost Samsung o možnosti opravy. Společnost Samsung nabízí služby walk-in, mail-in a at-home.