Skip to content

Jak vám Samsung One UI může pomoci jasněji se soustředit

13 de Červenec de 2021
OneUI Madetofocus 5be744c446e0fb0026e75edd

Samsung vytvořil jedno uživatelské rozhraní pro Focus

Společnost Samsung nedávno začala zavádět Android Pie na svá zařízení Galaxy Note 8 a Note 9 a přichází s novým uživatelským rozhraním, přezdívaným Samsung One UI, jehož cílem je pomoci vám věnovat pozornost věcem, na kterých záleží nejvíce. Přepracované rozhraní vám má pomoci soustředit se na důležité věci, aniž by vás zahltilo daty.

První věc, kterou si všimnete, je odmítnutá obrazovka. Společnost Samsung to udělala tak, že uvidíte více požadovaných informací a méně věcí, které ne. Rozdělili obrazovku na dvě hlavní části: oblast zobrazení a oblast interakce. Vložení důležitých informací do horní oblasti zobrazení vám pomůže okamžitě vědět, na co se díváte, zatímco spodní oblast interakce vám pomůže udělat to, co potřebujete, v okamžiku.

Velký telefon? Žádný problém

Ruční použití jednoho uživatelského rozhraní na telefonu Samsung zobrazující oblast interakce a oblast zobrazení.

Se vzestupem masivních telefonů, jako je řada Note, může být obtížné dosáhnout prvků rozhraní v horní části obrazovky při použití jedné ruky. Nové uživatelské rozhraní Samsung One UI přesouvá důležitá tlačítka a klepatelné prvky blíže k dolní části obrazovky, takže na ně můžete snadno klepat bez namáhání.

Žena v posteli pomocí svého telefonu, rozhraní alarmu z jednoho uživatelského rozhraní umístěné vlevo

K dispozici je nový tmavý režim, který vám pomůže soustředit se pouze na věci, které jsou pro vás důležité, když sledujete telefon ve ztemněné místnosti. Samsung také zjednodušuje snímky, které uvidíte, například když je naplánován váš další budík v horní části obrazovky. Podíváme-li se například na stránku Nastavení, Android Central poznamenává, že byla zjednodušena přidruženými souvisejícími nastaveními. E-mail, poznámky, telefon a další aplikace Samsung byly také obnoveny, aby zobrazovaly pouze důležité informace, když je používáte.

Samsung One UI Focus on Visuals

Společnost Samsung také aktualizovala své vizuální prvky pro lepší jasnost a kontrast. To vám pomůže vidět věci snadněji. Ještě lépe, mnoho nových prvků uživatelského rozhraní One bude vyladěno tak, aby odpovídalo konkrétnímu hardwaru, který používáte. Pokud má váš telefon konkrétní barvy, pravděpodobně se tyto barvy v uživatelském rozhraní zobrazí častěji.

Rozhraní aplikace pro fotografie v uživatelském rozhraní Samsung One

Podívejte se, že obrazovka s novými fotografiemi – zaoblené obdélníky zobrazují miniatury věcí obsažených v konkrétních albech. Nic víc, nic míň. Při hledání konkrétního obrázku nebo alba bude snazší najít to, co hledáte. Nové uživatelské rozhraní společnosti Samsung by nám mělo v konečném důsledku pomoci všem více se soustředit na naši produktivitu. Jistě, takové designové změny mohou vyžadovat určitou iteraci, ale snaha společnosti Samsung odmítnout a pomoci nám zjistit, co potřebujeme, je dobrým krokem vpřed.