Skip to content

Jak upravit nastavení klávesnice Chromebooku

5 de Červenec de 2021
MeettheChromeChromebookGoogleChromebooks 56fee15c5f9b58619513e32d

Je možné upravit nastavení klávesnice Chromebooku podle vašich představ. Ke konkrétním klíčům můžete přiřadit vlastní chování a změnit nastavení jazyka. Pokyny v tomto článku platí pro notebooky se systémem Chrome OS.

Jak se liší klávesnice Chromebooku?

Rozložení klávesnice Chromebooku je až na několik výjimek podobné jako u notebooku s Windows.

 • Na klávesnici Chromebooku je Vyhledávání klíč, kde Caps Lock klíč by byl na PC s Windows.
 • Na mnoha klávesnicích je horní řada kláves vyhrazena pro funkční klávesy (například F1 a F2). Na Chromebooku slouží tyto klávesy jako zkratky pro akce, jako je ovládání hlasitosti a obnovení aktivní webové stránky.

Pokud dáváte přednost tradičnímu rozvržení, přizpůsobte si klávesnici Chromebooku tak, aby se velmi podobala tomu, na co jste zvyklí. S Chromebookem můžete použít klávesnici USB, ale klávesy, které na klávesnici Chromebooku nejsou, nebudou fungovat.

Jak změnit nastavení klávesnice Chromebooku

Chcete-li přizpůsobit klávesnici Chromebooku, postupujte takto:

 1. Vybrat hlavní panel v pravém dolním rohu plochy a poté vyberte ikonu Nastavení rychlostního stupně otevřete nastavení Chromebooku v prohlížeči Chrome.

  Vpravo dole hlavní panel v Chromebooku

 2. Vybrat přístroj v levém podokně nabídky a poté vyberte Klávesnice.

  Nastavení zařízení v Chromebooku

 3. Odtud můžete změnit funkci určitých kláves. Vyberte například Ctrl z rozevírací nabídky a vyberte jednu z uvedených možností. Změny se projeví okamžitě. Pokud klíč znovu přiřadíte, zůstane znovu přiřazen, dokud jej nezměníte.

  Rozbalovací nabídka vedle Ctrl slouží k opětovnému přiřazení funkce klíče v Chromebooku

 4. Vybrat S klávesami v horním řádku zacházejte jako s funkčními klávesami pokud chcete povolit funkční klávesy. Chcete-li přepínat mezi zkratkou a chováním funkcí, stiskněte a podržte Vyhledávání klíč.

  S klávesami v horním řádku zacházejte jako s funkčními klávesami v nastavení klávesnice Chromebooku

 5. Vybrat Povolit automatické opakování přepnout funkci automatického opakování, která opakuje klávesu, která je držena několikrát, dokud ji nepustíte. Pomocí posuvníků níže určete, jak dlouho má být zpoždění před opakováním každého stisknutí klávesy, stejně jako rychlost opakování.

  V nastavení klávesnice Chromebooku povolte možnost automatického přepínání

 6. Vybrat Zobrazit klávesové zkratky zobrazíte seznam všech zkratek Chromebooků. Zkratky nelze upravovat, ale tyto zkratky jsou užitečné.

  Klávesové zkratky v nastavení klávesnice Chromebooku

 7. Vybrat Změňte nastavení jazyka a vstupu.

  V nastavení klávesnice Chromebooku vyberte Změnit jazyk a nastavení vstupu

 8. Vybrat Vstupní metoda pro nastavení výchozího jazyka a změnu rozložení klávesnice. K dispozici jsou také pokročilé možnosti kontroly pravopisu.

  Jazyk klávesnice a nastavení vstupu Chromebooku