Skip to content

Jak vypnout NFC na Androidu

16 de Září de 2021
GettyImages 912262436 5a845c17eb97de00379d248f

Co vědět?

  • Jít do Nastavení > Připojená zařízení.
  • Přepnout NFC přepnout na Vypnuto.

Tento článek vysvětluje, jak vypnout NFC (Near Field Communication) na zařízeních Android. Pokud si nejste jisti, zda váš telefon podporuje přenosy NFC, vyhledejte v tomto seznamu telefonů NFC model vašeho zařízení.

Deaktivace NFC

Proces deaktivace NFC je jednoduchý. Stejně jako Wi-Fi, Bluetooth a další spojovací technologie se NFC jednoduše vypíná. Postupujte takto:

  1. Otevřeno Nastavení > Připojená zařízení. Některé telefony s Androidem mají možnost NFC v nabídce na hlavním panelu v horní části obrazovky.

  2. Vypni NFC přepnout spínač.

O NFC

Near Field Communication (NFC) umožňuje zařízením, jako jsou smartphony, výměnu dat s jinými zařízeními podporujícími NFC, když jsou poblíž. Používání NFC je běžné. Mnoho maloobchodníků má u pokladny cedule, které zákazníkům sdělují, že pomocí jejich telefonů lze platit prostřednictvím Peněženky Google. Chytré telefony se systémem Android 2.3.3 nebo novějším lze nakonfigurovat tak, aby odesílaly nebo přijímaly data prostřednictvím tohoto komunikačního standardu. Při používání NFC však existují rizika. Vědci ze soutěže Pwn2Own v Amsterdamu ukázali, jak lze NFC využít k získání kontroly nad smartphonem se systémem Android. Vědci na bezpečnostní konferenci Black Hat v Las Vegas předvedli podobné zranitelnosti pomocí různých technik. Pokud NFC nepoužíváte, vypněte jej, abyste šetřili životnost baterie a zabránili hackování.