Skip to content

Jak vyčistit telefon a obrazovku

27 de Červen de 2021
GettyImages 640354734 2c60e530ea7b4f1db042023a80fe9bdd

Pokud máte obavy o zachování zdraví, správné čištění, dezinfekce a sanitace telefonu vám mohou pomoci zabránit infekci viry, bakteriemi a bakteriemi. Jako bonus bude vaše zařízení vypadat skvěle a bude fungovat co nejlépe. Zde je to, co potřebujete vědět o čištění, dezinfekci a dezinfekci telefonu a jeho obrazovky, spolu s pokyny, jak digitální zařízení nečistit. Nejlepším způsobem, jak udržovat telefon, tablet a další digitální zařízení v čistotě, je před použitím si řádně umýt ruce. Před zvednutím zařízení si zvykněte umýt si ruce, aby bylo co nejméně bakterií.

Čištění: Jak čistit telefon

Před provedením jakýchkoli čisticích opatření odpojte telefon od nabíječky nebo od bezdrátové nabíjecí podložky a vypněte zařízení. To vám ukáže, jak špinavá je obrazovka, a zabrání vám v náhodném zavolání někoho nebo otevření aplikace.

Použijte hadřík z mikrovlákna

Vaše první obranná linie je utěrka z mikrovlákna. Pravděpodobně jich pár ležíte, protože tyto látky se obvykle dodávají s nákupem chráničů obrazovky, slunečních brýlí nebo běžných brýlí. Tyto látky jsou snadno dostupné u místních prodejců, pokud nemáte po ruce. Zde je návod, jak správně používat hadřík z mikrovláken k čištění telefonu. K čištění telefonu nikdy nepoužívejte bělidlo, čpavek, brusné prášky nebo neředěný alkohol. Chcete-li získat komplexnější seznam, pokračujte ve čtení.

  1. Umístěte hadřík z mikrovlákna na obrazovku telefonu a jemně s ním opakovaně pohybujte ve vodorovném nebo svislém směru.

  2. U tvrdých nečistot nebo lepkavých míst navlhčete roh hadříku z mikrovlákna trochou vody (nic jiného, ​​pouze voda) a jemně s ním opakovaně pohybujte ve vodorovném nebo svislém směru na obrazovce telefonu, dokud nečistoty nezmizí.

  3. K odstranění nadbytečné vlhkosti z obrazovky použijte čistý a suchý roh hadříku (nebo jiného hadříku z mikrovlákna). Pokud nemáte hadřík z mikrovláken, použijte proužek lepicí pásky (nebo lepicí poznámky). Nalepte pásku na povrch obrazovky a jemně ji odlepte, abyste odstranili nečistoty a špínu. Podle potřeby jemně opakujte, abyste vyčistili celou obrazovku.

Použijte čisticí ubrousek

Navlhčené čisticí ubrousky vyrobené speciálně pro telefony představují pohodlný způsob čištění obrazovky na cestách. Existuje celá řada značek, včetně iCloth a Well-Kept, které se hodí držet v cestovní tašce, autě nebo v kanceláři. Ujistěte se, že značka, kterou vyberete, má nízké nebo nulové procento alkoholu, aby byla obrazovka v bezpečí. Čisticí ubrousky se liší od dezinfekčních ubrousků (viz níže).

Dezinfekce: Jak dezinfikovat telefon

Existuje několik snadných způsobů dezinfekce telefonu. Použijte speciální ubrousky nebo roztoky nebo připravte bezpečný dezinfekční roztok destilovanou vodou a bílým octem nebo isopropylalkoholem. Podle CDC čištění znamená odstranění nečistot, choroboplodných zárodků a nečistot. Sanitizace znamená snížení počtu bakterií na povrchu na bezpečnou úroveň, zatímco dezinfekce znamená zabití téměř 100 procent bakterií na površích nebo předmětech.

Dezinfekční ubrousky a řešení

Zatímco čisticí ubrousky odstraňují nečistoty, špínu, otisky prstů a další zbytky, dezinfekční ubrousky nebo roztoky dezinfikují povrchy. Dezinfekční prostředky, které jsou bezpečné pro telefony a obrazovky, obsahují zředěné množství isopropylalkoholu, takže je toho dost na hubení choroboplodných zárodků, ale ne dost na to, aby poškodily váš telefon. Dobrým příkladem bezpečného předem připraveného dezinfekčního prostředku na telefon je Whoosh, což je dezinfekční prostředek a dezinfekční prostředek na povrchy a povrchy.

Destilovaná voda a bílý ocet nebo třecí alkohol

Chcete-li ušetřit peníze a vytvořit si vlastní dezinfekční prostředek, použijte zředěný roztok vody a bílého octa nebo isopropylalkoholu. Tím se nejen zbavíte mastných otisků prstů a lepivých skvrn, ale také zabijete bakterie na povrchu. Ujistěte se, že používáte destilovanou vodu, protože voda z vodovodu může obsahovat nečistoty a jiné minerály, které poškrábají obrazovku telefonu. Ředění buď octa, nebo třecího alkoholu je zásadní, protože silnější koncentrace mohou poškodit výrobce nátěrů na obrazovkách telefonů. Ocet a alkohol mohou také poškodit chrániče obrazovky.

  1. Připravte si směs 50% destilované vody a 50% bílého octa ve spreji. Alternativně použijte poměr jedna ku jedné destilované vody a 70% isopropylalkoholu.

  2. Láhev dobře protřepejte.

  3. Nastříkejte roh hadříku z mikrovláken, dokud není mírně navlhčený (ale ne nasáklý).

  4. Opakovaně jemně pohybujte látkou na obrazovce telefonu ve vodorovném nebo svislém směru.

  5. Pomocí suchého a čistého rohu hadříku odstraňte z obrazovky veškerou přebytečnou vlhkost a proveďte finální opakování.

Sanitizing: Sanitizing your Phone

Sanitizace telefonu a obrazovky snižuje počet bakterií na bezpečnou úroveň a snižuje riziko šíření infekcí. Ultrafialové dezinfekční prostředky jsou jedinečná zařízení, do kterých umístíte telefon. Tyto dezinfekční prostředky používají speciální žárovky, které vyzařují správné množství UV-C světla potřebného k zabití více než 99% bakterií v telefonu. Nejlepší dezinfekční prostředky na telefon se snadno používají, ničí bakterie a bakterie a během procesu dezinfekce mohou nabíjet telefon.

Co nedělat: Jak nevyčistit telefon

Nyní, když víte, jak telefon, obrazovku čistit, dezinfikovat a dezinfikovat, je čas si připomenout, co při čištění telefonu nepoužívat. Možná nebudete v pokušení použít některé z těchto čističů a předmětů, pokud nemáte po ruce vhodné nástroje, ale tomuto pokušení za každou cenu odoláváte. Dokonce is chráničem obrazovky mohou tyto čisticí prostředky způsobit neopravitelné poškození telefonu, pokud se kapalina dostane dovnitř. Vyhněte se následujícímu za každou cenu:

  • Čističe oken nebo domácnosti
  • Stlačený vzduch (pro reproduktory a porty)
  • Aerosolové čističe ve spreji
  • Tvrdá rozpouštědla, jako je aceton, kapalina do zapalovače a benzín
  • Saponát na nádobí
  • Bělidlo
  • Amoniak
  • Neředěné čisticí kapaliny na bázi alkoholu
  • Abrazivní prášky
  • Peroxid vodíku