Skip to content

Jak upravit svůj Motorola Moto Z

16 de Září de 2021
AlexaMotoMod 5a84c5e7a9d4f90036b0c9a6

Moto Mods jsou zařízení, která se připevňují k zadní části smartphonů Moto Z a dávají jim superschopnosti, jako je hlasitější reproduktor, super velká baterie nebo dokonce projektor. Zařízení (nazývaná Mods) se připojují k řadě Moto Z pomocí magnetů. Výhodou Moto Z Mods je, že je můžete často používat při upgradu smartphonu Z; Nevýhodou samozřejmě je, že když se změní design telefonu, vaše mody se mohou stát diskutabilními. Existuje také vývojová sada Moto Mods, se kterou si můžete vytvořit svůj vlastní Mod v rámci „Transformace výzvy pro chytré telefony“. Sada obsahuje nástroje potřebné k sestavení prototypu, včetně Reference Mod. Lenovo uzavřelo partnerství s Indiegogo, aby pomohlo účastníkům získat peníze na prototypování.

Moto Gamepad

Co se nám líbí

 • Odstraňuje hraní her z dotykové obrazovky.
 • Vylepšuje zážitek z hraní stříleček z pohledu první osoby (FPS) a řízení her.

Co se nám nelíbí

 • Neobsahuje reproduktory, takže pro nejlepší zvuk budete muset použít sluchátka.

Moto Gamepad posouvá mobilní hraní na další úroveň tím, že do vašeho smartphonu Moto Z přidá duální ovládací páčky, D-pad (čtyřsměrný směrový ovladač), čtyři akční tlačítka a dvě červená LED světla. Obsahuje také konektor pro sluchátka, který u některých smartphonů Moto Z chybí. Baterie může vydržet až 8 hodin a Gamepad je kompatibilní se stovkami her v Obchodě Google Play. Stáhněte si aplikaci Moto Game Explorer a rychle najděte kompatibilní tituly.

True Hasselblad Zoom

Modul objektivu Hasselblad True Zoom s vysunutým objektivem

Co se nám líbí

 • Skvělé pro lepší záběry zblízka.

Co se nám nelíbí

 • Mohlo by dojít k vybití baterie vašeho smartphonu.

Tento Hasselblad Mod posouvá váš fotoaparát na další úroveň s objektivem s 10násobným optickým zoomem, externím bleskem a podporou formátu RAW. Objektiv se skutečným zoomem vám umožní zachytit detaily, aniž byste obětovali kvalitu obrazu, protože se objektiv přibližuje k akci. Váš smartphone pravděpodobně používá digitální zoom, který zhoršuje kvalitu fotografií zvýšením velikosti pixelů. (Přemýšlejte o použití funkce zvětšení na kopírce – zde není mnoho jasnosti.) Fotografování ve formátu RAW vede k nekomprimovanému obrazu (na rozdíl od formátu JPEG), což dává fotografům větší flexibilitu při úpravách. Fotoaparát má 12megapixelový snímač a natáčí video v rozlišení 1080p; kromě barev dokáže zachytit černobílé fotografie. Hasselblad True Zoom není dodáván s baterií, ale je dodáván s přenosným pouzdrem.

Fotoaparát Moto 360

Moto 360 Camera Mod vedle smartphonu Moto Z2 Force Edition

Motorola 360 Mod vedle smartphonu Moto Z2 Force.

Co se nám líbí

 • Živé streamování 360 videí je docela skvělé.
 • Možnost upravovat fotografie a videa za běhu je úspora času.

Co se nám nelíbí

 • Kvalita obrazu není tak dobrá jako u tradičních snímků.
 • Spíše novinka než funkce, kterou musíte mít.

Fotoaparát Moto 360 produkuje 4K 360 videa se zvukem Ultra HD a fotografie se 150stupňovým zorným polem. Fotoaparát má duální 13megapixelový snímač a vestavěný software pro úpravy, včetně oříznutí, filtrů, úpravy expozice a dalších nástrojů pro úpravu videa. Videa můžete streamovat na sociálních sítích nebo je sdílet pomocí aplikace Fotky Google.

Projektor Moto Insta-Share

Projektor Moto Z Insta-Share

Co se nám líbí

 • Skvělý způsob, jak sdílet zábavná videa a hry za běhu.

Co se nám nelíbí

 • Funguje pouze s aplikacemi, které podporují druhé zobrazení.

