Skip to content

Jak to opravit, pokud nefunguje konektor pro sluchátka ovladače Xbox Series X nebo S

6 de Srpen de 2021
xboxcontrollerheadphonejack 27a8eceddce24fe394412f7c05f51c01

Xbox Series X a S používají konektor v ovladači jako primární způsob připojení náhlavní soupravy, takže když přestane fungovat konektor ovladače, nebudete moci chatovat s přáteli ve hrách ani mimo ně. Tento problém může být způsoben jak hardwarovými, tak softwarovými problémy, z nichž mnohé si můžete opravit sami. Xbox Series X a Xbox Series S používají stejný ovladač, takže pokyny v tomto článku platí pro obě konzoly.

Co způsobuje, že konektor sluchátek ovladače Xbox Series X nebo S přestává fungovat?

Když konektor sluchátek v ovladači Xbox přestane fungovat, může to být způsobeno buď problémem s hardwarem nebo firmwarem. Samotný konektor pro sluchátka může selhat několika různými způsoby a tento problém může také způsobit poškozený nebo zastaralý firmware pro konzolu a ovladač. Kromě toho je na konektoru sluchátek vyčítáno mnoho zvukových problémů, když jsou ve skutečnosti způsobeny něčím jiným. Problémy, jako je poškozený konektor konektoru sluchátek, ztlumená náhlavní souprava a nesprávně nakonfigurované hlasové, soukromí nebo rodičovské nastavení ve vašem Xboxu, mohou bránit tomu, aby vaše náhlavní souprava fungovala stejně jako špatný konektor náhlavní soupravy.

Jak opravit konektor pro sluchátka Xbox Series X nebo S

Při opravě nefunkčního konektoru pro sluchátka Xbox Series X nebo S postupujte podle těchto pokynů:

 1. Odpojte a znovu připojte náhlavní soupravu. Je možné, že máte jen špatné připojení, takže se může zdát, že konektor je špatný. Zkuste pevně uchopit zástrčku sluchátek, odpojit ji a poté znovu zapojit. Zkontrolujte, zda je konektor zcela usazen, a zkontrolujte, zda náhlavní souprava funguje.

 2. Zkontrolujte náhlavní soupravu, kabel a konektor. Pokud vidíte jakékoli viditelné poškození některé z těchto komponent, pravděpodobně máte do činění s vadnou náhlavní soupravou a nikoli se špatným konektorem náhlavní soupravy. Roztřepené nebo zlomené dráty lze opravit, pokud vlastníte páječku a tepelný smršťovač, nebo si můžete koupit novou náhlavní soupravu. Pokud na konektoru vidíte nějaké nečistoty, například špínu, jídlo nebo rez, zkuste jej vyčistit vatovým tamponem namočeným v alkoholu. Nechte uschnout a poté zkontrolujte, zda náhlavní souprava funguje.

 3. Zkontrolujte port náhlavní soupravy v ovladači. Může být obtížné vidět dovnitř tohoto malého portu, takže použijte baterku a udělejte to nejlepší. Pokud uvnitř portu vidíte nějaké překážky, zkuste je odstranit tenkým nářadím, jako je pinzeta nebo párátko. Buďte opatrní a dávejte pozor, abyste nepoškodili vnitřní součásti.

 4. Zkontrolujte, zda není náhlavní souprava ztlumena. Když je náhlavní souprava zapojena, zkontrolujte ve fyzickém chatu přepínač fyzického ztlumení na náhlavní soupravě a tlačítko pro ztlumení. Je také možné, že vás váš přítel nechal ztlumit, takže je nechte také zkontrolovat, pokud vás stále neslyší.

 5. Zkuste jiný ovladač nebo náhlavní soupravu. Pokud máte více ovladačů a náhlavních souprav, vyzkoušejte je v různých kombinacích. Vyzkoušejte nejprve novou náhlavní soupravu se stávajícím ovladačem. Pokud to funguje, pak je váš konektor pro sluchátka v pořádku. Pokud místo toho zjistíte, že vaše stávající náhlavní souprava funguje s jiným ovladačem, můžete mít špatný konektor pro sluchátka nebo problém s firmwarem. Většina náhlavních souprav pro Xbox One funguje s konzolami Xbox Series X a S, takže pokud máte, vyzkoušejte jeden z nich.

 6. Aktualizujte firmware. Pokud jste zjistili, že vaše náhlavní souprava funguje s jiným ovladačem, zkuste aktualizovat firmware původního ovladače. Aktualizace firmwaru ovladače Xbox Series X nebo S:

  1. Navigovat do Profil a systém > Nastavení > Zařízení & připojení> Příslušenství.
  2. Vybrat ovladač Aktualizovat.
  3. Vyberte nabídku se třemi tečkami.
  4. Pokud je k dispozici aktualizace firmwaru, nainstalujte ji.
 7. Zkontrolujte nastavení ochrany osobních údajů. Pokud jsou nastavení ochrany osobních údajů nastavena nesprávně, může to způsobit, že vaše náhlavní souprava nebude správně fungovat. Oprava nastavení ochrany osobních údajů:

  1. Navigovat do Profil a systém > Nastavení > Účet > Soukromí a online bezpečnost.
  2. Vybrat Bezpečnost sítě Xbox.
  3. Vybrat Zobrazit podrobnosti a přizpůsobit.
  4. Vybrat Komunikace a multiplayer.
  5. Vyberte si, s kým chcete komunikovat.
 8. Vyměňte nebo opravte konektor pro sluchátka. Pokud konektor pro sluchátka stále nefunguje a vyzkoušeli jste řadu ovladačů a sluchátek v různých kombinacích, které, jak se zdá, naznačují problém s ovladačem, pak je konektor pravděpodobně špatný. To je něco, co můžete sami opravit, pokud jsou k dispozici díly, ale je lepší kontaktovat podporu Xbox a zjistit, zda máte nárok na záruční opravu.