Skip to content

Jak vypadá jedno uživatelské rozhraní

12 de Srpen de 2021
001 what one ui looks like 4587494 5c6f3122cff47e0001b1e2b4

Samsung One UI Android skin je obrovským vylepšením oproti Samsung Experience. Je to kompletní redesign s funkcemi, které zlepšují použitelnost a produktivitu a snižují opakující se stres. Chytré telefony jsou stále větší, a proto je cílem Samsungu výrazně usnadnit používání jednou rukou. Toho dosahují třemi funkcemi: zobrazovacími oblastmi, interakčními oblastmi a zaostřovacími bloky. Jedno uživatelské rozhraní je k dispozici na Galaxy S8/S8+ a novějších verzích, stejně jako na Note 9. Takto vypadá One UI na smartphonu Samsung Galaxy.

Jednou z funkcí představených v One UI je tmavý režim nebo noční režim pro pohodlnější čtení.

Samsung Bixby feed v One UI Android skin

Bixby, virtuální asistent Samsungu, dostává také redesign v One UI s funkcí nazvanou Focus Blocks. Spíše než přeplněná obrazovka plná oznámení a dalších informací představuje Bixby řadu bloků zaostření s připomenutími, upozorněními na počasí a dalšími. Zábavný fakt: kanál Bixby vypadá stejně, ať už je telefon v nočním režimu nebo ne.

Aplikace Samsung One UI Messages v běžném a nočním režimu

Aplikace optimalizované pro jedno uživatelské rozhraní mají oblast zobrazení a oblast interakce. Například ve Zprávách můžete vidět, kolik nepřečtených zpráv máte v oblasti zobrazení, a číst a reagovat v oblasti interakcí.

Světové hodiny Samsung One UI v běžném a nočním režimu

V aplikaci Hodiny můžete vidět svůj místní čas v pěkném velkém písmu nahoře a čas v dalších městech níže.

Alarmy Samsung One UI v běžném a nočním režimu

Na kartě Alarm v aplikaci Hodiny můžete vidět, kolik času zbývá do spuštění alarmu v horní části, dále povolit nebo zakázat alarmy nebo upravit čas a den.

Aplikace Samsung One UI Settings

Samsung dokonce optimalizoval aplikaci Nastavení pro jedno uživatelské rozhraní. Pokud potřebujete něco upravit za běhu, měli byste to zvládnout jednou rukou. Samsung uvádí, že bude pravidelně aktualizovat One UI, takže očekávejte pravidelná vylepšení.