Skip to content

Jak vypnout Power Reserve na Apple Watch

14 de Srpen de 2021
GettyImages 490853846 d2143f741e5b4c1a914b81f823646c71

Pokud je vaše baterie Apple Watch téměř vybitá a chcete z ní vyždímat každou poslední unci života, musíte vědět, jak používat režim Apple Watch Power Reserve. Jakmile jej však zapnete, není tak snadné vědět, jak vypnout režim nízké spotřeby. Pokyny v tomto článku platí pro všechny modely Apple Watch se systémem watchOS 3 a vyšším.

Co je režim Power Reserve pro Apple Watch?

Power Reserve je funkce Apple Watch, která vám umožní co nejdéle prodloužit výdrž baterie vypnutím většiny funkcí hodinek. Měli byste jej používat pouze tehdy, když je baterie téměř vybitá a brzy se nebudete moci dobít, ale přesto chcete znát čas. Power Reserve šetří životnost baterie tím, že dočasně provede následující:

 • Zastavení veškeré komunikace mezi Apple Watch a iPhone, se kterým je spárován.
 • Deaktivace zvoleného ciferníku a všech funkcí, které jsou tam běžně dostupné.
 • Zakázání přístupu ke všem aplikacím Apple Watch.
 • Pouze ukazuje čas.

Protože odstraňuje většinu funkcí hodinek, měli byste používat Power Reserve pouze tehdy, když to opravdu potřebujete – ale v té době to přijde vhod.

Je rezerva napájení stejná jako režim nízké spotřeby?

V zásadě ano. Když potřebujete prodloužit výdrž baterie na iPhonu snížením jeho funkcí, zapnete režim nízké spotřeby. Chcete -li na Apple Watch udělat totéž, zapněte Power Reserve. Jsou v podstatě stejné, ale jen mají různá jména.

Jak vypnout režim Power Reserve Apple Watch

Jste připraveni ukončit režim Power Reserve a vrátit se k normálnímu provozu Apple Watch? Jediným způsobem, jak ukončit režim Power Reserve, je restart Apple Watch. Pokud byla vaše baterie velmi slabá, když jste vstoupili do režimu Power Reserve, možná budete muset baterii nabít, než budete moci restartovat a opustit Power Reserve.

Jak zapnout režim Power Reserve Apple Watch

Pokud je vaše baterie Apple Watch téměř vybitá, prodlužte ji co nejdéle zapnutím režimu Power Reserve pomocí těchto kroků. Jakmile výdrž baterie vašeho Apple Watch dosáhne 10%, hodinky vás na to upozorní a zeptají se vás, zda chcete použít režim Power Reserve. Když je baterie hodinek téměř vybitá, hodinky se automaticky přepnou do rezervy chodu.

 1. Klepněte na indikátor baterie na tváři Apple Watch. Pokud tvář, kterou používáte, neobsahuje indikátor baterie, přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky zobrazte ovládací centrum Apple Watch a poté klepněte na procento baterie.

 2. Přetáhněte Power Reserve posuvník zleva doprava.

 3. Tato obrazovka vysvětluje, jaké funkce jsou deaktivovány při zapnuté funkci Power Reserve. Pokud jste změnili názor, klepněte na zrušení. Chcete -li pokračovat, klepněte na Pokračovat.

  Indikátor baterie, tlačítko Power Reserve, tlačítko Pokračovat na Apple Watch

 4. Když na obličeji Apple Watch vidíte pouze čas a ikonu červeného blesku, jste v režimu Power Reserve.

  Červená rezerva rezervy napájení na Apple Watch tučně

  Když jsou vaše Apple Watch v režimu Power Reserve, můžete čas zkontrolovat stisknutím bočního tlačítka.