Skip to content

Jak vyměnit ztracené nebo poškozené dálkové ovládání

10 de Srpen de 2021
replace remote control 3276136 0dea509667d34307b97b5da7b8b08dbb

Co vědět

  • Není nutné kupovat dálkové ovládání specifické pro zařízení jako náhradní dálkové ovládání za ztracené.
  • Dálkový ovladač Universal TV bude fungovat s jakýmkoli modelem zařízení téměř u všech výrobců a může být kompatibilní s více zařízeními.
  • Dobrou volbou je také aplikace pro dálkové ovládání, protože jsou k dispozici od většiny výrobců a lze je ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu.

Pokud jste ztratili dálkový ovladač nebo přestal fungovat, nemusíte kupovat náhradu pro konkrétní zařízení. Existují univerzální dálkové ovladače, které jsou kompatibilní s více zařízeními, a dokonce existují i ​​mobilní aplikace, které můžete používat jako dálkové ovládání, dokud si nepořídíte nové.

Vyměňte rozbitý nebo ztracený dálkový ovladač za univerzální dálkový ovladač

Velké obchody jako Target a Best Buy nabízejí řadu univerzálních dálkových ovladačů. Univerzální dálkové ovladače nejsou specifické pro značku, takže je můžete použít s jakýmkoli modelem zařízení téměř od každého výrobce elektroniky. Většina univerzálních dálkových ovladačů pracuje s více zařízeními, takže mohou ovládat vaši televizi, kabelový box a další periferie, jako jsou přehrávače DVD a streamovací zařízení. Nezapomeňte si přečíst balíček a ujistit se, že jsou vaše zařízení kompatibilní.

V závislosti na tom, kolik zařízení používáte s dálkovým ovladačem, může původní nastavení chvíli trvat. Univerzální dálkové ovladače někdy přicházejí se seznamem číselných kódů pro obrovský seznam zařízení. Musíte vyhledat každé zařízení, které chcete použít, a poté zadat příslušný kód na klávesnici. Novější dálkové ovladače to řeší automaticky.

Kupte si dálkový ovladač od výrobce

Pokud nechcete univerzální dálkové ovládání, měl by výrobce vašeho zařízení prodat náhradní model. Přejděte na web výrobce nebo zavolejte výrobci a zjistěte, jak vám mohou pomoci. Pokud vám výrobce nemůže přímo prodávat prostřednictvím telefonu nebo internetu, měl by být schopen vás přesměrovat na nejbližšího prodejce.

Důležité informace o koupi nového dálkového ovladače

Dálkové ovladače se zmenšily, ale obvykle mají stále více tlačítek. Určitě si kupte dálkový ovladač, který vám pohodlně padne do ruky s dostatečně velkými tlačítky, která lze stisknout, aniž byste museli mačkat jiná tlačítka. Osvětlená tlačítka jsou také příjemnou výhodou při přepínání kanálů v noci. Odolnost je dalším problémem s dálkovými ovladači. Když se v obchodě díváte na různé modely, je těžké zjistit, který dálkový ovladač splňuje vaše požadavky na výkon a odolnost. Tady se vyplatí dobrá záruka. Stejně důležité jsou zásady vrácení zboží v obchodě pro případ, že byste se rozhodli dálkový ovladač vrátit.

Předplatitelé kabelů a satelitů

Pokud vám dálkový ovladač dodala vaše kabelová nebo satelitní společnost, budete muset zavolat společnosti a požádat o výměnu. Pokud je poškozený, společnost by vám ho měla poskytnout zdarma. Pokud dojde ke ztrátě, možná budete muset zaplatit náhradní náklady.

Stáhněte si aplikaci pro dálkové ovládání

V závislosti na zařízení, které potřebujete použít, může existovat mobilní aplikace, která funguje jako dálkové ovládání. Stačí otevřít webový prohlížeč a hledat název vašeho zařízení + aplikace pro dálkové ovládání. Některé z aplikací dostupných pro zařízení Android a iOS zahrnují:

  • Aplikace Comcast XFINITY TV Remote pro mobilní zařízení Apple nebo Android funguje s televizními přijímači Comcast.
  • Aplikace Android TV Remote Control funguje s Android TV.
  • Aplikace Easy Universal TV Remote funguje s řadou televizorů.
  • Aplikace Apple TV ovládá vaši Apple TV.
  • Chytré televize od společností LG, Sony, Samsung, Panasonic Viera a dalších výrobců mají aplikace, které fungují s jejich televizory.