Projektor Insta-Share promění ploché povrchy na velkou obrazovku (úhlopříčka až 70 palců), takže můžete zobrazovat obsah ze svého smartphonu Moto Z v rozlišení 480p. Dodává se se stojánkem, takže jej můžete správně natočit, a s malou taškou, kam jej můžete uložit, když jej nepoužíváte. Přiložená baterie vydrží přibližně jednu hodinu, než použijete napájení smartphonu. Režim projektoru může přehrávat zvuk připojením k vašemu smartphonu pomocí Bluetooth nebo aux kabelu.

Tiskárna Polaroid Insta-Share

Tiskárna Polaroid Insta-Share tiskne fotografii 2 na 3

Co se nám líbí

 • Vytištěné fotografie jsou skvělé na večírky a jiné akce.

Co se nám nelíbí

 • Každý tisk vám vydělá asi 40 centů.

Tento režim změní váš telefon na Polaroid, doplněný tlačítkem spouště. Zapněte režim a pořiďte fotografii, přidejte filtry, sdílejte je s přáteli nebo je vytiskněte pomocí lepicího papíru 2×3 Zink Zero Ink. Můžete také vytisknout stávající obrázky. Vestavěná baterie zvládne přibližně 20 výtisků na jedno nabití a fotoaparát pojme až 10 listů papíru.

Inteligentní reproduktor Moto s Amazon Alexa

Moto Smart Speaker s Amazon Alexa, lícem dolů se zapnutou kontrolkou

Co se nám líbí

 • Pohodlné mít Alexa
 • Nabitý reproduktor pro váš smartphone.

Co se nám nelíbí

 • Nenabízí plný zážitek z Alexa.
 • Neslyší vždy hlasy, když je v okolí hluk.
 • Pokud chcete přehrávat hudbu, jste omezeni na hudební a video služby Amazonu.

Tento režim, věrný svému názvu, přidává do vašeho Moto Z Amazon Alexa, takže můžete klást otázky, přehrávat hudbu, ovládat svůj chytrý domov a získávat titulky, počasí a kontrolovat svůj denní rozvrh. Mod se automaticky připojí k síti Wi-Fi nebo 4G, kterou váš smartphone používá. K dispozici jsou dva reproduktory pro stereofonní zvuk a čtyři mikrofony pro příjem vašich příkazů. Vestavěná baterie vydrží až 15 hodin a oba můžete nabíjet současně zapojením reproduktoru a vložením telefonu do doku. Moto Smart Speaker s Amazon Alexa je na obrázku výše s Moto Z2 Force.

Moto styl Shell

Pouzdro Moto Mod Style Shell v barvě popela

Co se nám líbí

 • Dodá vašemu smartphonu styl a osobitost.
 • Podle potřeby je můžete vyměnit.

Co se nám nelíbí

 • Přestože chrání váš telefon před poškrábáním, pouzdra nedělají nic jiného.

Moto Style Shell je prostě pouzdro na zakrytí zadní části vašeho Moto Z. Dodává se v různých barvách, vzorech a materiálech, včetně skla Corning Gorilla Glass.

Moto Folio

Moto Folio Mods se seřadily vedle smartphonu Moto Z.

Co se nám líbí

 • Kdo by nemiloval kapsu?

Co se nám nelíbí

 • Barevné možnosti Folio nejsou tak zářivé jako skořepiny Moto Style.

Moto Folio je další pouzdro, dostupné v několika barvách, pro váš Moto Z, ale přidává kapsu pro uložení vaší kreditní karty, ID nebo nějaké hotovosti.

Jak fungují Moto Mods

K používání Moto Mods potřebujete smartphone Moto Z a nejnovější verzi aplikace Moto Mods Manager, která je k dispozici na Google Play, ale měla by být ve vašem zařízení předinstalována. Pak stačí jen přichytit jeden, sladit zlaté kontaktní body a váš Moto Z zavibruje, zobrazí zprávu na obrazovce a vydá zvuk, který potvrdí, že rozpoznává Mod. (Telefon Motorola není třeba nejprve vypínat.) Chcete -li modul odebrat, najděte drážku na jeho straně a vysuňte telefon prstem. Některé z režimů jsou pouzdra na zakrytí magnetizovaných zad, zatímco jiné jsou napájeny z baterie a plní funkci, jak budeme diskutovat níže, a mají port USB-C pro nabíjení. Pokud nabíjíte smartphone i Mod současně, telefon bude mít přednost. Chcete -li zkontrolovat úroveň baterie modů, stáhněte dolů oznamovací panel nebo rychlé nastavení, kde uvidíte ikony baterie pro smartphone i režim. Když je režim odpojen, můžete zkontrolovat stisknutím vypínače zapnout kontrolku, která bliká zeleně naplno, červená téměř prázdně a trvale zelená, žlutá nebo červená pro všechno mezi tím. Pojďme se podívat na aktuální třídu Moto Mods.