Skip to content

Jak vymazat data mezipaměti na vašem Androidu

13 de Srpen de 2021
clear cache android 4157780 55ce5e759e524ac6a17caa6472bbb57f

Co vědět

 • Jít do Nastavení > Aplikace. Klepněte na aplikaci, poté klepněte na Úložný prostor > Vyčistit mezipaměť.
 • Nedávné verze systému Android již nenabízejí možnost vymazat celou mezipaměť zařízení najednou.
 • Pre-Oreo: Klepněte na Nastavení > Úložný prostor > Zařízení (nebo podobná) > Data v mezipaměti > Vymazat data uložená v mezipaměti > OK.

Tento článek vysvětluje, jak vymazat data uložená v mezipaměti pro jednotlivé aplikace v systému Android verze 8 a novější. Starší verze nabízejí možnost vymazat celou mezipaměť telefonu najednou, jejíž pokyny jsou také součástí.

Jak vymazat data mezipaměti aplikace

Zde je návod, jak vymazat data pro aplikaci, o které víte (nebo máte podezření), že způsobuje problémy nebo využívá data.

 1. Otevřeno Nastavení > Aplikace.

 2. Vyberte aplikaci, jejíž mezipaměť chcete vymazat.

  Úložiště“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-13″ >

  Pod názvem aplikace se zobrazuje množství úložného prostoru, které každá aplikace využívá.

 3. Klepněte na Úložný prostor.

 4. Klepněte na Vyčistit mezipaměť vymazat mezipaměť aplikace. Klepněte na Vyčistit data vymazat data spojená s aplikací.

  1628868066 334 Jak vymazat data mezipameti na vasem Androidu Vymazat mezipaměť“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-22″ >

Vymazáním mezipaměti se odstraní dočasné soubory, které aplikace používá, když je spuštěna. Vymazáním dat se odstraní nastavení, hesla a další informace, které jste přidali, a obnoví se výchozí nastavení aplikace.

Jak může pomoci vymazání mezipaměti aplikace

Mezipaměť obsahuje dočasné soubory, které slouží ke zrychlení aplikace. Někdy jsou však příliš dobrou věcí. Mohou být duplikovány a uloženy trvale jinde, mohou být zastaralé nebo poškozené. To vše může způsobit, že se aplikace bude chovat nepravidelně nebo se zhroutí. Vymazání mezipaměti může tyto problémy vyřešit a je to obecně klíčový krok při řešení problémů s vaším zařízením.

Časté viníky mezipaměti

Často poznáte, která aplikace se chová jednoduše podle svého chování. Pokud tomu tak není, spusťte vymazání mezipaměti pomocí prohlížeče a poté přejděte na aplikace sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter. Otočte se vedle jiných aplikací, které mají přístup k internetu, a poté k těm, které zabírají nejvíce místa. Vymazání mezipaměti je dočasná metoda pro získání úložného prostoru. Při používání aplikace vytvoří novou mezipaměť dočasných souborů.

Na systému Pre-Oreo Android: Vymazání mezipaměti celého telefonu najednou

Před vydáním Oreo (Android verze 8) bylo nejjednodušším způsobem, jak se vypořádat s mezipamětí zařízení, odstranit ji najednou. Google však tuto funkci v novějších verzích odstranil. Pokud stále používáte starou verzi, můžete celou mezipaměť zařízení odstranit takto:

 1. Otevřeno Nastavení.

 2. Klepněte na přístroj > Úložný prostor.

 3. Klepněte na Data v mezipaměti. Android vypočítá, kde se používá úložiště zařízení (aplikace, fotografie nebo jiná místa) a kolik budete reklamovat. Až budete vyzváni, potvrďte svou volbu. Vymazáním dat z mezipaměti nevymažete žádné osobní údaje ani důležitá data.

  Úložiště, data v mezipaměti a tlačítko OK v nastavení systému Android