Skip to content

Jak vypnout PS4 bez ovladače

18 de Srpen de 2021
GettyImages 1220592539 e6a39c77a4a242e79fc32556f84e848a

Co vědět

  • Stiskněte a podržte tlačítko napájení PS4 asi 7 sekund, dokud neuslyšíte dvě pípnutí. Konzola se zcela vypne.
  • Chcete -li přepnout PS4 do klidového režimu, stiskněte a podržte vypínač a uvolněte jej, jakmile uslyšíte jedno pípnutí.
  • Když je PS4 plně vypnutý, nemůže přijímat aktualizace a všechny vaše aktuální herní relace skončí.

Tento článek vysvětluje, jak úplně vypnout všechny verze konzoly PS4 a jak ji přepnout do klidového režimu.

Jak úplně vypnout PlayStation 4

Pokud potřebujete systém PS4 úplně odpojit a přesunout jinam, doporučujeme jej zcela vypnout. Když to uděláte, konzole nebude moci stahovat aktualizace a všechny aktuální herní relace skončí.

  1. Stiskněte a podržte stejné tlačítko napájení PS4 přibližně sedm sekund, dokud neuslyšíte dvě sekundy pípnutí. Pokud tlačítko pustíte po prvním pípnutí, přepnete ho do klidového režimu.

  2. Na televizní obrazovce se zobrazí zpráva: „Příprava na vypnutí PS4 …“ a varuje vás, abyste během tohoto procesu neodpojovali napájecí kabel.

  3. Indikátor napájení vašeho PS4 bude pulzovat bílou barvou až do úplného vypnutí; poté, co kontrolka zhasne, můžete bezpečně odpojit napájecí kabel. Odpojení napájecího kabelu, když kontrolka svítí nebo pulzuje, může mít za následek nechtěné poškození dat.

Jak uvést PlayStation 4 do klidového režimu

Majitelé PS4 mohou svou konzoli přepnout do klidového režimu, což znamená, že konzola může stále přijímat a stahovat aktualizace, i když neposílá signál na vaši televizní obrazovku. Kromě toho můžete pokračovat ve svých herních relacích přesně tam, kde jste skončili po zapnutí konzoly z klidového režimu. Pokud váš domov ztratí napájení, když je váš PS4 v klidovém režimu, po zapnutí PS4 dostanete varování, že data mohla být poškozena; během elektrických bouří nezapomeňte PS4 zcela vypnout.

  1. Vyhledejte tlačítko napájení na PlayStation 4. Na standardním modelu PS4 je toto tlačítko v levé horní části konzoly nad tlačítkem pro vysunutí.

  2. Stiskněte a podržte toto tlačítko pouze jednu nebo dvě sekundy; PS4 vydá jedno pípnutí a na televizní obrazovce se zobrazí zpráva: „Uvedení PS4 do klidového režimu …“

  3. Sledujte kontrolku, což je svislé tenké světlo v horní části PS4; jak PS4 přejde do klidového režimu, bude pulzovat a přejde z bílé na oranžovou.

Jak vypnout PlayStation 4 Slim a Pro

Chcete -li svůj PS4 Slim nebo Pro přepnout do klidového režimu nebo jej zcela vypnout, postupujte podle výše uvedených pokynů pro standardní PS4. Tlačítka napájení jsou však na každé konzoli trochu jiná.

Najděte tlačítko napájení PS4 Slim

PS4 Slim je znatelně menší než jeho starší, větší bratr. Tlačítka na modelu Slim jsou jako taková také menší, a proto o něco hůře dostupná. Na PS4 Slim se podívejte nalevo od otvoru pro disk zařízení. Uvidíte tlačítko podlouhlého tvaru a napravo jsou malá světla, která slouží jako indikátor napájení.

Tlačítko napájení na PS4 Slim.

Najděte vypínač PS4 Pro

PS4 Pro je monstrum konzoly a jeho tlačítka napájení a vysunutí jsou docela netradiční. Pro má oproti designu dvě „vrstvy“, na rozdíl od dvou vrstev standardního PS4 a Slim. Ve spodní části střední vrstvy je dlouhé tlačítko napájení; všimněte si, že je horizontální místo vertikální, jako u standardního PS4. Pod ním je tenký světelný proužek, který funguje jako indikátor napájení.

Tlačítko napájení na PS4 Pro.